Connect with us

Dom i Wnętrze

Jakie baterie do wanny asymetrycznej?

Published

on

Zakup nowej wanny asymetrycznej to dopiero połowa drogi do sukcesu ponieważ bardzo ważną kwestią jest także zakup porządnych baterii. W dzisiejszych czasach zdecydowana większość baterii wannowych ma w korpusie specjalny przełącznik na prysznic i to właśnie one są godne polecenia. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą kupić niezawodne baterie wannowe, ale niestety nie mają zielonego pojęcia, jak za to zadanie się odpowiednio zabrać.

Baterie ścienne natynkowe

Do tradycyjnej wanny asymetrycznej najlepiej pasują klasyczne baterie ścienne natynkowe jedno- albo dwuuchwytowe. Dwuuchwytowe modele jak powszechnie wiadomo mają dwa oddzielne kurki do regulacji wody (ciepły i zimny). W przypadku jednouchwytowych modeli temperaturę wody można ustawić za pomocą dźwigni. Jest to zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie i bardziej ekonomiczne.

Bateria ścienna podtynkowa

Nad wanną asymetryczną bez żadnego większego problemu możemy zamontować także baterie ścienną podtynkową, która w ostatnim czasie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Warto jednak wspomnieć o tym, że w wielu sytuacjach należy zamontować ją przed położeniem płytek łazienkowych. Przy takich bateriach napełnienie wanny asymetrycznej odbywa się poprzez wylewkę wannową, która zamontowana jest na ścianie albo przez specjalny zestaw odpływowo-przelewowy.

Baterie wannowe termostatyczne

Opisując najpopularniejsze baterie do wanny asymetrycznej, warto wspomnieć także o bateriach termostatycznych, które z roku na rok zdobywają coraz więcej zagorzałych zwolenników. W dzisiejszych czasach możemy wyróżnić baterie wannowe termostatyczne natynkowe i podtynkowe. Baterie tego typu mają zamontowaną specjalną głowicę termostatyczną, dzięki której strumień i temperatura wody nie zmieni się nawet w sytuacji, gdy spadnie na chwilę ciśnienie wody. Jest to najlepsze rozwiązanie, kiedy w wannie asymetrycznej używamy dodatkowego prysznica. Olbrzymią zaletą baterii termostatycznych jest także możliwość ustawienia idealnej temperatury wody. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że z baterii nigdy nie popłynie woda o temperaturze wyższej niż ta, która wcześniej została ustawiona. Rozwiązanie tego typu rewelacyjnie sprawdzi się w tych wannach asymetrycznych, w których kąpiel biorą małe dzieci. Przy ustawieniu odpowiedniej temperatury mamy 100% pewność, że nasze dziecko przez przypadek nie odkręci kurka i nie poparzy się gorącą wodą. Nowoczesne wanny asymetryczne i baterie wannowe termostatyczne sprawdzą się także u osób starszych.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://1lazienka.pl/category/wanny-asymetryczne

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Kuchnia – jak urządzić i nie żałować?

Published

on

Trudno o pomieszczenie, które wzbudzałoby więcej kontrowersji niż kuchnia. Jak urządzić ją zatem tak, aby budziła uznanie w oczach domowników, była funkcjonalna, a jednocześnie cieszyła oczy? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Nowoczesne zadaszenie tarasu dla każdego

Published

on

Chwile spędzone na tarasach powinny należeć do tych najprzyjemniejszych. Podstawą są oczywiście wygodne meble oraz dodatki, które zapewnią nam komfort. Coraz więcej osób decyduje się również na instalację nowoczesnej tarasoli, której zadaniem jest ochrona przed silnym słońcem czy deszczem. Czy takie rozwiązanie sprawdzi się blisko naszego domu? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Komplet pościeli 140×200 – który materiał wybrać?

Published

on

Urządzając sypialnię, trzeba pomyśleć nie tylko o wygodnym łóżku i pojemnej szafie, ale także o tekstyliach. Najważniejszym z nich jest bez wątpienia pościel. Ta wpływa nie tylko na estetykę pomieszczenia, ale przede wszystkim na jakość snu. Miękka i przyjemna w dotyku ułatwia zasypianie i korzystnie wpływa na komfort. Idealnym rozwiązaniem do większości sypialni jest standardowy komplet pościeli 140×200. Ten występuje jednak w wielu opcjach, jeśli chodzi o materiał – która tkanina będzie najlepszym wyborem?
(więcej…)

Continue Reading

Popularne