Connect with us

Zdrowie i Uroda

Kiedy warto się wybrać do endokrynologa?

Published

on

Kiedy warto się wybrać do endokrynologa?

Endokrynolog jest jednym z tych lekarzy, którego szybka reakcja może przyczynić się nie tylko do ochrony zdrowia, ale również życia pacjenta. Nie każdy wie jednak, kiedy wizyta u niego staje się koniecznością.

Choroby układu dokrewnego, którymi zajmuje się endokrynolog Wrocław, są znane z tego, że objawy, jakimi się charakteryzują, nie są jednoznaczne. Przeważnie możemy mówić w ich kontekście o zmęczeniu i ogólnym osłabieniu, nietrudno jednak domyślić się, że niewiele osób uważa taką reakcję organizmu za uzasadniającą złożenie wizyty lekarzowi. Mimo wszystko, warto podchodzić z należytą powagą do objawów, które mogą sprawiać wrażenie mało istotnych. Na wizytę warto umówić się choćby wtedy, gdy obserwuje się u siebie nagły wzrost albo spadek wagi, nagłe pojawienie się trądziku lub inne nagłe zmiany skórne oraz nadmierne owłosienie. Ten ostatni objaw powinien w szczególny sposób alarmować kobiety, bo przeważnie sugeruje właśnie nieprawidłowości gospodarki hormonalnej. Ocena stanu zdrowia przez lekarza z pewnością ułatwi postawienie trafnej diagnozy, zminimalizuje też własne obawy.

Jeżeli jesteś zainteresowana, to zapoznaj się ze szczegółową ofertą naszego centrum zdrowia na medfemina.pl.

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Depilacja laserowa – przewaga nad tradycjonalnymi metodami

Published

on

Wszystkie tradycyjne metody depilacji jak żyletki, depilatory czy pianki do golenia są bardzo często wybierane przez dużą część społeczeństwa. Jednak niestety są one rozwiązaniem problemy tylko na chwilę – dosłownie wiele osób na drugi/trzeci dzień po goleniu musi znowu po nie sięgać i depilować swoją skórę narażając się na zacięcia i podrażnienia. Depilacja laserowa jest alternatywą, która sprawi, że już nigdy nie będzie trzeba usuwać owłosienia z danej części ciała. (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Kiedy warto zdecydować się na USG 3D?

Published

on

Kiedy warto zdecydować się na USG 3D?

USG 3D nie zalicza się do tych badań, których wykonanie w trakcie ciąży jest obowiązkowe. Jest jednak cennym wsparciem dla lekarza dającym mu wgląd w stan płodu, nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się na jego wykonanie. Kiedy najlepiej to zrobić i czego się spodziewać? (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Czym zajmuje się ginekolog?

Published

on

Czym zajmuje się ginekolog?

Ginekolog jest lekarzem specjalistom, zajmującym się zdrowiem u kobiet. Wizyty u ginekologa powinny odbywać się regularnie już od 16 roku życia bądź od momentu rozpoczęcia współżycia. Ginekolog we Wrocławiu to także często położnik, albowiem te specjalizacje dość ściśle się ze sobą łączą. Czym właściwie zajmuje się ginekolog we Wrocławiu? (więcej…)

Continue Reading

Popularne