Connect with us

Dom i Wnętrze

Klasyczne rozwiązania strefie relaksu w ogrodzie

Published

on

Chcąc odpoczywać we własnym ogrodzie mamy dzisiaj wiele możliwości jego aranżacji. Producenci oferują nam kolekcje ogrodowe inspirowane modą retro, jak i nowoczesnymi trendami. W kolekcjach znajdziemy elementy odpowiednie zarówno do obszernych ogrodów, jak i na niewielkie tarasy. Jakie produkty okażą się strzałem w dziesiątkę?

Nowoczesne meble technorattanowe

Jednymi z najchętniej wybieranych obecnie są meble technorattanowe. Materiał ten znany jest od lat – dzisiaj nie sposób wyobrazić sobie ogrodu bez kompletów technorattanowych. Producenci jednak zaskakują nas nowymi formami, interesującym wzornictwem. Technorattan ceniony jest przede wszystkim z powodu wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne i wnikanie wilgoci. Lekkie, aluminiowe stelaże mebli technorattanowych zabezpieczono przed wnikaniem wilgoci i pojawianiem się ognisk rdzy. W kolekcjach technorattanowych znajdziemy takie elementy jak sofy narożne, fotele, krzesła, stoliki kawowe – wszystko co potrzebne, aby urządzić wygodne centrum wypoczynkowe.

Czy warto mieć w ogrodzie parasol?

Parasole ogrodowe są jednymi z najchętniej wybieranych do naszych ogrodów. Zdecydowana większość  nas kupuje je z myślą o zapewnieniu sobie cienia podczas upalnych dni, jednak nie sposób zaprzeczyć, że chronią one też przed promieniowaniem UV. Współcześnie parasole pochodzące od topowych producentów wyposaża się w liczne punkty regulacji, aby móc płynnie dostosować parametry parasola do aktualnych potrzeb. Białe parasole ogrodowe doskonale sprawdzą się w klasycznych aranżacjach w otoczeniu zieleni, pozwalając na wypoczynek na najwyższym poziomie. Parasole tworzone są z wysokiej jakości materiałów: aluminiowe stelaże malowane są proszkowo, czasze wykonuje się z tkaniny poliestrowej.

 

Dom i Wnętrze

Czas na tanie zakupy meblowe

Published

on

Czas na tanie zakupy meblowe

Wyposażenie salonu, pokoju dziecięcego i sypialni może być zadaniem wyjątkowo relaksującym. Może jednak również spędzać nam sen z powiek, bo mamy w jego przypadku do czynienia z naprawdę dużym wydatkiem. Jak uporać się z wyzwaniem, jakie staje przed nami? Kosztów nie da się uniknąć, można jednak ograniczyć je do minimum. Zakupy meblowe także mogą być tanie, a przy tym nie muszą wcale oznaczać sięgania po rozwiązania charakteryzujące się obniżoną jakością. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Płytki ceramiczne do kuchni

Published

on

Płytki ceramiczne do kuchni

Każda z nas ma swoją oazę spokoju, którą jest kuchnia i każda dekoruje ją według własnych potrzeb i upodoba. Kiedy jednak decydujemy się na remont bądź zupełnie nową aranżację w kuchni, warto wybrać doskonałej jakości płytki ceramiczne, dzięki którym wygląd kuchni oraz możliwość utrzymania jej w nieskazitelnej czystości będzie wręcz idealny. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

O czym nam mówi klasa ścieralności płytek?

Published

on

O czym nam mówi klasa ścieralności płytek?

Gdy zastanawiamy się nad wyborem płytek kuchennych często uprzedza się nas, aby nie ignorować znaczenia, jakie ma charakterystyczna dla nich klasa ścieralności. Termin ten jest nam znany, często jednak nie potrafimy go poprawnie zdefiniować. O czym zatem może nas on poinformować? (więcej…)

Continue Reading

Popularne