Connect with us

Ciekawe

Jak wybrać ortezę na opadającą stopę?

Published

on

Na skutek porażenia nerwu strzałkowego, może u pacjenta dochodzić do opadania stopy, co powoduje zarówno dyskomfort w chodzeniu oraz je spowalnia, ale także jest niebezpieczne. Może doprowadzać do upadków. Porażenie nerwu strzałkowego może być skutkiem udaru, niedowładu i wielu innych schorzeń, a niekiedy także guzka uciskającego na nerwy stopy. W każdej sytuacji przyda się orteza na opadającą stopę. W jaki sposób ją wybrać?

Wygoda i solidność

Ortezy na opadające stopy nosi się co najmniej kilka godzin dziennie, by mogły cały czas korygować ich położenie. Dlatego głównym czynnikiem, na który trzeba zwrócić uwagę jest komfort, ale także solidne i profesjonalne wykonanie. W ortezę na opadającą stopę należy zaopatrzyć się w dobrym sklepie medycznym.

Trzeba zwrócić uwagę na to, czy została ona wyprodukowana przez cenioną w branży rehabilitacyjnej firmę. Jeżeli pacjent ma wątpliwość, dotyczącą zakupu konkretnej ortezy, najlepiej poradzić się swojego ortopedy. Model musi być także wygodny, na przykład posiadać wkładki, które pozwolą uniknąć otarć i podrażnień skóry podczas wielogodzinnego noszenia.

Skuteczne działanie

Dobre ortezy na opadającą stopę powinny być skonstruowane w ten sposób, by korygować położenie stopy i nie dopuszczać do jej opadania w czasie chodu, kiedy trzeba przednią jej część podnieść do góry. Ponadto sprzęt nie może ograniczać ruchomości stopy.

Najlepiej, by urządzenie było w miarę lekki oraz wykonane z cienkich elementów, wtedy jego noszenie nie sprawia większej trudności. Jeżeli pacjent zdecyduje się na mocne tworzywo, to będzie mógł korzystać z ortezy na opadającą stopę przez wiele miesięcy, bez ryzyka jej zniszczenia.

Co jeszcze wziąć pod uwagę?

Na pewno ważne, by materiał był łatwo do czyszczenia. Dzięki temu można zachować higienę ortezy, która brudzi się przy normalnym jej użytkowaniu. Produkt dopasowuje się do konkretnego rozmiaru stopy. Każdy model, w zależności od rozmiaru ma także określoną wysokość. Przed podjęciem decyzji o zakupie trzeba przymierzyć ortezę, a jeżeli dokonuje się zakupów w sklepie internetowym, należy dobrze sprawdzić rozmiar.

Ortezy na opadającą stopę są dla pacjentów jedynym rozwiązaniem by uporać się z problemem od razu, chociaż na czas użytkowania produktu. Rehabilitacja bowiem trwa nieraz wiele tygodni lub miesięcy, zaś opadająca stopa znacznie utrudnia chodzenie. Warto więc połączyć noszenie ortezy wraz z rehabilitacją, dzięki czemu można będzie choć częściowo prowadzić normalny tryb życia przy uszkodzeniu nerwu strzałkowego.

Więcej informacji znajdziesz na stronie ortezy na opadającą stopę

Continue Reading

Ciekawe

Czym jest i jak działa separator?

Published

on

Separatory oleju to urządzenia wykorzystywane powszechnie między innymi do oczyszczania ścieków zanim ostatecznie zostaną odprowadzone do kanalizacji. Większość tego typu urządzeń w swoim działaniu wykorzystuje dwa zjawiska – sedymentacji oraz flotacji.
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Ulubione napoje i nie tylko

Published

on

Ulubione napoje i nie tylko

Granita to marka, która już od kilku lat robi prawdziwą furorę wszędzie tam, gdzie ludzie mają ochotę na zimne napoje i przekąski. Tak, również przekąski, ponieważ urządzenia przygotowane do oferowania napojów granita mają też znacznie większą funkcjonalność. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Śliwki w occie winnym – zdrowie w słoiku poza sezonem

Published

on

Śliwki to ukochane owoce znacznej większości Polaków. Posiadają wspaniałe walory smakowe, a także cenione przez smakoszy i lekarzy właściwości prozdrowotne. Niestety, okres ich zbioru jest krótki i chcąc cieszyć się ich smakiem, trzeba poddać je procesowi, który zachowa je na okres poza sezonem. Popularną ich formą są śliwki w occie winnym.
(więcej…)

Continue Reading

Popularne