Connect with us

Biznes

Szkolenia skiturowe, które przygotowują do fenomenalnych wycieczek

Published

on

Obcowanie z dziką górską przyrodą jest jedną z najlepszych rzeczy, która pociąga ludzi kochających Tatry. Co roku w góry ściągają tłumy turystów spragnionych zjeżdżania na nartach ze stoku. A gdyby tak pójść na skitury i zjeżdżać ze stoków bez tych tłumów?

Wycieczki skiturowe – raj dla narciarzy

Prędzej czy później każdy miłośnik narciarstwa trafia na ofertę wycieczek skiturowych i przekonuje się, że ma chęć pozjeżdżać ze zbocza gór właśnie tak – bez innych turystów dookoła, bez oklepanych widoków, bez wyciągów krzesełkowych, które choć przydatne – obniżają przyjemność korzystania ze zjazdów na nartach. Rozwiązaniem tych dylematów są wycieczki skiturowe – całodniowe eskapady polegające na przybyciu w dzikie, niedostępne miejsce, wspięcie się pod górę, a następnie zjazd na nartach, delektując się pięknem krajobrazu i smaganiem wiatru po twarzy.

Przebieg szkoleń skiturowych

Szkolenia skiturowe rozpoczynają się od wypożyczenia sprzętu przez uczestników, którzy takowego nie posiadają. Dzięki możliwości wypożyczenia i kilkugodzinnemu szkoleniu, uczestnik ma szansę przekonać się, czy skitury są właśnie dla niego, bez inwestowania dużych sum. Następnie przeprowadzane są szkolenia teoretyczne z zakresu postępowania lawinowego, ogólnego zachowania się w górach, bezpieczeństwa własnego i innych uczestników. Potem wyrusza się w trasę z przewodnikiem, który na bieżąco poprawia niedoskonałości techniczne, uczy podejść, zjazdów i pokonywania skosów.

Czy warto?

Zdecydowanie szkolenia skiturowe to coś, w czym powinien wziąć udział każdy, komu znudziło się już standardowe wyjeżdżanie na stoki narciarskie z wyciągami krzesełkowymi. Koszt takich szkoleń to około 200-300 złotych za osobę, co pozwala na wygenerowanie znaczących oszczędności, jeśli nie ma się własnego sprzętu i chce tylko sprawdzić, czy w ogóle jest się odpowiednią do takich wycieczek osobą. Szkolenia przeprowadzane są w wolniejszym tempie niż właściwe wycieczki skiturowe. Pozwala to nie tylko na podziwianie widoków, ale przede wszystkim sprawdzenie czy kondycyjnie jesteśmy w stanie sobie poradzić z takim podejściem pod górę. Dodatkowo, pozwala to przeszkolić się technicznie w odpowiednim dla każdego tempie, bez pośpiechu, bez przegapienia jakiejkolwiek ważnej informacji. Ważne dla szkoleniowców i dla uczestników jest to, aby każdy uczestnik dokładnie zrozumiał, na czym polegają wspinaczki i zjazdy skiturowe, jak się do nich przygotować, jak postępować w razie zagrożenia, jak poruszać się w fokach, a także jak prawidłowo osiągnąć technikę podejścia i zjazdu na nartach ze zbocza góry.

Więcej informacji znajdziesz na stronie szkolenia skiturowe – http://www.skiturowebeskidy.pl/.

Continue Reading

Biznes

Wybór obsługi prawnej

Published

on

Wielu właścicieli firm nie wyobraża sobie swojej działalności bez współpracy z prawnikiem. Pomoc specjalisty to duże ułatwienie, a często również wybawienie z rozmaitych problemów. Ważne, by obsługa prawna przedsiębiorstw była wykonywana rzetelnie. Ponieważ na rynku działa sporo kancelarii, może pojawić się kłopot z wyborem. Czym warto się kierować?
(więcej…)

Continue Reading

Biznes

Logo firmy na palecie – sposób na reklamę firmy

Published

on

Im więcej zastosowanych narzędzi reklamowych, tym lepiej rozpoznawalna firma. Na efektywność sprzedaży ma wpływ wiele czynników, ale kluczem do sukcesu jest reklama. Logo firmy na palecie to jeden z prostych sposobów na reklamę firmy.
(więcej…)

Continue Reading

Biznes

Enova- wsparcie dla księgowości

Published

on

Decydując się na ERP enova- firma zyskuje kompletny, elastyczny, a przy tym zautomatyzowany system wsparcia. Jego wykorzystanie usprawnia pracę wielu poziomów finansów działalności. Program enova wykazuje swoją przydatność nie tylko dla dyrektorów finansowych, ale również analityków i księgowych.
(więcej…)

Continue Reading

Popularne