Connect with us

Dom i Wnętrze

Łóżko naszych marzeń – jakie powinno mieć cechy?

Published

on

Wybór łóżka do naszej sypialni nie powinien być przypadkowy. Mebel ten będzie odpowiedzialny za poziom naszego wypoczynku, zdrowy sen. Źle dobrane łóżko bardzo szybko sprawi, że staniemy się zmęczeni, rozdrażnieni, niewyspani. Jakie łóżko wybrać, aby zadbać o nasze zdrowie… i elegancki wygląd naszej sypialni?

Łóżka z litego drewna i z desek meblowych

Łóżka tworzone są obecnie z dwóch materiałów: desek meblowych lub też z litego drewna. Materiały te różnią się zasadniczo od siebie. W przypadku desek meblowych ich wnętrze wypełniają sprasowane elementy drewniane, korek, wióry. Wierzch płyt pokryty jest laminatami lub okleinami, które mają chronić wnętrze deski. Deska jest względnie odporna na uszkodzenia, działanie wilgoci, wyginanie. Niskie ceny mebli wykonanych z desek meblowych sprawiają, że zainteresowanie nimi jest olbrzymie.

Alternatywa dla mebli z desek jest lite drewno, pozyskiwane w Polsce z takich drzew jak dąb, buk czy sosna. Lite drewno jest materiałem o wysokiej gęstości, dużej odporności na uszkodzenia, ścieranie, wnikanie brudu czy wilgoci. Jak pozyskiwane jest lite drewno? Początkowo drewno musi zostać odpowiednio selekcjonowane – odrzucane są bele posiadające skazy, sęki, uszkodzenia. Kolejno drewno transportowane jest do magazynów, gdzie poddawane jest procesom suszenia. Dopiero po kilku tygodniach możliwe jest przetransportowanie go do pracowni stolarskich. Obecnie meble z litego drewna znajdziemy w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych – jednym z topowych dostawców jest sklep visby.pl.

W jakie meble z litego drewna warto zainwestować?

Stolarze co rusz proponują nam nowe możliwości związane z litym drewnem. Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się właśnie łóżka drewniane oparte na ramie. Bardzo często uzupełniane są one o pojemne komory do przechowywania pościeli. Inne, chętnie kupowane produkty to szafy, komody i toaletki.

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Pergole tarasowe, które urozmaicą przestrzeń ogrodu

Published

on

Pergole tarasowe, które urozmaicą przestrzeń ogrodu

Ogród to doskonałe miejsce do odpoczynku – przekonują o tym przede wszystkim architekci zieleni. Sam ogród może zostać zaaranżowany na wiele sposobów: może stać się oazą zieleni, jak również idealnym miejscem do organizowania grilla. Tylko od nas zależy, jak faktycznie wykorzystywane będzie to miejsce. Bez względu na okazje warto jednak zadbać o wygodne meble oraz odpowiednie zadaszenie. Co wybrać? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Fotel wiszący z technorattanu urozmaici przestrzeń tarasu

Published

on

Fotel wiszący z technorattanu urozmaici przestrzeń tarasu

Lato to najlepszy moment na to, aby zadbać o nasz taras i urządzić go w taki sposób, aby w dowolnej chwili móc korzystać z jego uroków. Jak poradzić sobie z zaniedbanym tarasem? Jakie meble wybrać, aby nadać mu szyku? Okazuje się, że nie trzeba wiele czasu, aby stworzyć miejsce wyjątkowe! (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Praktyczne prezenty dla nowożeńców

Published

on

Kupno odpowiedniego prezentu to nie lada sztuka. Większość osób z obawy o to, że dokona niewłaściwego wyboru, wybiera drogę na skróty i decyduje się wręczyć młodej parze kopertę z gotówką. A może warto nieco bardziej się wysilić i podarować nowożeńcom podarunek, który będzie towarzyszył im w codziennym życiu? Sprawdź, jakie prezenty na pewno okażą się strzałem w dziesiątkę! (więcej…)

Continue Reading

Popularne