Connect with us

Motoryzacja

Transport ciężarówkami

Published

on

Transport ciężarówkami

Cały czas jednym z najbardziej lukratywnych zajęć dla osób bez studiów wyższych pozostaje kierowanie pojazdami ciężarowymi wielokołowymi w transporcie międzynarodowym. Chociaż w tej branży było w ostatnich latach sporo zawirowań, niewiele jest możliwości zrobienia tak szybko tak świetlanej kariery.

Kurs Automobilklub Polski

Dla przyszłych kierowców ciężarówek ogromnie ważne jest to, gdzie zrobią kurs na prawo jazdy kat C. W tym przypadku mamy bowiem znacznie większe wyzwanie od tego, czego należy się spodziewać na kursach dla bardziej popularnych kategorii, zwłaszcza dla kategorii odpowiedniej dla samochodów osobowych. Konieczne jest wybranie szkoły kierowców, która posiada odpowiednie doświadczenie, zaplecze, a także kadrę. Zaoferować to wszystko może Automobilklub Polski.

Kurs online i praktyka za kółkiem

Automobilklub Polski to tradycja połączona z nowoczesnością, co w praktyce oznacza, że początek kursu można przebyć w Internecie z wykorzystaniem tak zwanego e-learningu. Teoria to teoria, więc tak jest wygodniej.

Continue Reading

Motoryzacja

Dbaj o silnik swojego samochodu – pamiętaj o regularnej wymianie oleju

Published

on

Jedną z podstawowych, a tym samym bardzo ważnych czynności serwisowych samochodu jest regularna wymiana oleju. W przypadku większości samochodów wymiana oleju powinna następować po przejechaniu określonej ilości kilometrów, zwykle nie więcej niż 30 000 km (maksymalnie 10 000 km gdy jeździmy głównie po mieście). W przypadku kiedy ten przebieg nie zostanie osiągnięty a upłynnienie rok od ostatniej wymiany – również olej trzeba wymienić.
(więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Kurs na prawo jazdy kategorii B

Published

on

Kurs na prawo jazdy kategorii B

Wiele osób ni potrafi sobie wyobrazić funkcjonowania bez posiadania prawa jazdy. Prowadzenie auta to ogromna samodzielność. Aby jednak było to możliwe, niezbędne jest zdobycie prawa jazdy. A do tego potrzebne jest ukończenie kursu i zdanie egzaminu. (więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Mały, miejski Hyundai – poznaj i10!

Published

on

Coraz częściej w miastach nie ma odpowiednich warunków do jazdy samochodem. A z pewnością do prowadzenia samochodu o dużych rozmiarach, charakteryzującego się wysokim spalaniem paliwa. (więcej…)

Continue Reading

Popularne