Connect with us

Zdrowie i Uroda

Jak wybrać salon od manicure hybrydowego?

Published

on

Metoda żelowa zdobienia paznokci z uwagi na swe jakże liczne zalety cieszy się obecnie coraz to większą popularnością. Niestety zazwyczaj dość trudno jest znaleźć odpowiedni salon, w którym by można było wykonać taki zabieg. Czym bowiem takim szczególnym charakteryzuje się metoda żelowa zdobienia paznokci? Jak znaleźć najlepszy salon?

Manicure żelowy – najważniejsze informacje

Przede wszystkim warto jednak powiedzieć kilka słów o tym, na czym w zasadzie polega taki manicure żelowy. Otóż teoretycznie podobny jest on na pierwszy rzut oka do manicure hybrydowego. Mamy tutaj bowiem znowu żele, lampę UV, primer, cleaner… Generalnie musimy dobrze oczyścić płytkę paznokcia, a następnie nanieść na niego warstwę primera i później kolejne warstwy żelu, dobrze utwardzonego w UV.

Tym, co jednak zdecydowanie odróżnia metodę żelową zdobienia paznokci od hybrydy jest to, że za jej pomocą można także wymodelować oraz wydłużyć płytkę paznokcia. Można to wykonać na samym żelu albo na żelu i tipsie. Co więcej manicure żelowy wygląda naprawdę naturalnie. Na co jednak koniecznie trzeba zwrócić uwagę wybierając odpowiedni salon kosmetyczny?

1) warunki higieniczne

Oczywiście należy wziąć pod uwagę czystość, jaka panuje w salonie. Liczyć się będą tu dwie sprawy. Po pierwsze warto ogólnie rzucić okiem na to, jak prezentuje się salon, czy na pewno wszystko jest czyste i prezentuje się dobrze.

Ponadto zwróćmy uwagę na narzędzia kosmetyczki – czy są one czyste, czy zmienia ona końcówki. Pamiętajmy, że przecież w manicure żelowym także dochodzi do przycięcia skórek – a przecież żadna z nas nie ma ochoty się czymś zarazić.

2) cena

Warto także spojrzeć na cenę metody żelowej zdobienia paznokci. Generalnie powinna się ona wahać od 100 do 150 zł. Wszystko oczywiście zależy od tego, czy kładziemy manicure żelowy na tipsy czy tylko na paznokieć, czy wydłużamy go czy nie.

Trzeba być czujnym przy dużo niższych albo dużo wyższych cenach. Oczywiście jak najbardziej możemy trafić na bardzo dobre i korzystne oferty, promocje i przeceny albo z drugiej strony – nasz manicure hybrydowy będzie bardzo skomplikowany, z wzorkami, wielokolorowy, na tipsach i będzie droższy.

3) doświadczenie

Dobrze jest także skorzystać z może mniej obiektywnej metody, jednak ciągle dającej całkiem sporo informacji. Mowa tu mianowicie o sprawdzeniu komentarzy i opinii na temat danego salonu w internecie.

Warto także pogadać z taką kosmetyczką, poprosić, aby pokazała, co zrobiła. Wiele dzisiejszych salonów chwali się także swoimi projektami w mediach społecznościowych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-zelowa/

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Jakie są przyczyny raka szyjki macicy?

Published

on

Jakie są przyczyny raka szyjki macicy?

Rak szyjki macicy jest nowotworem złośliwym, który ciągle zbiera poważne żniwo wśród kobiet. Także Polki zmagają się z tym problemem, a walka o ich zdrowie i życie nie zawsze kończy się powodzeniem. Martwi to między innymi dlatego, że we wczesnym stadium nowotwór ten można wyleczyć z dużą łatwością. Co więcej, samo jego rozpoznanie także nie jest skomplikowane, wystarczy bowiem wykonanie badania cytologicznego. Aby lepiej mu przeciwdziałać, warto poznać przyczyny powstawania nowotworu. (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

7 rad jak wybrać idealny strój kąpielowy

Published

on

Lato to czas słońca, odpoczynku i… strojów kąpielowych. Z jednej strony jesteśmy szczęśliwe, że słońce rozpieszcza nas swoimi promieniami. Z drugiej jednak strony wybór kostiumu kąpielowego to dla wielu kobiet bardzo trudne zadanie. Jak wybrać idealny strój kąpielowy?
(więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Kiedy warto odwiedzić gabinet ginekologa?

Published

on

Kiedy warto odwiedzić gabinet ginekologa?

Wiele kobiet pytanych o to, dlaczego nie odwiedziły jeszcze ginekologa, zwraca uwagę na to, że jak dotąd nie miały potrzeby złożenia takiej wizyty w gabinecie. Jak to możliwe? Wiele wskazuje na to, że winne jest przestarzałe myślenie o ginekologu jako o osobie, która pomaga swoim pacjentkom jedynie wtedy, gdy ich zdrowie wyraźnie szwankuje. Aby takie myślenie zmienić, warto zadać sobie pytanie o to, kiedy najlepiej jest pomyśleć o odwiedzeniu gabinetu ginekologicznego. (więcej…)

Continue Reading

Popularne