Connect with us

Dom i Wnętrze

Łóżko naszych marzeń – jakie powinno mieć cechy?

Published

on

Wybór łóżka do naszej sypialni nie powinien być przypadkowy. Mebel ten będzie odpowiedzialny za poziom naszego wypoczynku, zdrowy sen. Źle dobrane łóżko bardzo szybko sprawi, że staniemy się zmęczeni, rozdrażnieni, niewyspani. Jakie łóżko wybrać, aby zadbać o nasze zdrowie… i elegancki wygląd naszej sypialni?

Łóżka z litego drewna i z desek meblowych

Łóżka tworzone są obecnie z dwóch materiałów: desek meblowych lub też z litego drewna. Materiały te różnią się zasadniczo od siebie. W przypadku desek meblowych ich wnętrze wypełniają sprasowane elementy drewniane, korek, wióry. Wierzch płyt pokryty jest laminatami lub okleinami, które mają chronić wnętrze deski. Deska jest względnie odporna na uszkodzenia, działanie wilgoci, wyginanie. Niskie ceny mebli wykonanych z desek meblowych sprawiają, że zainteresowanie nimi jest olbrzymie.

Alternatywa dla mebli z desek jest lite drewno, pozyskiwane w Polsce z takich drzew jak dąb, buk czy sosna. Lite drewno jest materiałem o wysokiej gęstości, dużej odporności na uszkodzenia, ścieranie, wnikanie brudu czy wilgoci. Jak pozyskiwane jest lite drewno? Początkowo drewno musi zostać odpowiednio selekcjonowane – odrzucane są bele posiadające skazy, sęki, uszkodzenia. Kolejno drewno transportowane jest do magazynów, gdzie poddawane jest procesom suszenia. Dopiero po kilku tygodniach możliwe jest przetransportowanie go do pracowni stolarskich. Obecnie meble z litego drewna znajdziemy w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych – jednym z topowych dostawców jest sklep visby.pl.

W jakie meble z litego drewna warto zainwestować?

Stolarze co rusz proponują nam nowe możliwości związane z litym drewnem. Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się właśnie łóżka drewniane oparte na ramie. Bardzo często uzupełniane są one o pojemne komory do przechowywania pościeli. Inne, chętnie kupowane produkty to szafy, komody i toaletki.

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Wyposażenie kuchni – co wybrać?

Published

on

Wyposażanie i aranżowanie nowego mieszkania to zawsze wyjątkowa przygoda. Pragniemy mieszkać wygodnie i otaczać się przedmiotami, które sprawiają nam radność. Dzisiaj wybór wyposażenia do mieszkań jest olbrzymi: poczynając od klasycznych mebli, poprzez sprzęt gospodarstwa domowego, aż po dodatki, które tworzą charakter pomieszczeń. Gdzie i co kupować, aby mieć pewność, że nasze mieszkanie czy dom stanie się bezpieczną ostoją? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Luksusowe meble ogrodowe dla branży HoReCa

Published

on

Luksusowe meble ogrodowe

To, czy Twój lokal gastronomiczny odniesie sukces na rynku, zależy od wielu elementów. Oprócz wyśmienitej kuchni, cenionego szefa kuchni, obsługi na wysokim poziomie i odpowiednich cen, ważny jest jeszcze jeden czynnik – wystrój wnętrza i ogródka. Jakie meble doskonale sprawdzą się w wymagającej branży usług gastronomicznych i hotelarskich? Sprawdź! (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Znajdź meble ogrodowe idealne dla siebie i bliskich

Published

on

Znajdź meble ogrodowe idealne dla siebie i bliskich

Posiadacze ogrodu nie potrzebują wiele, aby z tej przestrzeni uczynić miejsce idealne do odpoczynku. Wystarczy kilka prostych mebli i parasol ogrodowy, aby w okresie wiosny, lata i nawet wczesnej jesieni cieszyć się bliskością natury i świeżego powietrza. Warto znaleźć komplety meblowe, które będą nie tylko cieszyć nasze oczy, ale również takie, które przetrwają z nami wiele lat. Jakich produktów szukać? (więcej…)

Continue Reading

Popularne