Connect with us

Technologia

Trwałe połączenie przerwanych części kabla

Published

on

Trwałe połączenie przerwanych części kabla

Kable to po prostu wspaniałe rozwiązania, cuda techniki niemalże pozbawione jakichkolwiek wad, ale tylko do momentu, kiedy możemy z nimi pokonywać kolejne metry czy kilometry. Niestety, kiedy kabel zostanie przecięty, pojawiają się problemy. Małe problemy, kiedy możemy zamontować wtyczkę i przecięcie było planowe. Wielkie problemy, kiedy nagle z jednego kabla zrobiły się dwa, a my przecież nie wymienimy wartego fortunę kabla specjalistycznego z powodu jednego przerwania. Co z tym zrobić?

Mufa kablowa

Rozwiązaniem dla nas jest mufa kablowa. Mufa kablowa to specjalny, w zupełności opcjonalny element sieci elektrycznej, który może się pojawić właśnie w takim miejscu – miejscu przerwania kabla. Dobrze zaplanowana sieć może nie mieć takich połączeń, ale często ich tworzenie jest wygodne i opłacalne z ekonomicznego punktu widzenia. Zdarzają się też usterki i inne sytuacje, w których trzeba połączyć 2 części kabla. Mufa kablowa musi być dostosowana do rodzaju kabla, jaki będzie łączyła.

Gdzie szukać najlepszej oferty?

Jeśli szukasz mufy kablowej zdecydowanie warto postawić na ofertę sklepu Elektryczny.pl. Mają bogate doświadczenie i szeroki wybór.

 

 

Continue Reading

Technologia

Wiercenie studni głębinowej bez tajemnic

Published

on

Wiercenie studni głębinowej bez tajemnic

Zdecydowana większość z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że studnia głębinowa jest interesującą alternatywą dla wodociągu. Gdy jednak zastanawiamy się nad konkretnymi zagadnieniami dotyczącymi jej budowy, często uświadamiamy sobie, że nasza wiedza w tym zakresie bywa ograniczona. (więcej…)

Continue Reading

Technologia

Gdzie można kupić dobre kontakty elektryczne?

Published

on

Gniazdka elektryczne są tego typu elementem wykończenia wnętrz, którego w żadnym budynku mieszkalnym, ani obiekcie gospodarczym nie może zabraknąć. To właśnie dobre kontakty, które bezpiecznie i sprawnie spełniają swoje zadania są końcowym składnikiem instalacji elektrycznej, występującej w każdym obiekcie użytkowanym przez ludzi.
(więcej…)

Continue Reading

Technologia

Programowanie w Kotlinie: co to jest?

Published

on

(więcej…)

Continue Reading

Popularne