Connect with us

Ciekawe

Na co zwrócić uwagę, kupując rower miejski?

Published

on

Oryginalne rowery miejskie od renomowanych producentów jak powszechnie wiadomo bardzo dużo kosztują, dlatego też warto poważnie przemyśleć swój zakup, aby wybrać taki sprzęt, który nie zawiedzie nas w najmniej spodziewanym momencie. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, na jakie elementy należy zwrócić szczególną uwagę przy zakupie nowego roweru.

Moda na rowery miejskie

Jak powszechnie wiadomo jazda na rowerze miejskim to jedna z najpopularniejszych form rekreacji i wypoczynku na świeżym powietrzu. Jazda na rowerach miejskich jest zdecydowanie bardziej komfortowa niż jazda na popularnym góralu. Spowodowane jest to przede wszystkim wyprostowaną pozycję i budową ramy, która ułatwia zarówno łatwe wsiadanie, jak i wysiadanie. Nie można zapominać także i o tym, że nowoczesne rowery miejskie mają szersze i bardziej miękkie siodełko. Na rowerach górskich podczas długich wycieczek osoby początkujące mogą odczuwać bardzo duży dyskomfort, dlatego też coraz więcej osób inwestuje w miejskie rowery.

O czym należy pamiętać podczas zakupu?

Inwestując w nowy rower miejski, należy zwrócić szczególną uwagę na amortyzację siodełka. Niestety nie wszystkie rowery mają dodatkowo amortyzowaną sztycę, a wbrew pozorom jest ona bardzo przydatna. Zadbać należy również i o to, aby nasz jednoślad posiadał dzwonek, lusterka, nóżkę i komplet pełnego oświetlenia, które znacząco poprawia bezpieczeństwo na drodze. W Polsce niestety jakość dróg w mieście pozostawia wiele do życzenia, dlatego też warto zadbać o to, aby rower miejski posiadał porządny błotnik i specjalną osłonkę na łańcuch. Akcesoria te są niezbędne przede wszystkim dla tych osób, które chcą do pracy dojeżdżać rowerem z czystymi nogawkami spodni.

Dodatkowe akcesoria rowerowe

Przy zakupie roweru miejskiego warto dokupić także kilka akcesoriów, które przydać mogą się podczas codziennych wycieczek. W pierwszej kolejności warto rozejrzeć się za torebką podsiodłową do której będzie można włożyć telefon, klucze, zapasową dętkę, klucz do siodełka albo wiele innych drobiazgów, które mogą przeszkadzać podczas jazdy. Niezbędna jest oczywiście porządna pompka do roweru, dzięki której będziemy mogli w każdym momencie dopompować koła, aby sprawniej poruszać się po drodze. W ostatnim czasie bardzo wiele osób inwestuje także w liczniki rowerowe. Jest to doskonała propozycja przede wszystkim dla osób, które poprzez jazdę na rowerze miejskim, chcą pozbyć się kilku zbędnych kilogramów. Nowoczesne liczniki mierzą nie tylko prędkość i przejechany dystans, ale również spalone kalorie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://agasport.com.pl/

Continue Reading

Ciekawe

Czym jest i jak działa separator?

Published

on

Separatory oleju to urządzenia wykorzystywane powszechnie między innymi do oczyszczania ścieków zanim ostatecznie zostaną odprowadzone do kanalizacji. Większość tego typu urządzeń w swoim działaniu wykorzystuje dwa zjawiska – sedymentacji oraz flotacji.
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Ulubione napoje i nie tylko

Published

on

Ulubione napoje i nie tylko

Granita to marka, która już od kilku lat robi prawdziwą furorę wszędzie tam, gdzie ludzie mają ochotę na zimne napoje i przekąski. Tak, również przekąski, ponieważ urządzenia przygotowane do oferowania napojów granita mają też znacznie większą funkcjonalność. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Śliwki w occie winnym – zdrowie w słoiku poza sezonem

Published

on

Śliwki to ukochane owoce znacznej większości Polaków. Posiadają wspaniałe walory smakowe, a także cenione przez smakoszy i lekarzy właściwości prozdrowotne. Niestety, okres ich zbioru jest krótki i chcąc cieszyć się ich smakiem, trzeba poddać je procesowi, który zachowa je na okres poza sezonem. Popularną ich formą są śliwki w occie winnym.
(więcej…)

Continue Reading

Popularne