Connect with us

Ciekawe

Sauna czyli życie zgodne z naturą.

Published

on

Wiedza o zdrowym trybie życia staje się coraz bardziej popularna. Sauna może być urządzeniem wspierającym zarówno odpoczynek, jak i regenerację po wielu chorobach. Tradycyjne sauny zewnętrzne zyskują na popularności, ponieważ można je ustawić w ogrodzie. W ten sposób gorących kąpieli można zażywać przez cały rok.

Sauna ustawiona w przydomowym ogrodzie

Moda na sauny trafiła do Polski ze Skandynawii. Tam każda nieruchomość posiada takie urządzenie, które jest chętnie użytkowane przez mieszkańców. Konstrukcja wykonana jest z drewna i może być projektowana dla różnej ilości użytkowników. Każda sauna składa się z dwóch stref. Jedna służy jako przebieralnia lub schowek na odzież a druga to miejsce, gdzie użytkownicy mogą zażywać gorących kąpieli parowych.

Sauna zewnętrzna jest również ozdobą ogrodu i może przybierać różne kształty. Domki drewniane z oknami to częsty wybór klientów. Można je dowolnie rozbudowywać i modyfikować o dodatkowe okna, aby podziwiać ogród podczas korzystania z sauny. Dla osób lubiących niecodzienne rozwiązania stworzona jest sauna zewnętrzna w kształcie beczki.

Akcesoria i wyposażenie sauny

W saunie wytwarzana jest wysoka temperatura, aby podgrzać kamienie służące do tworzenia pary wodnej. Źródłem ciepła może być tradycyjny piec opalany drewnem lub jego owoczesny elektryczny odpowiednik. W przypadku pieca elektrycznego można programować temperaturę oraz czas pracy przez co urządzenie jest automatyczne i wygodne w obsłudze.

Sauna zewnętrzna wyposażona jest w drewniane ławki, aby zapewnić komfort użytkowania. Drewno jest odporne na wysoką wilgotność oraz wahanie temperatury wewnątrz sauny zewnętrznej. Dobrze zaprojektowane wyposażenie ułatwia wypoczynek oraz pozwala na zajęcie wygodnej pozycji podczas używania sauny.

Zalety używania sauny

Zabiegi w saunie wpływają na regeneracje organizmu oraz usuwanie skutków sterującego trybu życia. Zwiększona liczna wydzielanego potu może być uzupełnieniem leczenia nadwagi. Oprócz tego lekarze zalecają korzystanie z sauny zewnętrznej przy schorzeniach ortopedycznych, aby spowodować rozluźnienie mięśni.

Po zakończeniu kąpieli w saunie powinno nastąpić schłodzenie organizmu w krótkim czasie. Taki szok powoduje zwiększenie odporności organizmu i poprawi stopień ukrwienia całego ciała. Działania takie zalecane są dla osób w różnym wieku i mogą być stosowane cały rok.

Artykuł przygotowany we współpracy z firmą Megiw – producentem saun zewnętrznych

Continue Reading

Ciekawe

Czym tak naprawdę jest coaching?

Published

on

Czym tak naprawdę jest coaching?

Coaching to jeden z tych terminów, o których z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że są modne. Okazuje się jednak, że choć mówimy o nim sporo, ciągle jeszcze trudno jest nam odpowiedzieć sobie na pytanie o to, czym właściwie się zajmuje i na jakie wymierne korzyści z nim związane możemy liczyć. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Jak przygotować grunty inwestycyjne na sprzedaż?

Published

on

Mając działkę można ją po prostu sprzedać, a można też przygotować ją tak, aby jej wartość wzrosła naprawdę wielokrotnie. Drugie postępowanie jest obecnie coraz częstsze i nosi nazwę przygotowania gruntów inwestycyjnych na sprzedaż.
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Niezbędne alkomaty policyjne

Published

on

W ostatnim czasie na rynku pojawiło się bardzo dużo różnorodnych alkomatów policyjnych. Nic w tym dziwnego, ponieważ ludzie coraz częściej decydują się na zakup alkomatu policyjnego, który może okazać się bardzo przydatnym narzędziem po całonocnej imprezie. Alkomat policyjny jednak jest urządzeniem, który choć jest coraz bardziej popularny, ma bardzo różnorodne ceny. Zatem na zakup jakiego produktu warto się zdecydować?
(więcej…)

Continue Reading

Popularne