Connect with us

Dom i Wnętrze

Piękne parasole ogrodowe w przestrzeni wypoczynkowej

Published

on

Wypoczynek w ogrodzie czy na tarasie to najlepszy sposób na relaks. Nie musimy organizować dalekich wyjazdów, aby cieszyć się piękną pogodą i słoneczna aurą: wystarczy odpowiednio zaaranżowane miejsce wypoczynkowe blisko domu. Jakie meble i dodatki wybrać, aby spędzić lato w najlepszy, możliwy sposób?

Meble dopasowane od potrzeb

Wybór mebli outdoorowych jest obecnie olbrzymi: w kolekcjach technorattanowych, rotangowych czy modułowych znajdziemy takie elementy jak fotele, krzesła, sofy narożne, leżanki ogrodowe, fotele wiszące i wiele innych. Szukając idealnych mebli zwracajmy uwagę nie tylko na estetykę, ale również na trwałość materiałów. Meble przeznaczone do ogrodu czy na taras muszą być wysoce odporne na zmienne warunki atmosferyczne, deszcz czy wnikanie kurzu. Decydując się na produkty od topowych producentów możemy mieć pewność, że wybrany komplet będzie nam służył wiele lat.

Nowoczesny parasol ogrodowy

W jaki sposób zabezpieczyć się przed silnym promieniowaniem słonecznym? Najlepszym i najprostszym rozwiązaniem jest wykorzystanie parasola ogrodowego. Nowoczesny parasol ogrodowy stanie się piękną ozdobą tarasu czy ogrodu i znacząco poprawi estetykę tych miejsc. Na uwagę zasługuje jednak przede wszystkim jego budowa.

Aluminiowy, antykorozyjny stelaż parasola umieszczony jest na ruchomej stopie, która pozwala na rotowanie konstrukcji o 360 stopni – znacząco ułatwia to regulowanie kąta padania cienia. Czasza parasola wykonana jest z tkaniny poliestrowej pokrytej poliuretanem – takie połączenie sprawia, że parasol jest całkowicie odporny na działanie promieni UV i wilgoć. Tkanina czaszy amortyzowana jest poprzez sprężyny naciągowe – dzięki temu czasza nie przekrzywia się nawet podczas silniejszych podmuchów wiatru.

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Nie tylko wygląd – o czym pamiętać wybierając płytki do kuchni?

Published

on

Nie tylko wygląd - o czym pamiętać wybierając płytki do kuchni?

Wybierając płytki kuchenne nie możemy kierować się wyłącznie ich walorami wizualnymi. Owszem, trudno nie zgodzić się z tym, że powinny mieć one dla nas znaczenie, z całą pewnością jednak nie wolno zapominać i o innych niż ozdobna funkcjach tej grupy płytek. Podłoga w kuchni powinna być trwała, odporna na ścieranie, a jednocześnie możliwie łatwa do utrzymania w czystości. Jeśli o tym zapomnimy może okazać się, że płytki kuchenne szybko stracą swoją atrakcyjność. Po kilku miesiącach intensywnego użytkowania zaczniemy zastanawiać się, czy nie nadszedł już czas na przeprowadzenie remontu. Nie będzie też ulegało wątpliwości, że jest on konsekwencją naszych zaniedbań. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Rozmiar ma znaczenie – o trendach wśród płytek łazienkowych

Published

on

Rozmiar ma znaczenie - o trendach wśród płytek łazienkowych

Choć w wielu polskich łazienkach ciągle jeszcze można podziwiać niewielkie płytki ułożone z dużą starannością nie tylko na podłodze, ale również na ścianach, trudno nie oprzeć się wrażeniu, że czas ich największej popularności powoli mija. Ich miejsce zajmują płytki łazienkowe, których rozmiar zaskakuje nawet osoby lubiące większe rozwiązania. Okazuje się przy tym, że nowy trend nie pojawił się przez przypadek. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Jak się przygotować do zakupu płytek?

Published

on

Jak się przygotować do zakupu płytek?

Bez względu na to, czy w planie mamy kupowanie płytek za pośrednictwem Internetu, czy też odwiedzamy w tym celu sklep stacjonarny, często trudno jest nam powstrzymać zawroty głowy. Mamy do czynienia z rozwiązaniami charakteryzującymi się ogromną różnorodnością. Płytki mają różne kształty, mniej lub bardziej typową kolorystykę, a sprzedawcy chętnie wspominają także o innych parametrach, które początkowo nic nam nie mówią. Jak zatem, mimo wszystko, podjąć mądrą decyzję zakupową? (więcej…)

Continue Reading

Popularne