Connect with us

Dom i Wnętrze

Wanna czy prysznic?

Published

on

Urządzanie łazienki często przynosi dylemat w postaci konieczności wyboru między prysznicem a wanną. Obie opcje mają z pewnością swoje wady i zalety, które uzależnione są nie tylko od preferencji użytkowników, ale także od np. wielkości pomieszczenia. Na co zatem się zdecydować?

Co lepsze?

Pierwszą kwestią, którą trzeba wziąć pod uwagę, są potrzeby mieszkańców danego domu. Jeśli użytkownicy cenią sobie długie kąpiele i zabiegi w wannie, wówczas prysznic raczej nie spełni ich oczekiwań. Podobnie jest w przypadku posiadania małych dzieci – tu również lepszym rozwiązaniem może okazać się wanna z uwagi na możliwość zabaw w wodzie i komfort podczas mycia malucha. Z kolei prysznic lepiej sprawdzić się może w przypadku osób zabieganych, niekoniecznie będących miłośnikami wylegiwania się w kąpieli. Jednak, jak wspomnieliśmy na początku, prywatne preferencje nie zawsze są jedynym wyznacznikiem. Często trzeba wziąć pod uwagę możliwości metrażowe pomieszczenia. Wiele osób skarży się bowiem na to, że łazienka w ich mieszkaniu – na dodatek połączona z toaletą – nie należy do największych, przez co bardzo trudno urządzić ją ładnie, funkcjonalnie i komfortowo. Większość wybiera więc wówczas prysznic. Tymczasem jest tu inne ciekawe rozwiązanie – wanny asymetryczne idealnie sprawdzają się na niewielkich przestrzeniach, a ponadto mają sporo plusów, o których warto wspomnieć.

Wanny asymetryczne – zalety

Wanna asymetryczna posiada różniące się długością boki i trapezowy lub trójkątny kształt. Produkowana jest w wielu pod względem koloru, materiału czy wymiarów wersjach. Można z powodzeniem umieszczać ją w rogu, a jej główną zaletą jest idealne dostosowanie się do małych przestrzeni. Niewielka łazienka staje się dzięki niej lekka i zgrabna, robi wrażenie o wiele bardziej interesującej, przyciąga uwagę. Wanny asymetryczne – mimo że zabierają o wiele mniej miejsca od typowych modeli – są bardzo wygodne, ponieważ ich powierzchnia użytkowa jest, ze względu na nietypowy kształt i budowę, obszerniejsza. Komfort podczas kąpieli podnoszą również zagłówki, oparcia czy siedziska, jak również przeciwpoślizgowe dno. Z uwagi na mniejszy wymiar łatwiej też do nich wejść. Wszystko to powoduje, że wanny asymetryczne to rozwiązanie idealne dla każdej osoby, bez względu na wiek lub stan zdrowia. Z powodzeniem korzystać mogą z nich maleńkie dzieci, osoby z niepełnosprawnością lub ludzie w podeszłym wieku. Dodatkowym atutem wanien asymetrycznych jest także ich koszt (wbrew pozorom nie jest szczególnie duży) oraz łatwość montażu. Warto zatem przejrzeć oferty producentów tego typu modeli.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://1lazienka.pl/category/wanny-asymetryczne

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Nowoczesny i drewniany – czyli oryginalny dom

Published

on

Budowa własnego domu to naprawdę wielkie wyzwanie. Trzeba sporządzić masę dokumentów, uzyskać liczne zgody, zebrać fundusze, a przede wszystkim wybrać odpowiednie projekt oraz firmę, która zajmie się jego realizacją. Wielu ludzi musi naprawdę sporo oszczędzać, żeby pozwolić sobie na wznoszenie własnego domu. Są i takie osoby, które biorą kredyt hipoteczny na budowę domu mieszkalnego dla siebie. Tymczasem w tej chwili można połączyć nowoczesność z tradycją i wznieść dom drewniany – ale z takiego drewna, które uczyni budynek równie odpornym co grube mury. W dodatku podobne rozwiązanie jest o wiele tańsze! Co warto o nim wiedzieć? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Meble dopasowane do nowoczesnego ogrodu

Published

on

Meble dopasowane do nowoczesnego ogrodu

Wybór mebli ogrodowych od dłuższego czasu nie powinien być żadnym problemem – produkty z tej półki znajdziemy zarówno w sklepach wnętrzarskich, jak i wprost u producentów. Często jednak nie potrafimy podjąć szybkiej decyzji – możliwości jest wiele, a my sami chcemy wybrać produkty najlepsze. Czym kierować się podczas dokonywania wyboru? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Nowe garnki – czym się kierować?

Published

on

Kupno solidnego kompletu garnków to inwestycja na lata. Wszystkim tym, którzy chcą wyposażyć swoją kuchnię w niezawodne i trwałe naczynia podpowiadamy, czym kierować się podczas wizyty w sklepie. (więcej…)

Continue Reading

Popularne