Connect with us

Dom i Wnętrze

Łóżko naszych marzeń – jakie powinno mieć cechy?

Published

on

Wybór łóżka do naszej sypialni nie powinien być przypadkowy. Mebel ten będzie odpowiedzialny za poziom naszego wypoczynku, zdrowy sen. Źle dobrane łóżko bardzo szybko sprawi, że staniemy się zmęczeni, rozdrażnieni, niewyspani. Jakie łóżko wybrać, aby zadbać o nasze zdrowie… i elegancki wygląd naszej sypialni?

Łóżka z litego drewna i z desek meblowych

Łóżka tworzone są obecnie z dwóch materiałów: desek meblowych lub też z litego drewna. Materiały te różnią się zasadniczo od siebie. W przypadku desek meblowych ich wnętrze wypełniają sprasowane elementy drewniane, korek, wióry. Wierzch płyt pokryty jest laminatami lub okleinami, które mają chronić wnętrze deski. Deska jest względnie odporna na uszkodzenia, działanie wilgoci, wyginanie. Niskie ceny mebli wykonanych z desek meblowych sprawiają, że zainteresowanie nimi jest olbrzymie.

Alternatywa dla mebli z desek jest lite drewno, pozyskiwane w Polsce z takich drzew jak dąb, buk czy sosna. Lite drewno jest materiałem o wysokiej gęstości, dużej odporności na uszkodzenia, ścieranie, wnikanie brudu czy wilgoci. Jak pozyskiwane jest lite drewno? Początkowo drewno musi zostać odpowiednio selekcjonowane – odrzucane są bele posiadające skazy, sęki, uszkodzenia. Kolejno drewno transportowane jest do magazynów, gdzie poddawane jest procesom suszenia. Dopiero po kilku tygodniach możliwe jest przetransportowanie go do pracowni stolarskich. Obecnie meble z litego drewna znajdziemy w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych – jednym z topowych dostawców jest sklep visby.pl.

W jakie meble z litego drewna warto zainwestować?

Stolarze co rusz proponują nam nowe możliwości związane z litym drewnem. Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się właśnie łóżka drewniane oparte na ramie. Bardzo często uzupełniane są one o pojemne komory do przechowywania pościeli. Inne, chętnie kupowane produkty to szafy, komody i toaletki.

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Jaki zestaw do sypialni wybrać?

Published

on

Wybór odpowiednich zestawów do sypialni na pewno nie jest łatwy i trzeba czasami dokonać się zastanowić, aby wybrać coś, co będzie nam dobrze służyło przez dłuższy czas. Jeśli chodzi o wybór w sklepach, to zestaw do sypialni jest jedną z najczęstszych propozycji, jakie występują w sklepach. W tym artykule opiszemy troszkę to, jak powinna wyglądać odpowiednia sypialnia. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

JR MEBLE – materace na każdą miarę

Published

on

JR MEBLE - materace na każdą miarę

Gdy przyjmujemy pozycję leżącą, nasze ciało wymaga odpowiedniego podparcia. Jeśli je otrzymuje, zwykle odwdzięcza się nam spokojnym snem, my zaś możemy mieć pewność, że sen ten będzie trwał całą noc, a nas samych nic nie będzie wówczas niepokoiło. Aby znaleźć takie idealne podparcie, warto odwiedzić sklep z materacami JR MEBLE. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Wypoczynek nad brzegiem basenu w ogrodzie

Published

on

Posiadacze ogrodów mają możliwość aranżowania przydomowej przestrzeni zielonej zgodnie ze swoimi potrzebami i oczekiwaniami. Najczęściej w ogrodach pojawiają się kwiaty, drzewka owocowe. Z czasem taki ogród może stać się także miejscem wypoczynku i relaksu. Niewiele trzeba, aby w ogrodzie znaleźć spokój. Wybór konkretnych mebli sprawi, że będziemy mogli cieszyć się każdą chwilą na świeżym powietrzu. (więcej…)

Continue Reading

Popularne