Connect with us

Dom i Wnętrze

Rodzaje ścian prefabrykowanych

Published

on

Bez wątpienia każdemu z nas budownictwo prefabrykowane nadal kojarzy się z tzw. wielką płytą i osiedlami pełnych wysokich bloków. W obecnych czasach, jednak wielka betonowa płyta to już nie wszytko. Coraz częściej korzysta się z nowych technologii i prefabrykowane ściany betonowe zaczynają być coraz częściej i chętniej stosowane do budowy domów, w tym jednorodzinnych.

Prefabrykowane ściany betonowe to nie tylko ciężkie i ogromne bloki ale także lekkie oraz proste w montażu systemy szkieletowe. Powstają one w wyspecjalizowanych fabrykach. Cały proces produkcji jest ściśle kontrolowany na każdym etapie oraz poddawany bardzo rygorystycznym kontrolom. W miejscu gdzie ma być postawiony dom, elementy te są przywożone i tylko składane. Cały etap tworzenia prefabrykowanych ścian betonowych odbywa się w specjalistycznych fabrykach. Sam montaż prefabrykowanych ścian betonowych odbywa się szybko i sprawnie, wykonywany jest przez profesjonalną firmę.

Większość producentów, którzy zajmują się produkcją prefabrykowanych ścian betonowych, zajmuje się rozwojem własnej technologii.

Proces budowy domu z prefabrykowanych elementów

Budowa takiego domu odbywa się zupełnie inaczej niż budowa domu tradycyjną metodą. Pierwsza różnica pojawia się już na etapie projektu budynku. Musi on być dostosowany tak aby mogła zostać w nim zastosowana nowoczesna technologia, którą są m.in. prefabrykowane ściany betonowe. Coraz częściej firmy, które zajmują się wykonywaniem tego rodzaju domów, posiadają już w swojej ofercie także projekty domów.

Prefabrykowane elementy, z których budowany jest dom, powstają w fabryce przez okres od 1 do 3 miesięcy. Są one produkowane pod konkretny projekt budynku. Zawierają już otwory na okna oraz drzwi. W ciągu tych kilku tygodni, należy odpowiednio przygotować działkę na której ma stanąć dom. Przede wszystkim należy odpowiednio przygotować dojazd, który powinien być szeroki i utwardzony, który umożliwi swobodny wjazd dużym dźwigom.

Należy także wykonać w tym czasie fundamenty i ewentualne piwnice.

Można także ten czas wykorzystać na zbudowanie ogrodzenia, z uwzględnieniem odpowiedniej szerokości bramy. Sam montaż tego rodzaju elementów trwa zaledwie kilka dni i jest wykonywany przez profesjonalną firmę.

Dom zbudowany z prefabrykowanych ścian betonowych można wykończyć płytami karton gipsowymi, które w następnych etapach budowy można zaszpachlować oraz tynkować lub pomalować.

Zalety ścian prefabrykowanych

– ich produkcja odbywa się w specjalistycznych fabrykach
– każdy etap ich produkcji jest poddawany szczegółowym kontrolom oraz testom
– szybkość budowy przy ich użyciu
– dostępność

Więcej informacji znajdziesz na stronie prefabrykowane ściany betonowe – fabudwkb.com.pl.

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Jaki zestaw do sypialni wybrać?

Published

on

Wybór odpowiednich zestawów do sypialni na pewno nie jest łatwy i trzeba czasami dokonać się zastanowić, aby wybrać coś, co będzie nam dobrze służyło przez dłuższy czas. Jeśli chodzi o wybór w sklepach, to zestaw do sypialni jest jedną z najczęstszych propozycji, jakie występują w sklepach. W tym artykule opiszemy troszkę to, jak powinna wyglądać odpowiednia sypialnia. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

JR MEBLE – materace na każdą miarę

Published

on

JR MEBLE - materace na każdą miarę

Gdy przyjmujemy pozycję leżącą, nasze ciało wymaga odpowiedniego podparcia. Jeśli je otrzymuje, zwykle odwdzięcza się nam spokojnym snem, my zaś możemy mieć pewność, że sen ten będzie trwał całą noc, a nas samych nic nie będzie wówczas niepokoiło. Aby znaleźć takie idealne podparcie, warto odwiedzić sklep z materacami JR MEBLE. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Wypoczynek nad brzegiem basenu w ogrodzie

Published

on

Posiadacze ogrodów mają możliwość aranżowania przydomowej przestrzeni zielonej zgodnie ze swoimi potrzebami i oczekiwaniami. Najczęściej w ogrodach pojawiają się kwiaty, drzewka owocowe. Z czasem taki ogród może stać się także miejscem wypoczynku i relaksu. Niewiele trzeba, aby w ogrodzie znaleźć spokój. Wybór konkretnych mebli sprawi, że będziemy mogli cieszyć się każdą chwilą na świeżym powietrzu. (więcej…)

Continue Reading

Popularne