Connect with us

Ciekawe

Przepakowywanie w firmie i u producenta

Published

on

Pakowanie produktów w opakowania zbiorcze to często ostatni etap wytwarzania w fabryce. Przepakowywanie towarów jest w wielu przedsiębiorstwach outsourcingowane, zlecane firmom zewnętrznym. Czy słusznie?

Pakowanie produktów przez wytwórcę lub firmę zewnętrzną

Kwestię przepakowywania można rozwiązać w procesie produkcji dwojako – zlecić usługę wyspecjalizowanej firmie lub zatrudnić do tej czynności odpowiednich pracowników. Podjęcie słusznej decyzji zależne jest od konkretnego przypadku. Ponieważ przepakowywanie towarów może być czynnością prostą w tym sensie, że wykonywaną ręcznie, jeśli polega na przykład na komponowaniu koszy upominkowych, często warto wykonywać ją u producenta. Jednak w przypadku, kiedy jest procesem bardziej skomplikowanym i wymaga użycia parku maszynowego, co wiąże się z inwestycjami w technologię oraz zwiększeniem kosztów stałych, konieczne jest przeprowadzenie badania opłacalności przedsięwzięcia. Może okazać się, że firma ma duże i stałe zapotrzebowanie na dane usługi w zakresie co-packingu, i wtedy inwestowanie w rozwój odpowiedniej infrastruktury ma sens. W przeciwnym wypadku, korzystniej jest zlecić usługę wykwalifikowanej firmie zewnętrznej.

Profesjonalne przepakowywanie produktów

Przedsiębiorcy zajmujący się usługami co-packingu mają w swojej ofercie najczęściej bardzo szeroki zakres usług. Jest więc oczywiście przepakowywanie produktów w najbardziej zoptymalizowany dla danego typu towaru sposób (z opakowań zbiorczych w detaliczne oraz odwrotnie), ale również możliwość zamówienia praktycznie dowolnej formy opakowań takich jak koperty, kartony, butelki, torby, zgrzewki, woreczki, puszki i inne.Ponadto w wielu przypadkach firmy co-packingowe oferują również produkcję taśm, etykiet, ulotek, biletów, kart okolicznościowych oraz usługi banderolowania, labelingu (etykietowania), konfekcjonowania, a także szeroki zakres usług magazynowych oraz logistycznych (składowanie produktów, zarządzanie magazynem).logistycznych oraz magazynowych, obejmujących m.in.: składowanie produktów, produkcję etykiet i etykietowanie towarów, zarządzanie magazynem, produkcję opakowań, konfekcjonowanie produktów oraz wiele innych usług. Również firmy zewnętrzne część procesów przeprowadzają maszynowo, a część ręcznie zapewniając klientom sprawne i terminowe wykonanie zleconej usługi na najwyższym poziomie.

Continue Reading

Ciekawe

Co warto wiedzieć o przydomowych przepompowniach ścieków?

Published

on

Przydomowe przepompownie ścieków służą do odprowadzania ścieków, czy to komunalnych, czy sanitarnych do dostępnej kanalizacji zbiorczej albo do pobliskiej oczyszczalni ścieków. Takie urządzenia są stosowane w przypadkach, gdy nie ma możliwości podłączenia domu do ogólnego systemu wodno-kanalizacyjnego albo wykonanie takiej instalacji jest mało opłacalne.
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Pedalboardy – dlaczego warto je kupić?

Published

on

Dla osób, których pasją jest muzyka duże znaczenie ma sprzęt, w którym mogą przechowywać swoje instrumenty. To sposób na to, by właściwie zadbać o transport drogich instrumentów. Ma to znaczenie zwłaszcza wówczas, gdy często podróżujemy, np. w związku z koncertami.
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Rejsy morskie – nie tylko dla amatorów sportów wodnych

Published

on

Dawniej żeglugą trudnili się marynarze i rybacy. Dziś jest to forma rozrywki, którą wielu wybiera, żeby wypocząć i doświadczyć przyrody. Podróżowanie jachtem łączy sport i rekreację, to idealna atrakcja zarówno dla wielbicieli sportów wodnych, jak i dla całej rodziny. Jak zorganizować swój wymarzony morski rejs po Bałtyku?

(więcej…)

Continue Reading

Popularne