Connect with us

Dom i Wnętrze

Łóżko naszych marzeń – jakie powinno mieć cechy?

Published

on

Wybór łóżka do naszej sypialni nie powinien być przypadkowy. Mebel ten będzie odpowiedzialny za poziom naszego wypoczynku, zdrowy sen. Źle dobrane łóżko bardzo szybko sprawi, że staniemy się zmęczeni, rozdrażnieni, niewyspani. Jakie łóżko wybrać, aby zadbać o nasze zdrowie… i elegancki wygląd naszej sypialni?

Łóżka z litego drewna i z desek meblowych

Łóżka tworzone są obecnie z dwóch materiałów: desek meblowych lub też z litego drewna. Materiały te różnią się zasadniczo od siebie. W przypadku desek meblowych ich wnętrze wypełniają sprasowane elementy drewniane, korek, wióry. Wierzch płyt pokryty jest laminatami lub okleinami, które mają chronić wnętrze deski. Deska jest względnie odporna na uszkodzenia, działanie wilgoci, wyginanie. Niskie ceny mebli wykonanych z desek meblowych sprawiają, że zainteresowanie nimi jest olbrzymie.

Alternatywa dla mebli z desek jest lite drewno, pozyskiwane w Polsce z takich drzew jak dąb, buk czy sosna. Lite drewno jest materiałem o wysokiej gęstości, dużej odporności na uszkodzenia, ścieranie, wnikanie brudu czy wilgoci. Jak pozyskiwane jest lite drewno? Początkowo drewno musi zostać odpowiednio selekcjonowane – odrzucane są bele posiadające skazy, sęki, uszkodzenia. Kolejno drewno transportowane jest do magazynów, gdzie poddawane jest procesom suszenia. Dopiero po kilku tygodniach możliwe jest przetransportowanie go do pracowni stolarskich. Obecnie meble z litego drewna znajdziemy w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych – jednym z topowych dostawców jest sklep visby.pl.

W jakie meble z litego drewna warto zainwestować?

Stolarze co rusz proponują nam nowe możliwości związane z litym drewnem. Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się właśnie łóżka drewniane oparte na ramie. Bardzo często uzupełniane są one o pojemne komory do przechowywania pościeli. Inne, chętnie kupowane produkty to szafy, komody i toaletki.

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Kuchnia – jak urządzić i nie żałować?

Published

on

Trudno o pomieszczenie, które wzbudzałoby więcej kontrowersji niż kuchnia. Jak urządzić ją zatem tak, aby budziła uznanie w oczach domowników, była funkcjonalna, a jednocześnie cieszyła oczy? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Nowoczesne zadaszenie tarasu dla każdego

Published

on

Chwile spędzone na tarasach powinny należeć do tych najprzyjemniejszych. Podstawą są oczywiście wygodne meble oraz dodatki, które zapewnią nam komfort. Coraz więcej osób decyduje się również na instalację nowoczesnej tarasoli, której zadaniem jest ochrona przed silnym słońcem czy deszczem. Czy takie rozwiązanie sprawdzi się blisko naszego domu? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Komplet pościeli 140×200 – który materiał wybrać?

Published

on

Urządzając sypialnię, trzeba pomyśleć nie tylko o wygodnym łóżku i pojemnej szafie, ale także o tekstyliach. Najważniejszym z nich jest bez wątpienia pościel. Ta wpływa nie tylko na estetykę pomieszczenia, ale przede wszystkim na jakość snu. Miękka i przyjemna w dotyku ułatwia zasypianie i korzystnie wpływa na komfort. Idealnym rozwiązaniem do większości sypialni jest standardowy komplet pościeli 140×200. Ten występuje jednak w wielu opcjach, jeśli chodzi o materiał – która tkanina będzie najlepszym wyborem?
(więcej…)

Continue Reading

Popularne