Connect with us

Dom i Wnętrze

Wanna czy prysznic?

Published

on

Urządzanie łazienki często przynosi dylemat w postaci konieczności wyboru między prysznicem a wanną. Obie opcje mają z pewnością swoje wady i zalety, które uzależnione są nie tylko od preferencji użytkowników, ale także od np. wielkości pomieszczenia. Na co zatem się zdecydować?

Co lepsze?

Pierwszą kwestią, którą trzeba wziąć pod uwagę, są potrzeby mieszkańców danego domu. Jeśli użytkownicy cenią sobie długie kąpiele i zabiegi w wannie, wówczas prysznic raczej nie spełni ich oczekiwań. Podobnie jest w przypadku posiadania małych dzieci – tu również lepszym rozwiązaniem może okazać się wanna z uwagi na możliwość zabaw w wodzie i komfort podczas mycia malucha. Z kolei prysznic lepiej sprawdzić się może w przypadku osób zabieganych, niekoniecznie będących miłośnikami wylegiwania się w kąpieli. Jednak, jak wspomnieliśmy na początku, prywatne preferencje nie zawsze są jedynym wyznacznikiem. Często trzeba wziąć pod uwagę możliwości metrażowe pomieszczenia. Wiele osób skarży się bowiem na to, że łazienka w ich mieszkaniu – na dodatek połączona z toaletą – nie należy do największych, przez co bardzo trudno urządzić ją ładnie, funkcjonalnie i komfortowo. Większość wybiera więc wówczas prysznic. Tymczasem jest tu inne ciekawe rozwiązanie – wanny asymetryczne idealnie sprawdzają się na niewielkich przestrzeniach, a ponadto mają sporo plusów, o których warto wspomnieć.

Wanny asymetryczne – zalety

Wanna asymetryczna posiada różniące się długością boki i trapezowy lub trójkątny kształt. Produkowana jest w wielu pod względem koloru, materiału czy wymiarów wersjach. Można z powodzeniem umieszczać ją w rogu, a jej główną zaletą jest idealne dostosowanie się do małych przestrzeni. Niewielka łazienka staje się dzięki niej lekka i zgrabna, robi wrażenie o wiele bardziej interesującej, przyciąga uwagę. Wanny asymetryczne – mimo że zabierają o wiele mniej miejsca od typowych modeli – są bardzo wygodne, ponieważ ich powierzchnia użytkowa jest, ze względu na nietypowy kształt i budowę, obszerniejsza. Komfort podczas kąpieli podnoszą również zagłówki, oparcia czy siedziska, jak również przeciwpoślizgowe dno. Z uwagi na mniejszy wymiar łatwiej też do nich wejść. Wszystko to powoduje, że wanny asymetryczne to rozwiązanie idealne dla każdej osoby, bez względu na wiek lub stan zdrowia. Z powodzeniem korzystać mogą z nich maleńkie dzieci, osoby z niepełnosprawnością lub ludzie w podeszłym wieku. Dodatkowym atutem wanien asymetrycznych jest także ich koszt (wbrew pozorom nie jest szczególnie duży) oraz łatwość montażu. Warto zatem przejrzeć oferty producentów tego typu modeli.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://1lazienka.pl/category/wanny-asymetryczne

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Wyposażenie kuchni – co wybrać?

Published

on

Wyposażanie i aranżowanie nowego mieszkania to zawsze wyjątkowa przygoda. Pragniemy mieszkać wygodnie i otaczać się przedmiotami, które sprawiają nam radność. Dzisiaj wybór wyposażenia do mieszkań jest olbrzymi: poczynając od klasycznych mebli, poprzez sprzęt gospodarstwa domowego, aż po dodatki, które tworzą charakter pomieszczeń. Gdzie i co kupować, aby mieć pewność, że nasze mieszkanie czy dom stanie się bezpieczną ostoją? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Luksusowe meble ogrodowe dla branży HoReCa

Published

on

Luksusowe meble ogrodowe

To, czy Twój lokal gastronomiczny odniesie sukces na rynku, zależy od wielu elementów. Oprócz wyśmienitej kuchni, cenionego szefa kuchni, obsługi na wysokim poziomie i odpowiednich cen, ważny jest jeszcze jeden czynnik – wystrój wnętrza i ogródka. Jakie meble doskonale sprawdzą się w wymagającej branży usług gastronomicznych i hotelarskich? Sprawdź! (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Znajdź meble ogrodowe idealne dla siebie i bliskich

Published

on

Znajdź meble ogrodowe idealne dla siebie i bliskich

Posiadacze ogrodu nie potrzebują wiele, aby z tej przestrzeni uczynić miejsce idealne do odpoczynku. Wystarczy kilka prostych mebli i parasol ogrodowy, aby w okresie wiosny, lata i nawet wczesnej jesieni cieszyć się bliskością natury i świeżego powietrza. Warto znaleźć komplety meblowe, które będą nie tylko cieszyć nasze oczy, ale również takie, które przetrwają z nami wiele lat. Jakich produktów szukać? (więcej…)

Continue Reading

Popularne