Connect with us

Dom i Wnętrze

Tarasola, która odmieni wygląd tarasu

Published

on

Eleganckie tarasole coraz częściej stosowane są w polskich ogrodach czy na tarasach. Rozwiązanie to nie tylko wpływa na nasz komfort i chroni przed słońcem, ale też niebagatelnie zmienia estetykę tarasu. Czy taka konstrukcja sprawdzi się w naszej przestrzeni wypoczynkowej? Jak jeszcze możliwe jest urozmaicenie tarasoli?

 

Czy tarasola to produkt trwały?

Zdecydowanie tak. Producenci tacy jak tarasola.pl proponują nam szeroki wybór tarasol dedykowanych zarówno do ogrodów (jako konstrukcje wolnostojące), jak i na tarasy. Głównym zadaniem tarasoli jest ochrona przed silnymi promieniami słonecznymi, ale nie tylko. Decydując się na dodatkowe wyposażenie, takie jak panele boczne, będziemy mogli korzystać z uroków tarasu również podczas bardziej wietrznych dni. Producenci oferują również promienniki ciepła, które pozwolą na ogrzanie przestrzeni pod tarasolą. Możliwości jest naprawdę wiele.

 

Jak budowane są tarasole?

Konstrukcje opierają się na aluminiowych profilach malowanych proszkowo. Zastosowanie takich elementów gwarantuje prostotę budowy, jak i wysoką odporność na działanie wilgoci, wnikanie rdzy. Projekty konstrukcji tworzone są w taki sposób, aby stosowana była jak najmniejsza ilość podpór. To z kolei przekłada się na wygodę aranżowania samego tarasu przez użytkownika. Kolor konstrukcji zależy od klienta – może on wybierać z palety ponad 200 klasycznych barw i kolorów drewnopodobnych. Tarasola jest w stanie oprzeć się podmuchom wiatru dochodzącym do 120 km/h.

 

Jak tworzony jest dach tarasoli?

Dach tarasoli może być projektowany na wiele sposobów. Najbardziej pożądane są zadaszenia lamelowe, tworzone z profili aluminiowych obracających się o 135 stopni. To użytkownik decyduje o ustawieniu lameli i jednocześnie o tym jak wiele światła wpada pod tarasolę.

 

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Znajdź meble ogrodowe idealne dla siebie i bliskich

Published

on

Znajdź meble ogrodowe idealne dla siebie i bliskich

Posiadacze ogrodu nie potrzebują wiele, aby z tej przestrzeni uczynić miejsce idealne do odpoczynku. Wystarczy kilka prostych mebli i parasol ogrodowy, aby w okresie wiosny, lata i nawet wczesnej jesieni cieszyć się bliskością natury i świeżego powietrza. Warto znaleźć komplety meblowe, które będą nie tylko cieszyć nasze oczy, ale również takie, które przetrwają z nami wiele lat. Jakich produktów szukać? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Na co zwrócić uwagę wybierając narzuty pikowane?

Published

on

Wybierając idealne narzuty na łóżko warto kierować się przede wszystkim praktycznymi wskazówkami. Pamiętać należy nie tylko o jakości wykonania i rodzaju zastosowanych materiałów, ale również o stopniu łatwości późniejszej konserwacji. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Czy meble drewniane okażą się strzałem w dziesiątkę?

Published

on

Poszukiwania idealnych mebli do sypialni mogą trwać tygodniami – przeszukujemy nie tylko dostępne sklepy stacjonarne, ale również wiele sklepów internetowych, gazety branżowe, katalogi. Z czasem czujemy się coraz bardziej przytłoczeni olbrzymim wyborem oraz cenami. Wtedy też kupujemy cokolwiek, aby zakup mieć za sobą. Warto uniknąć tego procesu i wcześniej zastanowić się, jakie są nasze potrzeby. Warto też skorzystać z opinii specjalistów. (więcej…)

Continue Reading

Popularne