Connect with us

Ciekawe

Przepakowywanie w firmie i u producenta

Published

on

Pakowanie produktów w opakowania zbiorcze to często ostatni etap wytwarzania w fabryce. Przepakowywanie towarów jest w wielu przedsiębiorstwach outsourcingowane, zlecane firmom zewnętrznym. Czy słusznie?

Pakowanie produktów przez wytwórcę lub firmę zewnętrzną

Kwestię przepakowywania można rozwiązać w procesie produkcji dwojako – zlecić usługę wyspecjalizowanej firmie lub zatrudnić do tej czynności odpowiednich pracowników. Podjęcie słusznej decyzji zależne jest od konkretnego przypadku. Ponieważ przepakowywanie towarów może być czynnością prostą w tym sensie, że wykonywaną ręcznie, jeśli polega na przykład na komponowaniu koszy upominkowych, często warto wykonywać ją u producenta. Jednak w przypadku, kiedy jest procesem bardziej skomplikowanym i wymaga użycia parku maszynowego, co wiąże się z inwestycjami w technologię oraz zwiększeniem kosztów stałych, konieczne jest przeprowadzenie badania opłacalności przedsięwzięcia. Może okazać się, że firma ma duże i stałe zapotrzebowanie na dane usługi w zakresie co-packingu, i wtedy inwestowanie w rozwój odpowiedniej infrastruktury ma sens. W przeciwnym wypadku, korzystniej jest zlecić usługę wykwalifikowanej firmie zewnętrznej.

Profesjonalne przepakowywanie produktów

Przedsiębiorcy zajmujący się usługami co-packingu mają w swojej ofercie najczęściej bardzo szeroki zakres usług. Jest więc oczywiście przepakowywanie produktów w najbardziej zoptymalizowany dla danego typu towaru sposób (z opakowań zbiorczych w detaliczne oraz odwrotnie), ale również możliwość zamówienia praktycznie dowolnej formy opakowań takich jak koperty, kartony, butelki, torby, zgrzewki, woreczki, puszki i inne.Ponadto w wielu przypadkach firmy co-packingowe oferują również produkcję taśm, etykiet, ulotek, biletów, kart okolicznościowych oraz usługi banderolowania, labelingu (etykietowania), konfekcjonowania, a także szeroki zakres usług magazynowych oraz logistycznych (składowanie produktów, zarządzanie magazynem).logistycznych oraz magazynowych, obejmujących m.in.: składowanie produktów, produkcję etykiet i etykietowanie towarów, zarządzanie magazynem, produkcję opakowań, konfekcjonowanie produktów oraz wiele innych usług. Również firmy zewnętrzne część procesów przeprowadzają maszynowo, a część ręcznie zapewniając klientom sprawne i terminowe wykonanie zleconej usługi na najwyższym poziomie.

Continue Reading

Ciekawe

Czym tak naprawdę jest coaching?

Published

on

Czym tak naprawdę jest coaching?

Coaching to jeden z tych terminów, o których z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że są modne. Okazuje się jednak, że choć mówimy o nim sporo, ciągle jeszcze trudno jest nam odpowiedzieć sobie na pytanie o to, czym właściwie się zajmuje i na jakie wymierne korzyści z nim związane możemy liczyć. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Jak przygotować grunty inwestycyjne na sprzedaż?

Published

on

Mając działkę można ją po prostu sprzedać, a można też przygotować ją tak, aby jej wartość wzrosła naprawdę wielokrotnie. Drugie postępowanie jest obecnie coraz częstsze i nosi nazwę przygotowania gruntów inwestycyjnych na sprzedaż.
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Niezbędne alkomaty policyjne

Published

on

W ostatnim czasie na rynku pojawiło się bardzo dużo różnorodnych alkomatów policyjnych. Nic w tym dziwnego, ponieważ ludzie coraz częściej decydują się na zakup alkomatu policyjnego, który może okazać się bardzo przydatnym narzędziem po całonocnej imprezie. Alkomat policyjny jednak jest urządzeniem, który choć jest coraz bardziej popularny, ma bardzo różnorodne ceny. Zatem na zakup jakiego produktu warto się zdecydować?
(więcej…)

Continue Reading

Popularne