Connect with us

Zdrowie i Uroda

Jakie są przyczyny raka szyjki macicy?

Published

on

Jakie są przyczyny raka szyjki macicy?

Rak szyjki macicy jest nowotworem złośliwym, który ciągle zbiera poważne żniwo wśród kobiet. Także Polki zmagają się z tym problemem, a walka o ich zdrowie i życie nie zawsze kończy się powodzeniem. Martwi to między innymi dlatego, że we wczesnym stadium nowotwór ten można wyleczyć z dużą łatwością. Co więcej, samo jego rozpoznanie także nie jest skomplikowane, wystarczy bowiem wykonanie badania cytologicznego. Aby lepiej mu przeciwdziałać, warto poznać przyczyny powstawania nowotworu.

W zdecydowanej większości przypadków pojawienie się nowotworu szyjki macicy poprzedza zakażenie wirusem HPV (wirus brodawczaka ludzkiego), które jest przenoszone drogą płciową. Nietrudno się więc domyślić, że ryzyko choroby rośnie w przypadku wczesnego rozpoczęcia życia seksualnego oraz częstego zmieniania partnerów, jeśli nie stosuje się odpowiednich zabezpieczeń. Grupa ryzyka obejmuje jednak również kobiety palące papierosy, a także stosujące antykoncepcję hormonalną. Przypadki raka szyjki macicy wiąże się też z zakażeniem wirusem HIV.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat raka szyjki macicy? Sprawdź – rak szyjki macicy Wrocław.

 

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

7 rad jak wybrać idealny strój kąpielowy

Published

on

Lato to czas słońca, odpoczynku i… strojów kąpielowych. Z jednej strony jesteśmy szczęśliwe, że słońce rozpieszcza nas swoimi promieniami. Z drugiej jednak strony wybór kostiumu kąpielowego to dla wielu kobiet bardzo trudne zadanie. Jak wybrać idealny strój kąpielowy?
(więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Kiedy warto odwiedzić gabinet ginekologa?

Published

on

Kiedy warto odwiedzić gabinet ginekologa?

Wiele kobiet pytanych o to, dlaczego nie odwiedziły jeszcze ginekologa, zwraca uwagę na to, że jak dotąd nie miały potrzeby złożenia takiej wizyty w gabinecie. Jak to możliwe? Wiele wskazuje na to, że winne jest przestarzałe myślenie o ginekologu jako o osobie, która pomaga swoim pacjentkom jedynie wtedy, gdy ich zdrowie wyraźnie szwankuje. Aby takie myślenie zmienić, warto zadać sobie pytanie o to, kiedy najlepiej jest pomyśleć o odwiedzeniu gabinetu ginekologicznego. (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Szkolenia AFF- by zostać skoczkiem

Published

on

Skoki spadochronowe to nie tylko sport dla odważnych. Coraz więcej osób decyduje się na skok, zwłaszcza w tandemie, by przeżyć niesamowitą przygodę. Jednak jeśli myślimy o skokach spadochronowych jako hobby w dłuższej perspektywie, warto zafundować sobie nie tylko odpowiedni sprzęt, ale i szkolenia.
(więcej…)

Continue Reading

Popularne