Connect with us

Dom i Wnętrze

Spędzaj więcej czasu na tarasie!

Published

on

Zadbany i odpowiednio zaaranżowany taras to idealne miejsce na odpoczynek, spożywanie posiłków, przestrzeń do spędzania czasu z rodziną. Jak przygotować to miejsce na wiosnę i lato? Jakie elementy wybrać, aby mieć pewność ich wysokiej jakości?

Korzystaj z tarasu bez względu na porę dnia!

Szukając inspiracji na taras przede wszystkim zastanówmy się, jakie rozwiązania sprawią, że stanie się on bardziej funkcjonalny. Jednymi z najchętniej wykorzystywanych produktów są lampy tarasowe, których zastosowanie pozwoli nam na korzystanie z tarasów również po zmroku. Nowoczesne lampy idealnie wpiszą się w nowoczesne czy minimalistyczne wystroje ogrodów i umilą długie wieczory na świeżym powietrzu.

Wybieramy meble ogrodowe – co jest obecnie trendy?

Różnorodność mebli ogrodowych jest dzisiaj olbrzymia: klienci mogą wybierać pomiędzy meblami technorattanowymi, rattanowymi, meblami wykonanymi z aluminium. W kompletach znajdziemy zarówno klasyczne sofy dwuosobowe i sofy narożne, jak i wygodne fotele, leżanki, fotele wiszące. Możliwe jest również stworzenie miejsca wypoczynkowego odpowiedniego do podawania posiłków: wystarczy obszerny stół oraz wybrana ilość krzeseł.

Szukając mebli ogrodowych zwracajmy uwagę nie tylko na design, ale przede wszystkim na materiały. Wystawione na zmienne warunki atmosferyczne meble mogą z czasem zacząć się koślawić, pękać. Stawiając na materiały wysokiej klasy i produkty pochodzące od sprawdzonych producentów możemy mieć pewność, że zakupione meble ogrodowe będą cieszyły nasze oczy przez długie lata.

Taras otoczony zielenią

Aby móc w pełni wypoczywać na tarasie warto zadbać o to, aby na tarasie zagościła zieleń. Umieszczone w donicach rośliny i kwiaty sprawią, że otoczenie stanie się przyjemniejsze dla oka. W takiej przestrzeni wypoczynkowej czas będziemy spędzać z przyjemnością.

Dom i Wnętrze

Nie tylko wygląd – o czym pamiętać wybierając płytki do kuchni?

Published

on

Nie tylko wygląd - o czym pamiętać wybierając płytki do kuchni?

Wybierając płytki kuchenne nie możemy kierować się wyłącznie ich walorami wizualnymi. Owszem, trudno nie zgodzić się z tym, że powinny mieć one dla nas znaczenie, z całą pewnością jednak nie wolno zapominać i o innych niż ozdobna funkcjach tej grupy płytek. Podłoga w kuchni powinna być trwała, odporna na ścieranie, a jednocześnie możliwie łatwa do utrzymania w czystości. Jeśli o tym zapomnimy może okazać się, że płytki kuchenne szybko stracą swoją atrakcyjność. Po kilku miesiącach intensywnego użytkowania zaczniemy zastanawiać się, czy nie nadszedł już czas na przeprowadzenie remontu. Nie będzie też ulegało wątpliwości, że jest on konsekwencją naszych zaniedbań. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Rozmiar ma znaczenie – o trendach wśród płytek łazienkowych

Published

on

Rozmiar ma znaczenie - o trendach wśród płytek łazienkowych

Choć w wielu polskich łazienkach ciągle jeszcze można podziwiać niewielkie płytki ułożone z dużą starannością nie tylko na podłodze, ale również na ścianach, trudno nie oprzeć się wrażeniu, że czas ich największej popularności powoli mija. Ich miejsce zajmują płytki łazienkowe, których rozmiar zaskakuje nawet osoby lubiące większe rozwiązania. Okazuje się przy tym, że nowy trend nie pojawił się przez przypadek. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Jak się przygotować do zakupu płytek?

Published

on

Jak się przygotować do zakupu płytek?

Bez względu na to, czy w planie mamy kupowanie płytek za pośrednictwem Internetu, czy też odwiedzamy w tym celu sklep stacjonarny, często trudno jest nam powstrzymać zawroty głowy. Mamy do czynienia z rozwiązaniami charakteryzującymi się ogromną różnorodnością. Płytki mają różne kształty, mniej lub bardziej typową kolorystykę, a sprzedawcy chętnie wspominają także o innych parametrach, które początkowo nic nam nie mówią. Jak zatem, mimo wszystko, podjąć mądrą decyzję zakupową? (więcej…)

Continue Reading

Popularne