Connect with us

Dom i Wnętrze

Jakie baterie do wanny asymetrycznej?

Published

on

Zakup nowej wanny asymetrycznej to dopiero połowa drogi do sukcesu ponieważ bardzo ważną kwestią jest także zakup porządnych baterii. W dzisiejszych czasach zdecydowana większość baterii wannowych ma w korpusie specjalny przełącznik na prysznic i to właśnie one są godne polecenia. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą kupić niezawodne baterie wannowe, ale niestety nie mają zielonego pojęcia, jak za to zadanie się odpowiednio zabrać.

Baterie ścienne natynkowe

Do tradycyjnej wanny asymetrycznej najlepiej pasują klasyczne baterie ścienne natynkowe jedno- albo dwuuchwytowe. Dwuuchwytowe modele jak powszechnie wiadomo mają dwa oddzielne kurki do regulacji wody (ciepły i zimny). W przypadku jednouchwytowych modeli temperaturę wody można ustawić za pomocą dźwigni. Jest to zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie i bardziej ekonomiczne.

Bateria ścienna podtynkowa

Nad wanną asymetryczną bez żadnego większego problemu możemy zamontować także baterie ścienną podtynkową, która w ostatnim czasie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Warto jednak wspomnieć o tym, że w wielu sytuacjach należy zamontować ją przed położeniem płytek łazienkowych. Przy takich bateriach napełnienie wanny asymetrycznej odbywa się poprzez wylewkę wannową, która zamontowana jest na ścianie albo przez specjalny zestaw odpływowo-przelewowy.

Baterie wannowe termostatyczne

Opisując najpopularniejsze baterie do wanny asymetrycznej, warto wspomnieć także o bateriach termostatycznych, które z roku na rok zdobywają coraz więcej zagorzałych zwolenników. W dzisiejszych czasach możemy wyróżnić baterie wannowe termostatyczne natynkowe i podtynkowe. Baterie tego typu mają zamontowaną specjalną głowicę termostatyczną, dzięki której strumień i temperatura wody nie zmieni się nawet w sytuacji, gdy spadnie na chwilę ciśnienie wody. Jest to najlepsze rozwiązanie, kiedy w wannie asymetrycznej używamy dodatkowego prysznica. Olbrzymią zaletą baterii termostatycznych jest także możliwość ustawienia idealnej temperatury wody. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że z baterii nigdy nie popłynie woda o temperaturze wyższej niż ta, która wcześniej została ustawiona. Rozwiązanie tego typu rewelacyjnie sprawdzi się w tych wannach asymetrycznych, w których kąpiel biorą małe dzieci. Przy ustawieniu odpowiedniej temperatury mamy 100% pewność, że nasze dziecko przez przypadek nie odkręci kurka i nie poparzy się gorącą wodą. Nowoczesne wanny asymetryczne i baterie wannowe termostatyczne sprawdzą się także u osób starszych.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://1lazienka.pl/category/wanny-asymetryczne

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Jaki zestaw do sypialni wybrać?

Published

on

Wybór odpowiednich zestawów do sypialni na pewno nie jest łatwy i trzeba czasami dokonać się zastanowić, aby wybrać coś, co będzie nam dobrze służyło przez dłuższy czas. Jeśli chodzi o wybór w sklepach, to zestaw do sypialni jest jedną z najczęstszych propozycji, jakie występują w sklepach. W tym artykule opiszemy troszkę to, jak powinna wyglądać odpowiednia sypialnia. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

JR MEBLE – materace na każdą miarę

Published

on

JR MEBLE - materace na każdą miarę

Gdy przyjmujemy pozycję leżącą, nasze ciało wymaga odpowiedniego podparcia. Jeśli je otrzymuje, zwykle odwdzięcza się nam spokojnym snem, my zaś możemy mieć pewność, że sen ten będzie trwał całą noc, a nas samych nic nie będzie wówczas niepokoiło. Aby znaleźć takie idealne podparcie, warto odwiedzić sklep z materacami JR MEBLE. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Wypoczynek nad brzegiem basenu w ogrodzie

Published

on

Posiadacze ogrodów mają możliwość aranżowania przydomowej przestrzeni zielonej zgodnie ze swoimi potrzebami i oczekiwaniami. Najczęściej w ogrodach pojawiają się kwiaty, drzewka owocowe. Z czasem taki ogród może stać się także miejscem wypoczynku i relaksu. Niewiele trzeba, aby w ogrodzie znaleźć spokój. Wybór konkretnych mebli sprawi, że będziemy mogli cieszyć się każdą chwilą na świeżym powietrzu. (więcej…)

Continue Reading

Popularne