Connect with us

Zdrowie i Uroda

Jakie są najpopularniejsze typy nart?

Published

on

Przy wyborze nart warto zadać sobie kluczowe pytanie – do jakiego stylu jazdy będą one wykorzystywane. Producenci wychodzą naprzeciw potrzebom początkujących i doświadczonych narciarzy, dlatego też na półkach sklepowych jest bardzo szeroki wybór. W niniejszym artykule znajdą Państwo opis najpopularniejszych modeli, które są warte uwagi.

Frontside

Frontside to bardzo popularne narty Kraków na stok, które charakteryzują się promieniem skrętu od 14 do 28 metrów. Większość nart tego typu przeznaczonych jest jedynie do jazdy na idealnie przygotowanych stokach. Można znaleźć jednak modele, które poradzą sobie nie tylko na ubitym śniegu, ale również na świeżym puchu. Według wielu specjalistów z branży, to właśnie Frontside doskonale nadają się na polskie warunki, dlatego też warto poważnie zastanowić się nad ich zakupem.

Allmountain

Allmountain to dość modne narty Kraków, które doskonale nadają się do jazdy na stokach i poza nimi. Jest to najlepszy wybór dla średnio i mocno zaawansowanych narciarzy, którzy poradzą sobie w głębokim śniegu i na muldach. Jeżeli chodzi o promień skrętu, to zazwyczaj jest on nie większy niż 20 metrów. Allmountain to bardzo uniwersalne narty Kraków, dlatego też można je dopasować praktycznie do każdego stylu jazdy. Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.agasport.com.pl/narty-cat-2

Freeride

W Polsce jak i zresztą na całym świecie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się narty Freeride, które idealnie sprawdzą się na dziewiczym puchu albo w bardzo wysokich partiach gór. Pamiętać należy jednak o tym, że Freeride przeznaczone są jedynie dla ekspertów, dlatego też osoby początkujące powinny omijać je szerokim łukiem. Eksperci, którzy preferują dzikie stoki powinni w pierwszej kolejności rozejrzeć się za oryginalnymi nartami Big Mountain, które w swojej klasie i w swojej cenie nie mają sobie równych.

Touring, Backcountry i Skitour

Opisując najpopularniejsze typy nart należy wspomnieć także o modelach, które zaprojektowane są dla miłośników turystyki górskiej. Narty Touring, Backcountry i Skitour doskonale sprawdzą się nie tylko na wspinaczkach, ale również na zjazdach po ośnieżonych stokach. Modele te wyróżniają się bardzo niewielką wagą oraz wysokim promieniem skrętu.

Freestyle

Ostatnim wartym uwagi typem nart Kraków są Freestyle, które jak sama nazwa wskazuje przeznaczone są dla miłośników skiparków. Freestyle doskonale nadają się do wykonywania mniej lub bardziej skomplikowanych tricków. Narty charakteryzują się przede wszystkim nietypowym zawinięciem z obu stron oraz dość dużą szerokością w talii. Narty te przeznaczone są jedynie dla doświadczonych zawodników.

Zdrowie i Uroda

Nifty – skuteczne, nieinwazyjne badanie prenatalne

Published

on

Nifty - skuteczne, nieinwazyjne badanie prenatalne

Badania prenatalne nie są niczym nowym. Z powodzeniem przeprowadza się je od lat i znane są przypadki, w których ich wyniki uratowały życie zarówno przyszłej matce, jak i jej potomkowi. Nie oznacza to jednak, że nie budzą one kontrowersji. Te o charakterze światopoglądowym można pominąć zakładając, że każdy powinien rozpatrzyć je samodzielnie. O wiele poważniejsze wydają się zastrzeżenia odnoszące się do ryzyka związanego z badaniami. To właśnie ono sprawia, że wiele kobiet rezygnuje z badań prenatalnych nawet pomimo tego, że poważnie zastanawia się nad ich przeprowadzeniem. (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Manicure hybrydowy w domu

Published

on

Piękne i zadbane paznokcie to cel wielu kobiet. W końcu takie paznokcie są pewnym rodzajem bez mała statusu społecznego i dzisiaj mają ogromny wpływ na postrzeganie nas przez inne osoby, a przynajmniej na pierwsze wrażenie, jakie robimy. Ponadto ładne paznokcie budują znakomity wizerunek. Jak jednak je wykonać i nie stracić przy tym fortuny? (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Jak poprawnie stosować nici dentystyczne

Published

on

Nici dentystyczne nie są najpopularniejszym narzędziem do utrzymania higieny jamy ustnej, a to błąd – jeśli nie stosujemy irygatora lub szczoteczki międzyzębowej, to płytka bakteryjna osadza się nam w miejscach, gdzie nie dotrze szczoteczka ani płukanka. Trzeba jednak wiedzieć, jak nici dentystyczne stosować, aby nie uszkodzić sobie dziąseł i szkliwa. (więcej…)

Continue Reading

Popularne