Connect with us

Dom i Wnętrze

Kuchnia – jak urządzić i nie żałować?

Published

on

Trudno o pomieszczenie, które wzbudzałoby więcej kontrowersji niż kuchnia. Jak urządzić ją zatem tak, aby budziła uznanie w oczach domowników, była funkcjonalna, a jednocześnie cieszyła oczy?

 

Zacznij od określenia potrzeb

Chyba każdy marzy o tym, aby w jego domu znalazła się piękna kuchnia. Jak urządzić kuchnię, żeby była piękna? Okazuje się, że kluczem do sukcesu jest przede wszystkim zdefiniowanie własnych potrzeb. Nawet najlepszy projektant wnętrz może mieć problem z odpowiedzią na pytanie o to, jakie rozwiązanie wydaje się „ładne” z perspektywy klienta. Z pewnością jednak będzie w stanie mu pomóc, gdy dowie się, że kuchnia powinna być przede wszystkim funkcjonalna albo musi mieć wyznaczoną część jadalnianą nawet pomimo tego, że sama nie zajmuje wiele miejsca. Warto zadać sobie również pytanie o to, czy sprzęty kuchenne mają znajdować się na widoku, czy też powinny być ukryte. Bardzo często właśnie odpowiedź na to pytanie decyduje o tym, jakie modele szafek wybrać.

 

Kuchnia – jak urządzić pomieszczenie ze smakiem?

Gdy już wiemy, czego oczekujemy od kuchni, możemy przystąpić do poszukiwania odpowiednich mebli. Nie oznacza to jednak, że definitywnie zakończyliśmy czas wyboru, kilka pytań nadal pozostaje bowiem bez odpowiedzi. Już na etapie inauguracji poszukiwań warto zastanowić się choćby nad tym, jakiej wysokości środki finansowe możemy przeznaczyć na wyposażenie takiego pomieszczenia. Wskazane jest też wcześniejsze przeanalizowanie opinii na temat producentów mebli kuchennych. Pozwoli to na skoncentrowanie się przede wszystkim na tych firmach, które są rzeczywiście warte polecenia, co wcale nie jest aż tak oczywiste. Znalezienie kuchni ze smakiem nie musi być wcale trudne, wiele decyzji należy jednak podjąć jeszcze przed pierwszą wizytą w sklepie – czy to stacjonarnym, czy to internetowym.

 

Dom i Wnętrze

Wypoczynek nad brzegiem basenu w ogrodzie

Published

on

Posiadacze ogrodów mają możliwość aranżowania przydomowej przestrzeni zielonej zgodnie ze swoimi potrzebami i oczekiwaniami. Najczęściej w ogrodach pojawiają się kwiaty, drzewka owocowe. Z czasem taki ogród może stać się także miejscem wypoczynku i relaksu. Niewiele trzeba, aby w ogrodzie znaleźć spokój. Wybór konkretnych mebli sprawi, że będziemy mogli cieszyć się każdą chwilą na świeżym powietrzu. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Gotowanie – nowe hobby

Published

on

Gotowanie to świetny sposób na rozluźnienie się po długim dniu – dla wielu osób przygotowywanie posiłków ma wręcz funkcję terapeutyczną! Czas spędzony w kuchni powinien być dla nas przyjemny – warto więc zadbać o to, aby pomieszczenie to było odpowiednio dopasowane do naszych potrzeb. Jakie elementy warto wybrać, aby gotowanie stało się naszą pasją? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Wyposażenie kuchni – co wybrać?

Published

on

Wyposażanie i aranżowanie nowego mieszkania to zawsze wyjątkowa przygoda. Pragniemy mieszkać wygodnie i otaczać się przedmiotami, które sprawiają nam radność. Dzisiaj wybór wyposażenia do mieszkań jest olbrzymi: poczynając od klasycznych mebli, poprzez sprzęt gospodarstwa domowego, aż po dodatki, które tworzą charakter pomieszczeń. Gdzie i co kupować, aby mieć pewność, że nasze mieszkanie czy dom stanie się bezpieczną ostoją? (więcej…)

Continue Reading

Popularne