Connect with us

Dom i Wnętrze

Tarasola, która odmieni wygląd tarasu

Published

on

Eleganckie tarasole coraz częściej stosowane są w polskich ogrodach czy na tarasach. Rozwiązanie to nie tylko wpływa na nasz komfort i chroni przed słońcem, ale też niebagatelnie zmienia estetykę tarasu. Czy taka konstrukcja sprawdzi się w naszej przestrzeni wypoczynkowej? Jak jeszcze możliwe jest urozmaicenie tarasoli?

 

Czy tarasola to produkt trwały?

Zdecydowanie tak. Producenci tacy jak tarasola.pl proponują nam szeroki wybór tarasol dedykowanych zarówno do ogrodów (jako konstrukcje wolnostojące), jak i na tarasy. Głównym zadaniem tarasoli jest ochrona przed silnymi promieniami słonecznymi, ale nie tylko. Decydując się na dodatkowe wyposażenie, takie jak panele boczne, będziemy mogli korzystać z uroków tarasu również podczas bardziej wietrznych dni. Producenci oferują również promienniki ciepła, które pozwolą na ogrzanie przestrzeni pod tarasolą. Możliwości jest naprawdę wiele.

 

Jak budowane są tarasole?

Konstrukcje opierają się na aluminiowych profilach malowanych proszkowo. Zastosowanie takich elementów gwarantuje prostotę budowy, jak i wysoką odporność na działanie wilgoci, wnikanie rdzy. Projekty konstrukcji tworzone są w taki sposób, aby stosowana była jak najmniejsza ilość podpór. To z kolei przekłada się na wygodę aranżowania samego tarasu przez użytkownika. Kolor konstrukcji zależy od klienta – może on wybierać z palety ponad 200 klasycznych barw i kolorów drewnopodobnych. Tarasola jest w stanie oprzeć się podmuchom wiatru dochodzącym do 120 km/h.

 

Jak tworzony jest dach tarasoli?

Dach tarasoli może być projektowany na wiele sposobów. Najbardziej pożądane są zadaszenia lamelowe, tworzone z profili aluminiowych obracających się o 135 stopni. To użytkownik decyduje o ustawieniu lameli i jednocześnie o tym jak wiele światła wpada pod tarasolę.

 

Dom i Wnętrze

Znajdź sposób na nowoczesne tarasy ogrodowe

Published

on

Aranżowanie tarasów staje się dzisiaj prawdziwą sztuką – posiadacze takich przydomowych przestrzeni prześcigają się w pomysłach na ciekawe i funkcjonalne rozwiązania. Umożliwiają to przede wszystkim sami producenci mebli, którzy co chwilę prezentują nam nowe kolekcje wykonane z trwałych materiałów. Meble cieszą oczy i zapewniają wysoki poziom wygody. Jakie produkty wybrać z szerokiej oferty, aby bez trudu stworzyć wspaniałe miejsce wypoczynkowe?

(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Domy drewniane całoroczne –kto decyduje się na budowę?

Published

on

Aktualnie można powiedzieć, że minęły już te czasy, kiedy domki drewniane kojarzyły się tylko z domkiem na działce letniskowej. Teraz mamy domy drewniane całoroczne, które powstają w takiej ilości, jak domy murowane i w których bez problemu można mieszkać sobie wiele długich lat.

(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Jak sposób żywienia wpływa na nasze życie?

Published

on

Odpowiednio dobrane składniki i produkty żywieniowe są niezbędne do tego, aby nasz organizm funkcjonował prawidłowo. Dobra dieta to także najprostszy sposób na to, aby czuć się dobrze. Samodzielne gotowanie nie jest już dzisiaj wielkim wyzwaniem: mamy do dyspozycji nie tylko wiele interesujących przepisów w sieci czy w książkach kucharskich. Podczas gotowania możemy korzystać z nowoczesnych rozwiązań, które podsuwają nam producenci garnków i wyposażenia kuchennego. Jak zmienić swoje przyzwyczajenia kulinarne na lepsze?

(więcej…)

Continue Reading

Popularne