Connect with us

Dom i Wnętrze

Rodzaje ścian prefabrykowanych

Published

on

Bez wątpienia każdemu z nas budownictwo prefabrykowane nadal kojarzy się z tzw. wielką płytą i osiedlami pełnych wysokich bloków. W obecnych czasach, jednak wielka betonowa płyta to już nie wszytko. Coraz częściej korzysta się z nowych technologii i prefabrykowane ściany betonowe zaczynają być coraz częściej i chętniej stosowane do budowy domów, w tym jednorodzinnych.

Prefabrykowane ściany betonowe to nie tylko ciężkie i ogromne bloki ale także lekkie oraz proste w montażu systemy szkieletowe. Powstają one w wyspecjalizowanych fabrykach. Cały proces produkcji jest ściśle kontrolowany na każdym etapie oraz poddawany bardzo rygorystycznym kontrolom. W miejscu gdzie ma być postawiony dom, elementy te są przywożone i tylko składane. Cały etap tworzenia prefabrykowanych ścian betonowych odbywa się w specjalistycznych fabrykach. Sam montaż prefabrykowanych ścian betonowych odbywa się szybko i sprawnie, wykonywany jest przez profesjonalną firmę.

Większość producentów, którzy zajmują się produkcją prefabrykowanych ścian betonowych, zajmuje się rozwojem własnej technologii.

Proces budowy domu z prefabrykowanych elementów

Budowa takiego domu odbywa się zupełnie inaczej niż budowa domu tradycyjną metodą. Pierwsza różnica pojawia się już na etapie projektu budynku. Musi on być dostosowany tak aby mogła zostać w nim zastosowana nowoczesna technologia, którą są m.in. prefabrykowane ściany betonowe. Coraz częściej firmy, które zajmują się wykonywaniem tego rodzaju domów, posiadają już w swojej ofercie także projekty domów.

Prefabrykowane elementy, z których budowany jest dom, powstają w fabryce przez okres od 1 do 3 miesięcy. Są one produkowane pod konkretny projekt budynku. Zawierają już otwory na okna oraz drzwi. W ciągu tych kilku tygodni, należy odpowiednio przygotować działkę na której ma stanąć dom. Przede wszystkim należy odpowiednio przygotować dojazd, który powinien być szeroki i utwardzony, który umożliwi swobodny wjazd dużym dźwigom.

Należy także wykonać w tym czasie fundamenty i ewentualne piwnice.

Można także ten czas wykorzystać na zbudowanie ogrodzenia, z uwzględnieniem odpowiedniej szerokości bramy. Sam montaż tego rodzaju elementów trwa zaledwie kilka dni i jest wykonywany przez profesjonalną firmę.

Dom zbudowany z prefabrykowanych ścian betonowych można wykończyć płytami karton gipsowymi, które w następnych etapach budowy można zaszpachlować oraz tynkować lub pomalować.

Zalety ścian prefabrykowanych

– ich produkcja odbywa się w specjalistycznych fabrykach
– każdy etap ich produkcji jest poddawany szczegółowym kontrolom oraz testom
– szybkość budowy przy ich użyciu
– dostępność

Więcej informacji znajdziesz na stronie prefabrykowane ściany betonowe – fabudwkb.com.pl.

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Znajdź sposób na nowoczesne tarasy ogrodowe

Published

on

Aranżowanie tarasów staje się dzisiaj prawdziwą sztuką – posiadacze takich przydomowych przestrzeni prześcigają się w pomysłach na ciekawe i funkcjonalne rozwiązania. Umożliwiają to przede wszystkim sami producenci mebli, którzy co chwilę prezentują nam nowe kolekcje wykonane z trwałych materiałów. Meble cieszą oczy i zapewniają wysoki poziom wygody. Jakie produkty wybrać z szerokiej oferty, aby bez trudu stworzyć wspaniałe miejsce wypoczynkowe?

(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Domy drewniane całoroczne –kto decyduje się na budowę?

Published

on

Aktualnie można powiedzieć, że minęły już te czasy, kiedy domki drewniane kojarzyły się tylko z domkiem na działce letniskowej. Teraz mamy domy drewniane całoroczne, które powstają w takiej ilości, jak domy murowane i w których bez problemu można mieszkać sobie wiele długich lat.

(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Jak sposób żywienia wpływa na nasze życie?

Published

on

Odpowiednio dobrane składniki i produkty żywieniowe są niezbędne do tego, aby nasz organizm funkcjonował prawidłowo. Dobra dieta to także najprostszy sposób na to, aby czuć się dobrze. Samodzielne gotowanie nie jest już dzisiaj wielkim wyzwaniem: mamy do dyspozycji nie tylko wiele interesujących przepisów w sieci czy w książkach kucharskich. Podczas gotowania możemy korzystać z nowoczesnych rozwiązań, które podsuwają nam producenci garnków i wyposażenia kuchennego. Jak zmienić swoje przyzwyczajenia kulinarne na lepsze?

(więcej…)

Continue Reading

Popularne