Connect with us

Dom i Wnętrze

Kuchnia – jak urządzić i nie żałować?

Published

on

Trudno o pomieszczenie, które wzbudzałoby więcej kontrowersji niż kuchnia. Jak urządzić ją zatem tak, aby budziła uznanie w oczach domowników, była funkcjonalna, a jednocześnie cieszyła oczy?

 

Zacznij od określenia potrzeb

Chyba każdy marzy o tym, aby w jego domu znalazła się piękna kuchnia. Jak urządzić kuchnię, żeby była piękna? Okazuje się, że kluczem do sukcesu jest przede wszystkim zdefiniowanie własnych potrzeb. Nawet najlepszy projektant wnętrz może mieć problem z odpowiedzią na pytanie o to, jakie rozwiązanie wydaje się „ładne” z perspektywy klienta. Z pewnością jednak będzie w stanie mu pomóc, gdy dowie się, że kuchnia powinna być przede wszystkim funkcjonalna albo musi mieć wyznaczoną część jadalnianą nawet pomimo tego, że sama nie zajmuje wiele miejsca. Warto zadać sobie również pytanie o to, czy sprzęty kuchenne mają znajdować się na widoku, czy też powinny być ukryte. Bardzo często właśnie odpowiedź na to pytanie decyduje o tym, jakie modele szafek wybrać.

 

Kuchnia – jak urządzić pomieszczenie ze smakiem?

Gdy już wiemy, czego oczekujemy od kuchni, możemy przystąpić do poszukiwania odpowiednich mebli. Nie oznacza to jednak, że definitywnie zakończyliśmy czas wyboru, kilka pytań nadal pozostaje bowiem bez odpowiedzi. Już na etapie inauguracji poszukiwań warto zastanowić się choćby nad tym, jakiej wysokości środki finansowe możemy przeznaczyć na wyposażenie takiego pomieszczenia. Wskazane jest też wcześniejsze przeanalizowanie opinii na temat producentów mebli kuchennych. Pozwoli to na skoncentrowanie się przede wszystkim na tych firmach, które są rzeczywiście warte polecenia, co wcale nie jest aż tak oczywiste. Znalezienie kuchni ze smakiem nie musi być wcale trudne, wiele decyzji należy jednak podjąć jeszcze przed pierwszą wizytą w sklepie – czy to stacjonarnym, czy to internetowym.

 

Dom i Wnętrze

Znajdź meble ogrodowe idealne dla siebie i bliskich

Published

on

Znajdź meble ogrodowe idealne dla siebie i bliskich

Posiadacze ogrodu nie potrzebują wiele, aby z tej przestrzeni uczynić miejsce idealne do odpoczynku. Wystarczy kilka prostych mebli i parasol ogrodowy, aby w okresie wiosny, lata i nawet wczesnej jesieni cieszyć się bliskością natury i świeżego powietrza. Warto znaleźć komplety meblowe, które będą nie tylko cieszyć nasze oczy, ale również takie, które przetrwają z nami wiele lat. Jakich produktów szukać? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Na co zwrócić uwagę wybierając narzuty pikowane?

Published

on

Wybierając idealne narzuty na łóżko warto kierować się przede wszystkim praktycznymi wskazówkami. Pamiętać należy nie tylko o jakości wykonania i rodzaju zastosowanych materiałów, ale również o stopniu łatwości późniejszej konserwacji. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Tarasola, która odmieni wygląd tarasu

Published

on

Eleganckie tarasole coraz częściej stosowane są w polskich ogrodach czy na tarasach. Rozwiązanie to nie tylko wpływa na nasz komfort i chroni przed słońcem, ale też niebagatelnie zmienia estetykę tarasu. Czy taka konstrukcja sprawdzi się w naszej przestrzeni wypoczynkowej? Jak jeszcze możliwe jest urozmaicenie tarasoli? (więcej…)

Continue Reading

Popularne