Connect with us

Dom i Wnętrze

Nowoczesny i drewniany – czyli oryginalny dom

Published

on

Budowa własnego domu to naprawdę wielkie wyzwanie. Trzeba sporządzić masę dokumentów, uzyskać liczne zgody, zebrać fundusze, a przede wszystkim wybrać odpowiednie projekt oraz firmę, która zajmie się jego realizacją. Wielu ludzi musi naprawdę sporo oszczędzać, żeby pozwolić sobie na wznoszenie własnego domu. Są i takie osoby, które biorą kredyt hipoteczny na budowę domu mieszkalnego dla siebie. Tymczasem w tej chwili można połączyć nowoczesność z tradycją i wznieść dom drewniany – ale z takiego drewna, które uczyni budynek równie odpornym co grube mury. W dodatku podobne rozwiązanie jest o wiele tańsze! Co warto o nim wiedzieć?

 

Tradycja i nowoczesność

Już od dawna drewno jest przecież dla ludzi materiałem do budowy. W tej chwili raczej rzadko się go używa w naszym klimacie, ponieważ wiele osób obawia się, że drewno przegnije. Jednak warto pamiętać, ze mamy obecnie dostęp do takich gatunków, które są niemal niezniszczalne. A jeśli dodatkowo się je zaprawi, to będą jeszcze wytrzymalsze! Firma MAWIT dysponuje technologią produkcji drewnianych prefabrykatów, używanych następnie do wznoszenia domów. Są to przeróżne domy, które nawet mogą rozwiązywać problemy związane z lokalizacją czy wielkością działki. Na przykład jeśli kogoś interesuje dom na wąskiej działce powinien zajrzeć na stronę mawit.com.pl. Projektów jest wiele, ale łączy je jedno – drewniane konstrukcje. Jednocześnie jednak drewno jest odporne na wilgoć, na wysokie i niskie temperatury itp. Przekonały się już o tym osoby, które skorzystały z oferty.

 

Tani dom na każdą kieszeń

Ważna informacja jest taka, że podobny dom jest o wiele tańszy niż budowa murowanego domu. W związku z tym nie trzeba brać kredytu na 30 lat, żeby wszystko powoli spłacać! Niektórzy nie mogliby się do końca życia nacieszyć własnością – dlatego o wiele lepiej zainwestować w coś tańszego, a równie solidnego!

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Wanna czy prysznic?

Published

on

Urządzanie łazienki często przynosi dylemat w postaci konieczności wyboru między prysznicem a wanną. Obie opcje mają z pewnością swoje wady i zalety, które uzależnione są nie tylko od preferencji użytkowników, ale także od np. wielkości pomieszczenia. Na co zatem się zdecydować? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Meble dopasowane do nowoczesnego ogrodu

Published

on

Meble dopasowane do nowoczesnego ogrodu

Wybór mebli ogrodowych od dłuższego czasu nie powinien być żadnym problemem – produkty z tej półki znajdziemy zarówno w sklepach wnętrzarskich, jak i wprost u producentów. Często jednak nie potrafimy podjąć szybkiej decyzji – możliwości jest wiele, a my sami chcemy wybrać produkty najlepsze. Czym kierować się podczas dokonywania wyboru? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Nowe garnki – czym się kierować?

Published

on

Kupno solidnego kompletu garnków to inwestycja na lata. Wszystkim tym, którzy chcą wyposażyć swoją kuchnię w niezawodne i trwałe naczynia podpowiadamy, czym kierować się podczas wizyty w sklepie. (więcej…)

Continue Reading

Popularne