Connect with us

Dom i Wnętrze

Tarasola, która odmieni wygląd tarasu

Published

on

Eleganckie tarasole coraz częściej stosowane są w polskich ogrodach czy na tarasach. Rozwiązanie to nie tylko wpływa na nasz komfort i chroni przed słońcem, ale też niebagatelnie zmienia estetykę tarasu. Czy taka konstrukcja sprawdzi się w naszej przestrzeni wypoczynkowej? Jak jeszcze możliwe jest urozmaicenie tarasoli?

 

Czy tarasola to produkt trwały?

Zdecydowanie tak. Producenci tacy jak tarasola.pl proponują nam szeroki wybór tarasol dedykowanych zarówno do ogrodów (jako konstrukcje wolnostojące), jak i na tarasy. Głównym zadaniem tarasoli jest ochrona przed silnymi promieniami słonecznymi, ale nie tylko. Decydując się na dodatkowe wyposażenie, takie jak panele boczne, będziemy mogli korzystać z uroków tarasu również podczas bardziej wietrznych dni. Producenci oferują również promienniki ciepła, które pozwolą na ogrzanie przestrzeni pod tarasolą. Możliwości jest naprawdę wiele.

 

Jak budowane są tarasole?

Konstrukcje opierają się na aluminiowych profilach malowanych proszkowo. Zastosowanie takich elementów gwarantuje prostotę budowy, jak i wysoką odporność na działanie wilgoci, wnikanie rdzy. Projekty konstrukcji tworzone są w taki sposób, aby stosowana była jak najmniejsza ilość podpór. To z kolei przekłada się na wygodę aranżowania samego tarasu przez użytkownika. Kolor konstrukcji zależy od klienta – może on wybierać z palety ponad 200 klasycznych barw i kolorów drewnopodobnych. Tarasola jest w stanie oprzeć się podmuchom wiatru dochodzącym do 120 km/h.

 

Jak tworzony jest dach tarasoli?

Dach tarasoli może być projektowany na wiele sposobów. Najbardziej pożądane są zadaszenia lamelowe, tworzone z profili aluminiowych obracających się o 135 stopni. To użytkownik decyduje o ustawieniu lameli i jednocześnie o tym jak wiele światła wpada pod tarasolę.

 

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Jaki zestaw do sypialni wybrać?

Published

on

Wybór odpowiednich zestawów do sypialni na pewno nie jest łatwy i trzeba czasami dokonać się zastanowić, aby wybrać coś, co będzie nam dobrze służyło przez dłuższy czas. Jeśli chodzi o wybór w sklepach, to zestaw do sypialni jest jedną z najczęstszych propozycji, jakie występują w sklepach. W tym artykule opiszemy troszkę to, jak powinna wyglądać odpowiednia sypialnia. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

JR MEBLE – materace na każdą miarę

Published

on

JR MEBLE - materace na każdą miarę

Gdy przyjmujemy pozycję leżącą, nasze ciało wymaga odpowiedniego podparcia. Jeśli je otrzymuje, zwykle odwdzięcza się nam spokojnym snem, my zaś możemy mieć pewność, że sen ten będzie trwał całą noc, a nas samych nic nie będzie wówczas niepokoiło. Aby znaleźć takie idealne podparcie, warto odwiedzić sklep z materacami JR MEBLE. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Wypoczynek nad brzegiem basenu w ogrodzie

Published

on

Posiadacze ogrodów mają możliwość aranżowania przydomowej przestrzeni zielonej zgodnie ze swoimi potrzebami i oczekiwaniami. Najczęściej w ogrodach pojawiają się kwiaty, drzewka owocowe. Z czasem taki ogród może stać się także miejscem wypoczynku i relaksu. Niewiele trzeba, aby w ogrodzie znaleźć spokój. Wybór konkretnych mebli sprawi, że będziemy mogli cieszyć się każdą chwilą na świeżym powietrzu. (więcej…)

Continue Reading

Popularne