Connect with us

Ciekawe

Na co zwrócić uwagę, kupując rower miejski?

Published

on

Oryginalne rowery miejskie od renomowanych producentów jak powszechnie wiadomo bardzo dużo kosztują, dlatego też warto poważnie przemyśleć swój zakup, aby wybrać taki sprzęt, który nie zawiedzie nas w najmniej spodziewanym momencie. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, na jakie elementy należy zwrócić szczególną uwagę przy zakupie nowego roweru.

Moda na rowery miejskie

Jak powszechnie wiadomo jazda na rowerze miejskim to jedna z najpopularniejszych form rekreacji i wypoczynku na świeżym powietrzu. Jazda na rowerach miejskich jest zdecydowanie bardziej komfortowa niż jazda na popularnym góralu. Spowodowane jest to przede wszystkim wyprostowaną pozycję i budową ramy, która ułatwia zarówno łatwe wsiadanie, jak i wysiadanie. Nie można zapominać także i o tym, że nowoczesne rowery miejskie mają szersze i bardziej miękkie siodełko. Na rowerach górskich podczas długich wycieczek osoby początkujące mogą odczuwać bardzo duży dyskomfort, dlatego też coraz więcej osób inwestuje w miejskie rowery.

O czym należy pamiętać podczas zakupu?

Inwestując w nowy rower miejski, należy zwrócić szczególną uwagę na amortyzację siodełka. Niestety nie wszystkie rowery mają dodatkowo amortyzowaną sztycę, a wbrew pozorom jest ona bardzo przydatna. Zadbać należy również i o to, aby nasz jednoślad posiadał dzwonek, lusterka, nóżkę i komplet pełnego oświetlenia, które znacząco poprawia bezpieczeństwo na drodze. W Polsce niestety jakość dróg w mieście pozostawia wiele do życzenia, dlatego też warto zadbać o to, aby rower miejski posiadał porządny błotnik i specjalną osłonkę na łańcuch. Akcesoria te są niezbędne przede wszystkim dla tych osób, które chcą do pracy dojeżdżać rowerem z czystymi nogawkami spodni.

Dodatkowe akcesoria rowerowe

Przy zakupie roweru miejskiego warto dokupić także kilka akcesoriów, które przydać mogą się podczas codziennych wycieczek. W pierwszej kolejności warto rozejrzeć się za torebką podsiodłową do której będzie można włożyć telefon, klucze, zapasową dętkę, klucz do siodełka albo wiele innych drobiazgów, które mogą przeszkadzać podczas jazdy. Niezbędna jest oczywiście porządna pompka do roweru, dzięki której będziemy mogli w każdym momencie dopompować koła, aby sprawniej poruszać się po drodze. W ostatnim czasie bardzo wiele osób inwestuje także w liczniki rowerowe. Jest to doskonała propozycja przede wszystkim dla osób, które poprzez jazdę na rowerze miejskim, chcą pozbyć się kilku zbędnych kilogramów. Nowoczesne liczniki mierzą nie tylko prędkość i przejechany dystans, ale również spalone kalorie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://agasport.com.pl/

Continue Reading

Ciekawe

Czy wiesz, jak wynająć pokój w Wiśle, z którego będziesz zadowolony?

Published

on

Wisła to miasto, które każdego roku przyciąga rzesze turystów. Przyjeżdżają zarówno po to, żeby odkrywać urokliwe szlaki górskie, jak i w celu poznania miejsca, z którego pochodzi Adam Małysz. W Wiśle znajdziemy muzeum z prawdziwymi trofeami polskiego skoczka oraz jego pomnik wykonany w całości z białej czekolady. Jak na turystyczne miasteczko przystało, Wisła apartamenty posiada niemal na każdym kroku – w wielu uliczkach dostrzeżemy ogromne hotele i rodzinne pensjonaty. Dowiedz się, jak znaleźć nocleg w górach, z którego będziesz zadowolony!
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Jak wybrać ortezę na opadającą stopę?

Published

on

Na skutek porażenia nerwu strzałkowego, może u pacjenta dochodzić do opadania stopy, co powoduje zarówno dyskomfort w chodzeniu oraz je spowalnia, ale także jest niebezpieczne. Może doprowadzać do upadków. Porażenie nerwu strzałkowego może być skutkiem udaru, niedowładu i wielu innych schorzeń, a niekiedy także guzka uciskającego na nerwy stopy. W każdej sytuacji przyda się orteza na opadającą stopę. W jaki sposób ją wybrać? (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Chrzan – niezbędny element domowej apteczki

Published

on

Obecnie ludzie faszerują się aptecznymi specyfikami, nawet gdy dopada ich zwykłe przeziębienie czy mały katar. Z tak łagodnymi dolegliwościami warto natomiast walczyć przy pomocy domowych sposobów – np. poprzez zastosowanie chrzanu tartego. Jego właściwości szybko pokonają liczne bakterie i wirusy.
(więcej…)

Continue Reading

Popularne