Connect with us

Zdrowie i Uroda

Jakie są najpopularniejsze typy nart?

Published

on

Przy wyborze nart warto zadać sobie kluczowe pytanie – do jakiego stylu jazdy będą one wykorzystywane. Producenci wychodzą naprzeciw potrzebom początkujących i doświadczonych narciarzy, dlatego też na półkach sklepowych jest bardzo szeroki wybór. W niniejszym artykule znajdą Państwo opis najpopularniejszych modeli, które są warte uwagi.

Frontside

Frontside to bardzo popularne narty Kraków na stok, które charakteryzują się promieniem skrętu od 14 do 28 metrów. Większość nart tego typu przeznaczonych jest jedynie do jazdy na idealnie przygotowanych stokach. Można znaleźć jednak modele, które poradzą sobie nie tylko na ubitym śniegu, ale również na świeżym puchu. Według wielu specjalistów z branży, to właśnie Frontside doskonale nadają się na polskie warunki, dlatego też warto poważnie zastanowić się nad ich zakupem.

Allmountain

Allmountain to dość modne narty Kraków, które doskonale nadają się do jazdy na stokach i poza nimi. Jest to najlepszy wybór dla średnio i mocno zaawansowanych narciarzy, którzy poradzą sobie w głębokim śniegu i na muldach. Jeżeli chodzi o promień skrętu, to zazwyczaj jest on nie większy niż 20 metrów. Allmountain to bardzo uniwersalne narty Kraków, dlatego też można je dopasować praktycznie do każdego stylu jazdy. Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.agasport.com.pl/narty-cat-2

Freeride

W Polsce jak i zresztą na całym świecie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się narty Freeride, które idealnie sprawdzą się na dziewiczym puchu albo w bardzo wysokich partiach gór. Pamiętać należy jednak o tym, że Freeride przeznaczone są jedynie dla ekspertów, dlatego też osoby początkujące powinny omijać je szerokim łukiem. Eksperci, którzy preferują dzikie stoki powinni w pierwszej kolejności rozejrzeć się za oryginalnymi nartami Big Mountain, które w swojej klasie i w swojej cenie nie mają sobie równych.

Touring, Backcountry i Skitour

Opisując najpopularniejsze typy nart należy wspomnieć także o modelach, które zaprojektowane są dla miłośników turystyki górskiej. Narty Touring, Backcountry i Skitour doskonale sprawdzą się nie tylko na wspinaczkach, ale również na zjazdach po ośnieżonych stokach. Modele te wyróżniają się bardzo niewielką wagą oraz wysokim promieniem skrętu.

Freestyle

Ostatnim wartym uwagi typem nart Kraków są Freestyle, które jak sama nazwa wskazuje przeznaczone są dla miłośników skiparków. Freestyle doskonale nadają się do wykonywania mniej lub bardziej skomplikowanych tricków. Narty charakteryzują się przede wszystkim nietypowym zawinięciem z obu stron oraz dość dużą szerokością w talii. Narty te przeznaczone są jedynie dla doświadczonych zawodników.

Zdrowie i Uroda

Jakie są przyczyny raka szyjki macicy?

Published

on

Jakie są przyczyny raka szyjki macicy?

Rak szyjki macicy jest nowotworem złośliwym, który ciągle zbiera poważne żniwo wśród kobiet. Także Polki zmagają się z tym problemem, a walka o ich zdrowie i życie nie zawsze kończy się powodzeniem. Martwi to między innymi dlatego, że we wczesnym stadium nowotwór ten można wyleczyć z dużą łatwością. Co więcej, samo jego rozpoznanie także nie jest skomplikowane, wystarczy bowiem wykonanie badania cytologicznego. Aby lepiej mu przeciwdziałać, warto poznać przyczyny powstawania nowotworu. (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

7 rad jak wybrać idealny strój kąpielowy

Published

on

Lato to czas słońca, odpoczynku i… strojów kąpielowych. Z jednej strony jesteśmy szczęśliwe, że słońce rozpieszcza nas swoimi promieniami. Z drugiej jednak strony wybór kostiumu kąpielowego to dla wielu kobiet bardzo trudne zadanie. Jak wybrać idealny strój kąpielowy?
(więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Kiedy warto odwiedzić gabinet ginekologa?

Published

on

Kiedy warto odwiedzić gabinet ginekologa?

Wiele kobiet pytanych o to, dlaczego nie odwiedziły jeszcze ginekologa, zwraca uwagę na to, że jak dotąd nie miały potrzeby złożenia takiej wizyty w gabinecie. Jak to możliwe? Wiele wskazuje na to, że winne jest przestarzałe myślenie o ginekologu jako o osobie, która pomaga swoim pacjentkom jedynie wtedy, gdy ich zdrowie wyraźnie szwankuje. Aby takie myślenie zmienić, warto zadać sobie pytanie o to, kiedy najlepiej jest pomyśleć o odwiedzeniu gabinetu ginekologicznego. (więcej…)

Continue Reading

Popularne