Connect with us

Zdrowie i Uroda

Manicure hybrydowy w domu

Published

on

Piękne i zadbane paznokcie to cel wielu kobiet. W końcu takie paznokcie są pewnym rodzajem bez mała statusu społecznego i dzisiaj mają ogromny wpływ na postrzeganie nas przez inne osoby, a przynajmniej na pierwsze wrażenie, jakie robimy. Ponadto ładne paznokcie budują znakomity wizerunek. Jak jednak je wykonać i nie stracić przy tym fortuny?

Manicure hybrydowy u kosmetyczki

Oczywiście najlepszą metodą na piękne paznokcie jest wykonanie manicure hybrydowego. Jest to metoda pozwalająca nam cieszyć się przez 2-3 tygodnie nienagannym stanem paznokci. Nic nam nie odpryskuje, nie pęka, nie kruszy się. Co więcej manicure hybrydowy umożliwia nam delikatne wydłużenie płytki paznokciowej. Można zresztą także go nałożyć na tipsy.

Tu jednak pojawia się pewien problem. Otóż najczęściej chcąc wykonać manicure hybrydowy, idziemy do kosmetyczki. Ona robi to bardzo profesjonalnie, niemniej jednak ciągle jest to koszt około kilkudziesięciu złotych, co stanowi niebagatelną sumę. Jak temu zaradzić?

Manicure hybrydowy w domu

Otóż możemy wykonywać manicure hybrydowy w domu. Co do tego potrzebujemy? Oczywiście potrzebna nam będzie lampa UV – jest to koszt około stu kilkudziesięciu złotych, jednak taka lampa starcza nam na długo. Ponadto potrzebne nam są lakiery hybrydowe, baza pod makijaż, cleaner i lakier nawierzchniowy.

Teraz powstaje pytanie – jak to wszystko kupić? Otóż dobrze jest mieć składniki jednej firmy. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że wszystko przebiegnie zgodnie z planem i nie będziemy mieć dość dziwnego manicure. Jakie jednak lakiery hybrydowe wybrać?

Lakier hybrydowy – najlepszy wybór

Otóż tu przede wszystkim wybieramy kolor. I niestety wiele osób oczarowany mnogością barw, jakie możemy wybrać, kupuje bardzo ostre i wyraziste kolory, z którymi potem mamy dość spory problem, ponieważ nie pasują one do naszej stylizacji albo po prostu wyglądają kiepsko w pracy, jaką wykonujemy.

Miejmy to zatem na uwadze i wybierzmy nieco bardziej naturalny lakier. Nie oznacza to jednakże, że od razu mamy rezygnować z jakiejkolwiek mocniejszej barwy. Dzisiaj popularnym trendem jest jeden/ dwa paznokcie jednej dłoni pomalowane na nieco mocniejszy kolor. Często jest to palec serdeczny i kciuk.

Lakiery hybrydowe znajdziesz na chiodo.pl

Zdrowie i Uroda

Jak poprawnie stosować nici dentystyczne

Published

on

Nici dentystyczne nie są najpopularniejszym narzędziem do utrzymania higieny jamy ustnej, a to błąd – jeśli nie stosujemy irygatora lub szczoteczki międzyzębowej, to płytka bakteryjna osadza się nam w miejscach, gdzie nie dotrze szczoteczka ani płukanka. Trzeba jednak wiedzieć, jak nici dentystyczne stosować, aby nie uszkodzić sobie dziąseł i szkliwa. (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Jakie są najpopularniejsze typy nart?

Published

on

Przy wyborze nart warto zadać sobie kluczowe pytanie – do jakiego stylu jazdy będą one wykorzystywane. Producenci wychodzą naprzeciw potrzebom początkujących i doświadczonych narciarzy, dlatego też na półkach sklepowych jest bardzo szeroki wybór. W niniejszym artykule znajdą Państwo opis najpopularniejszych modeli, które są warte uwagi. (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Fluor w pastach do zębów – za i przeciw

Published

on

Dlaczego boimy się fluoru? W ostatnim czasie z różnych stron słyszymy o szkodliwych skutkach spożywania tego pierwiastka. Czy w istocie warto rezygnować z fluoru w paście do zębów? Jakie są dopuszczalne dawki fluoru w pastach? (więcej…)

Continue Reading

Popularne