Connect with us

Ciekawe

Jak wybrać ortezę na opadającą stopę?

Published

on

Na skutek porażenia nerwu strzałkowego, może u pacjenta dochodzić do opadania stopy, co powoduje zarówno dyskomfort w chodzeniu oraz je spowalnia, ale także jest niebezpieczne. Może doprowadzać do upadków. Porażenie nerwu strzałkowego może być skutkiem udaru, niedowładu i wielu innych schorzeń, a niekiedy także guzka uciskającego na nerwy stopy. W każdej sytuacji przyda się orteza na opadającą stopę. W jaki sposób ją wybrać?

Wygoda i solidność

Ortezy na opadające stopy nosi się co najmniej kilka godzin dziennie, by mogły cały czas korygować ich położenie. Dlatego głównym czynnikiem, na który trzeba zwrócić uwagę jest komfort, ale także solidne i profesjonalne wykonanie. W ortezę na opadającą stopę należy zaopatrzyć się w dobrym sklepie medycznym.

Trzeba zwrócić uwagę na to, czy została ona wyprodukowana przez cenioną w branży rehabilitacyjnej firmę. Jeżeli pacjent ma wątpliwość, dotyczącą zakupu konkretnej ortezy, najlepiej poradzić się swojego ortopedy. Model musi być także wygodny, na przykład posiadać wkładki, które pozwolą uniknąć otarć i podrażnień skóry podczas wielogodzinnego noszenia.

Skuteczne działanie

Dobre ortezy na opadającą stopę powinny być skonstruowane w ten sposób, by korygować położenie stopy i nie dopuszczać do jej opadania w czasie chodu, kiedy trzeba przednią jej część podnieść do góry. Ponadto sprzęt nie może ograniczać ruchomości stopy.

Najlepiej, by urządzenie było w miarę lekki oraz wykonane z cienkich elementów, wtedy jego noszenie nie sprawia większej trudności. Jeżeli pacjent zdecyduje się na mocne tworzywo, to będzie mógł korzystać z ortezy na opadającą stopę przez wiele miesięcy, bez ryzyka jej zniszczenia.

Co jeszcze wziąć pod uwagę?

Na pewno ważne, by materiał był łatwo do czyszczenia. Dzięki temu można zachować higienę ortezy, która brudzi się przy normalnym jej użytkowaniu. Produkt dopasowuje się do konkretnego rozmiaru stopy. Każdy model, w zależności od rozmiaru ma także określoną wysokość. Przed podjęciem decyzji o zakupie trzeba przymierzyć ortezę, a jeżeli dokonuje się zakupów w sklepie internetowym, należy dobrze sprawdzić rozmiar.

Ortezy na opadającą stopę są dla pacjentów jedynym rozwiązaniem by uporać się z problemem od razu, chociaż na czas użytkowania produktu. Rehabilitacja bowiem trwa nieraz wiele tygodni lub miesięcy, zaś opadająca stopa znacznie utrudnia chodzenie. Warto więc połączyć noszenie ortezy wraz z rehabilitacją, dzięki czemu można będzie choć częściowo prowadzić normalny tryb życia przy uszkodzeniu nerwu strzałkowego.

Więcej informacji znajdziesz na stronie ortezy na opadającą stopę

Continue Reading

Ciekawe

Przepakowywanie w firmie i u producenta

Published

on

Pakowanie produktów w opakowania zbiorcze to często ostatni etap wytwarzania w fabryce. Przepakowywanie towarów jest w wielu przedsiębiorstwach outsourcingowane, zlecane firmom zewnętrznym. Czy słusznie?
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Co warto wiedzieć o przydomowych przepompowniach ścieków?

Published

on

Przydomowe przepompownie ścieków służą do odprowadzania ścieków, czy to komunalnych, czy sanitarnych do dostępnej kanalizacji zbiorczej albo do pobliskiej oczyszczalni ścieków. Takie urządzenia są stosowane w przypadkach, gdy nie ma możliwości podłączenia domu do ogólnego systemu wodno-kanalizacyjnego albo wykonanie takiej instalacji jest mało opłacalne.
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Pedalboardy – dlaczego warto je kupić?

Published

on

Dla osób, których pasją jest muzyka duże znaczenie ma sprzęt, w którym mogą przechowywać swoje instrumenty. To sposób na to, by właściwie zadbać o transport drogich instrumentów. Ma to znaczenie zwłaszcza wówczas, gdy często podróżujemy, np. w związku z koncertami.
(więcej…)

Continue Reading

Popularne