Connect with us

Ciekawe

Po czym poznać dobre plastikowe palety?

Published

on

Plastikowe palety o standardowym wymiarze 1200mm x 800mm doskonale sprawdzą się wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba zachowania podwyższonych standardów czystości. Palety wykonane z plastiku są zdecydowanie wytrzymalsze od drewnianych palet i co najważniejsze całkowicie eliminują ryzyko zawilgocenia towaru. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jak rozpoznać wysokiej jakości plastikowe palety.

Szeroki i różnorodny wybór

Producent palet plastikowych może zaoferować swoim klientom produkty o bardzo różnej wytrzymałości, dlatego też warto zwrócić szczególną uwagę właśnie na ten parametr. Zastanowić należy się również nad tym, czy wybrać pełne palety czy ażurowe. W eksporcie najważniejszą rolę pełni oczywiście waga palet plastikowych, dlatego sprawdzić należy również masę modeli, których zakupem jest się zainteresowanym. W wielu branżach palety plastikowe muszą posiadać dodatkowo stosowne certyfikaty fitosanitarne.

Najlepsze palety dla branży spożywczej

Aby wybrać odpowiednie palety, należy najpierw ustalić ich przeznaczenie. Producent palet może zaproponować produkty, które przeznaczone są nie tylko do magazynowania, ale również do transportu. W branży spożywczej cenione są przede wszystkim palety higieniczne o całkowicie zamkniętych powierzchniach, które w tym konkretnym przypadku sprawdzą się najlepiej. Unikać należy palet, które mają zewnętrzne ożebrowania. Dzięki systematycznemu myciu i dezynfekcji nie ma ryzyka pojawienia się pleśni. W pomieszczeniach o bardzo dużym reżimie sanitarnym najlepiej sprawdzą się oczywiście modele w białym kolorze, które każdy producent palet plastikowych ma w swojej ofercie. Odpowiednio pielęgnowane palety z plastiku mogą służyć nawet przez 15 lat.

Transport palet

Dobre palety plastikowe powinny być także przystosowane do bezproblemowego transportu. W dzisiejszych czasach praktycznie wszystkie palety dostępne na rynku są w 100% kompatybilne z wózkami widłowymi, które stosuje się na co dzień w magazynach. Obecnie szacuje się, że w przeciągu 12 miesięcy koszty użytkowania drewnianych palet wynoszą tyle samo, co koszty zakupu palet plastikowych. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że z przyczyn finansowych bardziej opłaca się kupić właśnie palety plastikowe pomimo tego, że na pierwszy rzut oka są droższe od drewnianych modeli.

Continue Reading

Ciekawe

Czym tak naprawdę jest coaching?

Published

on

Czym tak naprawdę jest coaching?

Coaching to jeden z tych terminów, o których z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że są modne. Okazuje się jednak, że choć mówimy o nim sporo, ciągle jeszcze trudno jest nam odpowiedzieć sobie na pytanie o to, czym właściwie się zajmuje i na jakie wymierne korzyści z nim związane możemy liczyć. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Jak przygotować grunty inwestycyjne na sprzedaż?

Published

on

Mając działkę można ją po prostu sprzedać, a można też przygotować ją tak, aby jej wartość wzrosła naprawdę wielokrotnie. Drugie postępowanie jest obecnie coraz częstsze i nosi nazwę przygotowania gruntów inwestycyjnych na sprzedaż.
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Niezbędne alkomaty policyjne

Published

on

W ostatnim czasie na rynku pojawiło się bardzo dużo różnorodnych alkomatów policyjnych. Nic w tym dziwnego, ponieważ ludzie coraz częściej decydują się na zakup alkomatu policyjnego, który może okazać się bardzo przydatnym narzędziem po całonocnej imprezie. Alkomat policyjny jednak jest urządzeniem, który choć jest coraz bardziej popularny, ma bardzo różnorodne ceny. Zatem na zakup jakiego produktu warto się zdecydować?
(więcej…)

Continue Reading

Popularne