Connect with us

Zdrowie i Uroda

Szkolenia AFF- by zostać skoczkiem

Published

on

Skoki spadochronowe to nie tylko sport dla odważnych. Coraz więcej osób decyduje się na skok, zwłaszcza w tandemie, by przeżyć niesamowitą przygodę. Jednak jeśli myślimy o skokach spadochronowych jako hobby w dłuższej perspektywie, warto zafundować sobie nie tylko odpowiedni sprzęt, ale i szkolenia.

Czym są szkolenia AFF?

AFF to skrót od angielskiej nazwy Accelerated Free Fall odnoszącej się do sposobu nauki skakania ze spadochronem. Ta metoda szkoleniowa jest bardzo efektywna, pozwala zoptymalizować czas szkolenia, a co za tym idzie zmniejszyć ponoszone przez kursanta koszty.

Cechą charakterystyczną szkoleń AFF są lekcje w powietrzu, które odbywają się w asyście jednego lub dwóch instruktorów. Instruktorzy towarzyszą skoczkowie w powietrzu aż do momentu otwarcia się czapy spadochronu.

Czego dowiesz się na kursie AFF?

Szkolenia AFF nie sama praktyka to, choć teoria przekazywana jest przez cały czas trwania kursu, to część tej wiedzy trzeba posiąść jeszcze przed pierwszym skokiem. Wstępna część teoretyczna skupia się głównie na tym jak działa sprzęt, jak go obsługiwać oraz jak zachować się w sytuacjach awaryjnych.

Część praktyczną otwierają ćwiczenia w uprzęży m.in. dotyczące obsługi spadochronu. Oprócz tego kursant zalicza skoki, do czasu aż uda mu się zaliczyć wszystkie 7 poziomów zaawansowania. Zwykle jeden skok odpowiada jednemu poziomowi. Najczęściej podczas pierwszych 2-3 poziomów podczas skoków kursantowi towarzyszy dwóch instruktorów, a pozostałe poziomy odbywają się w asyście już tylko jednego.

Kursant, który ukończył szkolenie nie tylko wie jak otworzyć spadochron , utrzymać prawidłową sylwetkę i bezpiecznie wylądować po kursie potrafi wykonywać obroty w powietrzu, a co najważniejsze powrócić do stabilnej pozycji w przypadku kłopotów. Po szkoleniu AFF można już skakać samodzielnie, choć nadal aż do uzyskania licencji takie skoki odbywają się ze statusem uczenia-skoczka.

Do kogo kierowane są szkolenia AFF?

Tego typu szkolenia kierowane są do wszystkich, którzy chcieliby zostać skoczkami spadochronowymi. Jednak ich specyfika sprawia, że szczególnie poleca się je osobom, którym zależy na jak najszybszej możliwości dokonywania skoków w pojedynkę.

Kursy AFF, dzięki bardziej efektywnej formule szkolenia pozwalają też zmniejszyć koszt zostania skoczkiem spadochronowym. Dlatego poleca się je także wszystkim tym, którzy chcą zaoszczędzić, albo nie mają wystarczających środków na tradycyjny kurs spadochronowy.

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Jakie są przyczyny raka szyjki macicy?

Published

on

Jakie są przyczyny raka szyjki macicy?

Rak szyjki macicy jest nowotworem złośliwym, który ciągle zbiera poważne żniwo wśród kobiet. Także Polki zmagają się z tym problemem, a walka o ich zdrowie i życie nie zawsze kończy się powodzeniem. Martwi to między innymi dlatego, że we wczesnym stadium nowotwór ten można wyleczyć z dużą łatwością. Co więcej, samo jego rozpoznanie także nie jest skomplikowane, wystarczy bowiem wykonanie badania cytologicznego. Aby lepiej mu przeciwdziałać, warto poznać przyczyny powstawania nowotworu. (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

7 rad jak wybrać idealny strój kąpielowy

Published

on

Lato to czas słońca, odpoczynku i… strojów kąpielowych. Z jednej strony jesteśmy szczęśliwe, że słońce rozpieszcza nas swoimi promieniami. Z drugiej jednak strony wybór kostiumu kąpielowego to dla wielu kobiet bardzo trudne zadanie. Jak wybrać idealny strój kąpielowy?
(więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Kiedy warto odwiedzić gabinet ginekologa?

Published

on

Kiedy warto odwiedzić gabinet ginekologa?

Wiele kobiet pytanych o to, dlaczego nie odwiedziły jeszcze ginekologa, zwraca uwagę na to, że jak dotąd nie miały potrzeby złożenia takiej wizyty w gabinecie. Jak to możliwe? Wiele wskazuje na to, że winne jest przestarzałe myślenie o ginekologu jako o osobie, która pomaga swoim pacjentkom jedynie wtedy, gdy ich zdrowie wyraźnie szwankuje. Aby takie myślenie zmienić, warto zadać sobie pytanie o to, kiedy najlepiej jest pomyśleć o odwiedzeniu gabinetu ginekologicznego. (więcej…)

Continue Reading

Popularne