Connect with us

Dom i Wnętrze

Sposoby na upał na tarasie

Published

on

Jak poradzić sobie z upalną aurą w czasie lata? Warto łączyć przyjemne z pożytecznym – posiadacze tarasów i ogrodów powinni wykorzystać ten czas na relaks na świeżym powietrzu. Kryci pod parasolami lub pergolami możemy korzystać z uroków lata bez obawy o niebezpieczne promieniowanie UV.

Jak zaaranżować taras z myślą o wysokich temperaturach?

Podczas wypoczynku na świeżym powietrzu bardzo ważna jest ochrona przed słońcem. Dotychczas wybierane parasole ogrodowe są stopniowo wypierane przez zadaszenie tarasów w formie tarasoli. Ten rodzaj konstrukcji nie tylko zapewni nam cień, ale również sprawi, że przestrzeń wypoczynkowa nabierze zupełnie nowego charakteru. Co warto wiedzieć o tarasolach?

Nowoczesne tarasole w ogrodach i na tarasach

Tarasola to nic innego jak nowoczesna pergola, której elementy wykonano z innowacyjnych tworzyw. Konstrukcja tarasoli wykonana jest z antykorozyjnych elementów aluminiowych – ich kolor może być wybrany przez użytkownika z palety ponad 200 klasycznych barw i kolorów drewnopodobnych. Konstrukcja projektowana jest w taki sposób, aby móc zadaszyć dowolną przestrzeń tarasu. Wewnątrz struktury tarasoli ukryto system odprowadzania wody.

Na dużo uwagi zasługują dachy tarasoli. W zależności od modelu mogą być one tworzone z tkanin poliestrowych lub też obracających się wokół własnej osi lameli aluminiowych. Bez względu na model dachy nie nagrzewają się, zapewniając użytkownikom komfortowy cień. Ustawienie dachów może być regulowane przy pomocy automatycznego pilota lub manualnie – użytkownik sam decyduje jak wiele światła ma wpadać pod pergolę.

Pergole ogrodowe mogą być uzupełniane o funkcjonalne dodatki, takie jak panele boczne chroniące przed silnymi podmuchami wiatru. Interesującym dodatkiem okażą się również promienniki ciepła.

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Jak się przygotować do zakupu płytek?

Published

on

Jak się przygotować do zakupu płytek?

Bez względu na to, czy w planie mamy kupowanie płytek za pośrednictwem Internetu, czy też odwiedzamy w tym celu sklep stacjonarny, często trudno jest nam powstrzymać zawroty głowy. Mamy do czynienia z rozwiązaniami charakteryzującymi się ogromną różnorodnością. Płytki mają różne kształty, mniej lub bardziej typową kolorystykę, a sprzedawcy chętnie wspominają także o innych parametrach, które początkowo nic nam nie mówią. Jak zatem, mimo wszystko, podjąć mądrą decyzję zakupową? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Sklep z meblami BeautySofa24.pl

Published

on

Sklep z meblami BeautySofa24.pl

Sklep z meblami BeautySofa24.pl to sklep internetowy, który wyspecjalizował się w sprzedaży nowoczesnych mebli. Od samego początku działalności dba o to, aby oferować klientom meble najwyższej jakości. Decydując się na zakupy w tym właśnie sklepie, można być pewnym, że stawia się na najlepsze meble, które na długo zachowają swój perfekcyjny wygląd. Sklep proponuje między innymi sofy, komplety wypoczynkowe, a także narożniki. Jego oferta jest jednak zdecydowanie bardziej bogata. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Klasyczne rozwiązania strefie relaksu w ogrodzie

Published

on

Chcąc odpoczywać we własnym ogrodzie mamy dzisiaj wiele możliwości jego aranżacji. Producenci oferują nam kolekcje ogrodowe inspirowane modą retro, jak i nowoczesnymi trendami. W kolekcjach znajdziemy elementy odpowiednie zarówno do obszernych ogrodów, jak i na niewielkie tarasy. Jakie produkty okażą się strzałem w dziesiątkę?

(więcej…)

Continue Reading

Popularne