Connect with us

Biznes

Szkolenia skiturowe, które przygotowują do fenomenalnych wycieczek

Published

on

Obcowanie z dziką górską przyrodą jest jedną z najlepszych rzeczy, która pociąga ludzi kochających Tatry. Co roku w góry ściągają tłumy turystów spragnionych zjeżdżania na nartach ze stoku. A gdyby tak pójść na skitury i zjeżdżać ze stoków bez tych tłumów?

Wycieczki skiturowe – raj dla narciarzy

Prędzej czy później każdy miłośnik narciarstwa trafia na ofertę wycieczek skiturowych i przekonuje się, że ma chęć pozjeżdżać ze zbocza gór właśnie tak – bez innych turystów dookoła, bez oklepanych widoków, bez wyciągów krzesełkowych, które choć przydatne – obniżają przyjemność korzystania ze zjazdów na nartach. Rozwiązaniem tych dylematów są wycieczki skiturowe – całodniowe eskapady polegające na przybyciu w dzikie, niedostępne miejsce, wspięcie się pod górę, a następnie zjazd na nartach, delektując się pięknem krajobrazu i smaganiem wiatru po twarzy.

Przebieg szkoleń skiturowych

Szkolenia skiturowe rozpoczynają się od wypożyczenia sprzętu przez uczestników, którzy takowego nie posiadają. Dzięki możliwości wypożyczenia i kilkugodzinnemu szkoleniu, uczestnik ma szansę przekonać się, czy skitury są właśnie dla niego, bez inwestowania dużych sum. Następnie przeprowadzane są szkolenia teoretyczne z zakresu postępowania lawinowego, ogólnego zachowania się w górach, bezpieczeństwa własnego i innych uczestników. Potem wyrusza się w trasę z przewodnikiem, który na bieżąco poprawia niedoskonałości techniczne, uczy podejść, zjazdów i pokonywania skosów.

Czy warto?

Zdecydowanie szkolenia skiturowe to coś, w czym powinien wziąć udział każdy, komu znudziło się już standardowe wyjeżdżanie na stoki narciarskie z wyciągami krzesełkowymi. Koszt takich szkoleń to około 200-300 złotych za osobę, co pozwala na wygenerowanie znaczących oszczędności, jeśli nie ma się własnego sprzętu i chce tylko sprawdzić, czy w ogóle jest się odpowiednią do takich wycieczek osobą. Szkolenia przeprowadzane są w wolniejszym tempie niż właściwe wycieczki skiturowe. Pozwala to nie tylko na podziwianie widoków, ale przede wszystkim sprawdzenie czy kondycyjnie jesteśmy w stanie sobie poradzić z takim podejściem pod górę. Dodatkowo, pozwala to przeszkolić się technicznie w odpowiednim dla każdego tempie, bez pośpiechu, bez przegapienia jakiejkolwiek ważnej informacji. Ważne dla szkoleniowców i dla uczestników jest to, aby każdy uczestnik dokładnie zrozumiał, na czym polegają wspinaczki i zjazdy skiturowe, jak się do nich przygotować, jak postępować w razie zagrożenia, jak poruszać się w fokach, a także jak prawidłowo osiągnąć technikę podejścia i zjazdu na nartach ze zbocza góry.

Więcej informacji znajdziesz na stronie szkolenia skiturowe – http://www.skiturowebeskidy.pl/.

Continue Reading

Biznes

Wyjątkowe miejsce na wesele pod Warszawą

Published

on

Warszawa znana jest ze swych rozległych terenów, gdzie znaleźć można chociażby wspaniałe i zielone Łazienki Królewskie. Jednak planując imprezy okolicznościowe spójrzmy bardziej pod miasto, gdzie znaleźć można wyjątkowe miejsce na wesele pod Warszawą.

(więcej…)

Continue Reading

Biznes

Wymarzone wesele w Warszawie

Published

on

Są pary, które tylko marzą o tym, aby mieć swoje wesele w Warszawie. Pochodzą z mniejszych miejscowości, ale to właśnie stolicę naszego kraju upatrzyli sobie na swoją życiową imprezę, która rozpocznie nowy rozdział ich życia. Często bywa tak, że ktoś weźmie ślub za granicą, a dopiero w Warszawie urządzi imprezę dla swoich bliskich i znajomych. 

(więcej…)

Continue Reading

Biznes

Wybór obsługi prawnej

Published

on

Wielu właścicieli firm nie wyobraża sobie swojej działalności bez współpracy z prawnikiem. Pomoc specjalisty to duże ułatwienie, a często również wybawienie z rozmaitych problemów. Ważne, by obsługa prawna przedsiębiorstw była wykonywana rzetelnie. Ponieważ na rynku działa sporo kancelarii, może pojawić się kłopot z wyborem. Czym warto się kierować?
(więcej…)

Continue Reading

Popularne