Connect with us

Dom i Wnętrze

Jakie baterie do wanny asymetrycznej?

Published

on

Zakup nowej wanny asymetrycznej to dopiero połowa drogi do sukcesu ponieważ bardzo ważną kwestią jest także zakup porządnych baterii. W dzisiejszych czasach zdecydowana większość baterii wannowych ma w korpusie specjalny przełącznik na prysznic i to właśnie one są godne polecenia. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą kupić niezawodne baterie wannowe, ale niestety nie mają zielonego pojęcia, jak za to zadanie się odpowiednio zabrać.

Baterie ścienne natynkowe

Do tradycyjnej wanny asymetrycznej najlepiej pasują klasyczne baterie ścienne natynkowe jedno- albo dwuuchwytowe. Dwuuchwytowe modele jak powszechnie wiadomo mają dwa oddzielne kurki do regulacji wody (ciepły i zimny). W przypadku jednouchwytowych modeli temperaturę wody można ustawić za pomocą dźwigni. Jest to zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie i bardziej ekonomiczne.

Bateria ścienna podtynkowa

Nad wanną asymetryczną bez żadnego większego problemu możemy zamontować także baterie ścienną podtynkową, która w ostatnim czasie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Warto jednak wspomnieć o tym, że w wielu sytuacjach należy zamontować ją przed położeniem płytek łazienkowych. Przy takich bateriach napełnienie wanny asymetrycznej odbywa się poprzez wylewkę wannową, która zamontowana jest na ścianie albo przez specjalny zestaw odpływowo-przelewowy.

Baterie wannowe termostatyczne

Opisując najpopularniejsze baterie do wanny asymetrycznej, warto wspomnieć także o bateriach termostatycznych, które z roku na rok zdobywają coraz więcej zagorzałych zwolenników. W dzisiejszych czasach możemy wyróżnić baterie wannowe termostatyczne natynkowe i podtynkowe. Baterie tego typu mają zamontowaną specjalną głowicę termostatyczną, dzięki której strumień i temperatura wody nie zmieni się nawet w sytuacji, gdy spadnie na chwilę ciśnienie wody. Jest to najlepsze rozwiązanie, kiedy w wannie asymetrycznej używamy dodatkowego prysznica. Olbrzymią zaletą baterii termostatycznych jest także możliwość ustawienia idealnej temperatury wody. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że z baterii nigdy nie popłynie woda o temperaturze wyższej niż ta, która wcześniej została ustawiona. Rozwiązanie tego typu rewelacyjnie sprawdzi się w tych wannach asymetrycznych, w których kąpiel biorą małe dzieci. Przy ustawieniu odpowiedniej temperatury mamy 100% pewność, że nasze dziecko przez przypadek nie odkręci kurka i nie poparzy się gorącą wodą. Nowoczesne wanny asymetryczne i baterie wannowe termostatyczne sprawdzą się także u osób starszych.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://1lazienka.pl/category/wanny-asymetryczne

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Nowoczesny i drewniany – czyli oryginalny dom

Published

on

Budowa własnego domu to naprawdę wielkie wyzwanie. Trzeba sporządzić masę dokumentów, uzyskać liczne zgody, zebrać fundusze, a przede wszystkim wybrać odpowiednie projekt oraz firmę, która zajmie się jego realizacją. Wielu ludzi musi naprawdę sporo oszczędzać, żeby pozwolić sobie na wznoszenie własnego domu. Są i takie osoby, które biorą kredyt hipoteczny na budowę domu mieszkalnego dla siebie. Tymczasem w tej chwili można połączyć nowoczesność z tradycją i wznieść dom drewniany – ale z takiego drewna, które uczyni budynek równie odpornym co grube mury. W dodatku podobne rozwiązanie jest o wiele tańsze! Co warto o nim wiedzieć? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Wanna czy prysznic?

Published

on

Urządzanie łazienki często przynosi dylemat w postaci konieczności wyboru między prysznicem a wanną. Obie opcje mają z pewnością swoje wady i zalety, które uzależnione są nie tylko od preferencji użytkowników, ale także od np. wielkości pomieszczenia. Na co zatem się zdecydować? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Meble dopasowane do nowoczesnego ogrodu

Published

on

Meble dopasowane do nowoczesnego ogrodu

Wybór mebli ogrodowych od dłuższego czasu nie powinien być żadnym problemem – produkty z tej półki znajdziemy zarówno w sklepach wnętrzarskich, jak i wprost u producentów. Często jednak nie potrafimy podjąć szybkiej decyzji – możliwości jest wiele, a my sami chcemy wybrać produkty najlepsze. Czym kierować się podczas dokonywania wyboru? (więcej…)

Continue Reading

Popularne