Connect with us

Dom i Wnętrze

Piękne parasole ogrodowe w przestrzeni wypoczynkowej

Published

on

Wypoczynek w ogrodzie czy na tarasie to najlepszy sposób na relaks. Nie musimy organizować dalekich wyjazdów, aby cieszyć się piękną pogodą i słoneczna aurą: wystarczy odpowiednio zaaranżowane miejsce wypoczynkowe blisko domu. Jakie meble i dodatki wybrać, aby spędzić lato w najlepszy, możliwy sposób?

Meble dopasowane od potrzeb

Wybór mebli outdoorowych jest obecnie olbrzymi: w kolekcjach technorattanowych, rotangowych czy modułowych znajdziemy takie elementy jak fotele, krzesła, sofy narożne, leżanki ogrodowe, fotele wiszące i wiele innych. Szukając idealnych mebli zwracajmy uwagę nie tylko na estetykę, ale również na trwałość materiałów. Meble przeznaczone do ogrodu czy na taras muszą być wysoce odporne na zmienne warunki atmosferyczne, deszcz czy wnikanie kurzu. Decydując się na produkty od topowych producentów możemy mieć pewność, że wybrany komplet będzie nam służył wiele lat.

Nowoczesny parasol ogrodowy

W jaki sposób zabezpieczyć się przed silnym promieniowaniem słonecznym? Najlepszym i najprostszym rozwiązaniem jest wykorzystanie parasola ogrodowego. Nowoczesny parasol ogrodowy stanie się piękną ozdobą tarasu czy ogrodu i znacząco poprawi estetykę tych miejsc. Na uwagę zasługuje jednak przede wszystkim jego budowa.

Aluminiowy, antykorozyjny stelaż parasola umieszczony jest na ruchomej stopie, która pozwala na rotowanie konstrukcji o 360 stopni – znacząco ułatwia to regulowanie kąta padania cienia. Czasza parasola wykonana jest z tkaniny poliestrowej pokrytej poliuretanem – takie połączenie sprawia, że parasol jest całkowicie odporny na działanie promieni UV i wilgoć. Tkanina czaszy amortyzowana jest poprzez sprężyny naciągowe – dzięki temu czasza nie przekrzywia się nawet podczas silniejszych podmuchów wiatru.

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Znajdź sposób na nowoczesne tarasy ogrodowe

Published

on

Aranżowanie tarasów staje się dzisiaj prawdziwą sztuką – posiadacze takich przydomowych przestrzeni prześcigają się w pomysłach na ciekawe i funkcjonalne rozwiązania. Umożliwiają to przede wszystkim sami producenci mebli, którzy co chwilę prezentują nam nowe kolekcje wykonane z trwałych materiałów. Meble cieszą oczy i zapewniają wysoki poziom wygody. Jakie produkty wybrać z szerokiej oferty, aby bez trudu stworzyć wspaniałe miejsce wypoczynkowe?

(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Domy drewniane całoroczne –kto decyduje się na budowę?

Published

on

Aktualnie można powiedzieć, że minęły już te czasy, kiedy domki drewniane kojarzyły się tylko z domkiem na działce letniskowej. Teraz mamy domy drewniane całoroczne, które powstają w takiej ilości, jak domy murowane i w których bez problemu można mieszkać sobie wiele długich lat.

(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Jak sposób żywienia wpływa na nasze życie?

Published

on

Odpowiednio dobrane składniki i produkty żywieniowe są niezbędne do tego, aby nasz organizm funkcjonował prawidłowo. Dobra dieta to także najprostszy sposób na to, aby czuć się dobrze. Samodzielne gotowanie nie jest już dzisiaj wielkim wyzwaniem: mamy do dyspozycji nie tylko wiele interesujących przepisów w sieci czy w książkach kucharskich. Podczas gotowania możemy korzystać z nowoczesnych rozwiązań, które podsuwają nam producenci garnków i wyposażenia kuchennego. Jak zmienić swoje przyzwyczajenia kulinarne na lepsze?

(więcej…)

Continue Reading

Popularne