Connect with us

Ciekawe

Rejsy morskie – nie tylko dla amatorów sportów wodnych

Published

on

Dawniej żeglugą trudnili się marynarze i rybacy. Dziś jest to forma rozrywki, którą wielu wybiera, żeby wypocząć i doświadczyć przyrody. Podróżowanie jachtem łączy sport i rekreację, to idealna atrakcja zarówno dla wielbicieli sportów wodnych, jak i dla całej rodziny. Jak zorganizować swój wymarzony morski rejs po Bałtyku?

Rejsy morskie jako forma podróżowania

Bałtyk to idealne miejsce na wypoczynek – nie tylko latem, ale o każdej porze roku. Morze oferuje bowiem nie tylko kąpiele i możliwość opalania się na jego brzegu, ale przede wszystkim imponujące widoki, piękną faunę i florę.
Jak umilić sobie pobyt nad morzem? Będąc w jednej z nadmorskich miejscowości, warto wybrać się na rejs jachtem. W ten sposób można łatwo zwiedzić trudno dostępne w inny sposób miejsca, takie jak wysepki, półwyspy czy zatoki. Z perspektywy jachtu można też zobaczyć wybrzeże w pełnej okazałości. To doskonała okazja, by wyruszyć na pełne morze i przez chwilę poczuć się jak marynarz. Ta rozrywka spodoba się zarówno amatorom sportów wodnych, jak i turystom, którzy przyjeżdżają nad Bałtyk głównie w celach rekreacyjnych.

Jak zorganizować morski rejs nad Bałtykiem?

Dawniej wyprawy na morze były zarezerwowane dla marynarzy. Dziś jacht może wynająć każdy, kto posiada stosowne uprawnienia. Żegluga cieszy się dużą popularnością wśród wielbicieli sportów wodnych, ale także wśród amatorów – możliwe jest bowiem skorzystanie z rejsu morskiego z przewodnikiem.
Wybierając się nad morze i planując rejs morski, warto przed wyjazdem sprawdzić dostępną na miejscu infrastrukturę. W większości większych kurortów działają wypożyczalnie, w których można wypożyczyć jacht. Ci, którzy nie mają doświadczenia w pływaniu, a chcieliby odbyć morski rejs, mogą skorzystać z oferty biura podróży i wybrać się na wyprawę w dowolnym kierunku z udziałem przewodnika.

Kiedy najlepiej odbyć rejs morski?

Rejsy morskie odbywają się prawie przez cały rok. Jeśli morze jest spokojne, a pogoda sprzyja, nie ma przeszkód, by pływać jachtem nie tylko w sezonie letnim, ale także jesienią czy zimą.
Wybierając się na wakacje w najbardziej obleganych terminach, warto zawczasu wykupić rejsy morskie czy zarezerwować jacht, ponieważ ten sport wody cieszy się dużą popularnością. Terminy są więc rezerwowane na wiele tygodni przed i odwlekając decyzję o rejsie na ostatnią chwilę, trzeba się liczyć z ryzykiem braku wolnych jachtów.

Rejsy morskie organizuje Agencja Żeglarska Kubryk

Continue Reading

Ciekawe

Dobry serwis narciarski

Published

on

Przynajmniej miesiąc przed wyjazdem na narty warto sprawdzić stan swojego sprzętu w odpowiednio do tego przygotowanym serwisie, który zajmie się wszystkim profesjonalnie i bez pośpiechu. Szybkie ostrzenie nart przed samym wyjazdem mija się z celem – szybko wykonana praca nie zawsze, a raczej nawet rzadko równo się pracy dobrze wykonanej.
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Sklep z żelkami

Published

on

Sklep z żelkami

Stojący na naprawdę wysokim poziomie sklep z żelkami, który zadowoli nawet najbardziej wybrednych klientów. Oferuje szeroki wybór żelków w różnych smakach i kolorach, co pozwoli wybrać żelki idealnie wpisujące się w potrzeby i oczekiwania. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Sklep spożywczy Spar w Krakowie na Ruczaju

Published

on

Sklep spożywczy Spar w Krakowie na Ruczaju

Galeria handlowa Lubostroń 15 w Krakowie na Ruczaju przygotowała dla odwiedzających nasze podwoje klientów szereg znakomitych propozycji. Jedną z naszych gwiazd jest sklep spożywczy Spar w Krakowie na Ruczaju, czyli sklep ogólnospożywczy w zupełnie nowym wydaniu. (więcej…)

Continue Reading

Popularne