Connect with us

Zdrowie i Uroda

Operacja usuwania macicy – możliwe scenariusze

Published

on

Operacja usuwania macicy - możliwe scenariusze

Pacjentki informowane o tym, że czeka je histerektomia, nie ukrywają swojego niepokoju. Czy jednak zabiegu umożliwiającego usunięcie macicy trzeba się bać? Trudno nie zgodzić się z tym, że im więcej będziemy wiedzieć na jego temat, tym mniejsze będą obawy z nim związane.

Usuwanie macicy może być wykonywane na kilka sposobów, największą popularnością nadal cieszy się jednak metoda określana jako tradycyjna. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu, jeszcze przed jego rozpoczęciem podejmowana jest przy tym decyzja dotycząca tego, czy ma być to znieczulenie ogólne, czy też dolędźwiowe. Chirurg-ginekolog przeważnie ogranicza się do wycięcia samej macicy, jeśli jednak zachodzi taka konieczność, może usunąć także jajniki, jajowody oraz szyjkę macicy wraz z węzłami chłonnymi. Bardzo często dopiero w trakcie operacji można zresztą podjąć decyzję dotycząca tego, jaki wariant zabiegu ma zostać zastosowany w konkretnym przypadku. W każdym przypadku materiał uzyskany podczas zabiegu przekazuje się do badania histopatologicznego. Szpital Medfemina specjalizuje się w leczeniu endometriozy, leczeniu mięśniaków macicy, jak i usuwaniu macicy oraz pozostałym spektrum schorzeń kobiecych. Sprawdź – usuwanie macicy Wrocław.

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Kiedy warto się wybrać do endokrynologa?

Published

on

Kiedy warto się wybrać do endokrynologa?

Endokrynolog jest jednym z tych lekarzy, którego szybka reakcja może przyczynić się nie tylko do ochrony zdrowia, ale również życia pacjenta. Nie każdy wie jednak, kiedy wizyta u niego staje się koniecznością. (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Kiedy warto zdecydować się na USG 3D?

Published

on

Kiedy warto zdecydować się na USG 3D?

USG 3D nie zalicza się do tych badań, których wykonanie w trakcie ciąży jest obowiązkowe. Jest jednak cennym wsparciem dla lekarza dającym mu wgląd w stan płodu, nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się na jego wykonanie. Kiedy najlepiej to zrobić i czego się spodziewać? (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Czym zajmuje się ginekolog?

Published

on

Czym zajmuje się ginekolog?

Ginekolog jest lekarzem specjalistom, zajmującym się zdrowiem u kobiet. Wizyty u ginekologa powinny odbywać się regularnie już od 16 roku życia bądź od momentu rozpoczęcia współżycia. Ginekolog we Wrocławiu to także często położnik, albowiem te specjalizacje dość ściśle się ze sobą łączą. Czym właściwie zajmuje się ginekolog we Wrocławiu? (więcej…)

Continue Reading

Popularne

meblebukowe.info yourpbc.org http://saw-iso.pl/ubezpieczenie-samochodu-rowniez-bez-wychodzenia-z-domu/