Connect with us

Dom i Wnętrze

Jakie baterie do wanny asymetrycznej?

Published

on

Zakup nowej wanny asymetrycznej to dopiero połowa drogi do sukcesu ponieważ bardzo ważną kwestią jest także zakup porządnych baterii. W dzisiejszych czasach zdecydowana większość baterii wannowych ma w korpusie specjalny przełącznik na prysznic i to właśnie one są godne polecenia. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą kupić niezawodne baterie wannowe, ale niestety nie mają zielonego pojęcia, jak za to zadanie się odpowiednio zabrać.

Baterie ścienne natynkowe

Do tradycyjnej wanny asymetrycznej najlepiej pasują klasyczne baterie ścienne natynkowe jedno- albo dwuuchwytowe. Dwuuchwytowe modele jak powszechnie wiadomo mają dwa oddzielne kurki do regulacji wody (ciepły i zimny). W przypadku jednouchwytowych modeli temperaturę wody można ustawić za pomocą dźwigni. Jest to zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie i bardziej ekonomiczne.

Bateria ścienna podtynkowa

Nad wanną asymetryczną bez żadnego większego problemu możemy zamontować także baterie ścienną podtynkową, która w ostatnim czasie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Warto jednak wspomnieć o tym, że w wielu sytuacjach należy zamontować ją przed położeniem płytek łazienkowych. Przy takich bateriach napełnienie wanny asymetrycznej odbywa się poprzez wylewkę wannową, która zamontowana jest na ścianie albo przez specjalny zestaw odpływowo-przelewowy.

Baterie wannowe termostatyczne

Opisując najpopularniejsze baterie do wanny asymetrycznej, warto wspomnieć także o bateriach termostatycznych, które z roku na rok zdobywają coraz więcej zagorzałych zwolenników. W dzisiejszych czasach możemy wyróżnić baterie wannowe termostatyczne natynkowe i podtynkowe. Baterie tego typu mają zamontowaną specjalną głowicę termostatyczną, dzięki której strumień i temperatura wody nie zmieni się nawet w sytuacji, gdy spadnie na chwilę ciśnienie wody. Jest to najlepsze rozwiązanie, kiedy w wannie asymetrycznej używamy dodatkowego prysznica. Olbrzymią zaletą baterii termostatycznych jest także możliwość ustawienia idealnej temperatury wody. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że z baterii nigdy nie popłynie woda o temperaturze wyższej niż ta, która wcześniej została ustawiona. Rozwiązanie tego typu rewelacyjnie sprawdzi się w tych wannach asymetrycznych, w których kąpiel biorą małe dzieci. Przy ustawieniu odpowiedniej temperatury mamy 100% pewność, że nasze dziecko przez przypadek nie odkręci kurka i nie poparzy się gorącą wodą. Nowoczesne wanny asymetryczne i baterie wannowe termostatyczne sprawdzą się także u osób starszych.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://1lazienka.pl/category/wanny-asymetryczne

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Wyposażenie kuchni – co wybrać?

Published

on

Wyposażanie i aranżowanie nowego mieszkania to zawsze wyjątkowa przygoda. Pragniemy mieszkać wygodnie i otaczać się przedmiotami, które sprawiają nam radność. Dzisiaj wybór wyposażenia do mieszkań jest olbrzymi: poczynając od klasycznych mebli, poprzez sprzęt gospodarstwa domowego, aż po dodatki, które tworzą charakter pomieszczeń. Gdzie i co kupować, aby mieć pewność, że nasze mieszkanie czy dom stanie się bezpieczną ostoją? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Luksusowe meble ogrodowe dla branży HoReCa

Published

on

Luksusowe meble ogrodowe

To, czy Twój lokal gastronomiczny odniesie sukces na rynku, zależy od wielu elementów. Oprócz wyśmienitej kuchni, cenionego szefa kuchni, obsługi na wysokim poziomie i odpowiednich cen, ważny jest jeszcze jeden czynnik – wystrój wnętrza i ogródka. Jakie meble doskonale sprawdzą się w wymagającej branży usług gastronomicznych i hotelarskich? Sprawdź! (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Znajdź meble ogrodowe idealne dla siebie i bliskich

Published

on

Znajdź meble ogrodowe idealne dla siebie i bliskich

Posiadacze ogrodu nie potrzebują wiele, aby z tej przestrzeni uczynić miejsce idealne do odpoczynku. Wystarczy kilka prostych mebli i parasol ogrodowy, aby w okresie wiosny, lata i nawet wczesnej jesieni cieszyć się bliskością natury i świeżego powietrza. Warto znaleźć komplety meblowe, które będą nie tylko cieszyć nasze oczy, ale również takie, które przetrwają z nami wiele lat. Jakich produktów szukać? (więcej…)

Continue Reading

Popularne