Connect with us

Dom i Wnętrze

Nowoczesny i drewniany – czyli oryginalny dom

Published

on

Budowa własnego domu to naprawdę wielkie wyzwanie. Trzeba sporządzić masę dokumentów, uzyskać liczne zgody, zebrać fundusze, a przede wszystkim wybrać odpowiednie projekt oraz firmę, która zajmie się jego realizacją. Wielu ludzi musi naprawdę sporo oszczędzać, żeby pozwolić sobie na wznoszenie własnego domu. Są i takie osoby, które biorą kredyt hipoteczny na budowę domu mieszkalnego dla siebie. Tymczasem w tej chwili można połączyć nowoczesność z tradycją i wznieść dom drewniany – ale z takiego drewna, które uczyni budynek równie odpornym co grube mury. W dodatku podobne rozwiązanie jest o wiele tańsze! Co warto o nim wiedzieć?

 

Tradycja i nowoczesność

Już od dawna drewno jest przecież dla ludzi materiałem do budowy. W tej chwili raczej rzadko się go używa w naszym klimacie, ponieważ wiele osób obawia się, że drewno przegnije. Jednak warto pamiętać, ze mamy obecnie dostęp do takich gatunków, które są niemal niezniszczalne. A jeśli dodatkowo się je zaprawi, to będą jeszcze wytrzymalsze! Firma MAWIT dysponuje technologią produkcji drewnianych prefabrykatów, używanych następnie do wznoszenia domów. Są to przeróżne domy, które nawet mogą rozwiązywać problemy związane z lokalizacją czy wielkością działki. Na przykład jeśli kogoś interesuje dom na wąskiej działce powinien zajrzeć na stronę mawit.com.pl. Projektów jest wiele, ale łączy je jedno – drewniane konstrukcje. Jednocześnie jednak drewno jest odporne na wilgoć, na wysokie i niskie temperatury itp. Przekonały się już o tym osoby, które skorzystały z oferty.

 

Tani dom na każdą kieszeń

Ważna informacja jest taka, że podobny dom jest o wiele tańszy niż budowa murowanego domu. W związku z tym nie trzeba brać kredytu na 30 lat, żeby wszystko powoli spłacać! Niektórzy nie mogliby się do końca życia nacieszyć własnością – dlatego o wiele lepiej zainwestować w coś tańszego, a równie solidnego!

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Kuchnia – jak urządzić i nie żałować?

Published

on

Trudno o pomieszczenie, które wzbudzałoby więcej kontrowersji niż kuchnia. Jak urządzić ją zatem tak, aby budziła uznanie w oczach domowników, była funkcjonalna, a jednocześnie cieszyła oczy? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Nowoczesne zadaszenie tarasu dla każdego

Published

on

Chwile spędzone na tarasach powinny należeć do tych najprzyjemniejszych. Podstawą są oczywiście wygodne meble oraz dodatki, które zapewnią nam komfort. Coraz więcej osób decyduje się również na instalację nowoczesnej tarasoli, której zadaniem jest ochrona przed silnym słońcem czy deszczem. Czy takie rozwiązanie sprawdzi się blisko naszego domu? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Komplet pościeli 140×200 – który materiał wybrać?

Published

on

Urządzając sypialnię, trzeba pomyśleć nie tylko o wygodnym łóżku i pojemnej szafie, ale także o tekstyliach. Najważniejszym z nich jest bez wątpienia pościel. Ta wpływa nie tylko na estetykę pomieszczenia, ale przede wszystkim na jakość snu. Miękka i przyjemna w dotyku ułatwia zasypianie i korzystnie wpływa na komfort. Idealnym rozwiązaniem do większości sypialni jest standardowy komplet pościeli 140×200. Ten występuje jednak w wielu opcjach, jeśli chodzi o materiał – która tkanina będzie najlepszym wyborem?
(więcej…)

Continue Reading

Popularne