Connect with us

Ciekawe

Jak wybrać ortezę na opadającą stopę?

Published

on

Na skutek porażenia nerwu strzałkowego, może u pacjenta dochodzić do opadania stopy, co powoduje zarówno dyskomfort w chodzeniu oraz je spowalnia, ale także jest niebezpieczne. Może doprowadzać do upadków. Porażenie nerwu strzałkowego może być skutkiem udaru, niedowładu i wielu innych schorzeń, a niekiedy także guzka uciskającego na nerwy stopy. W każdej sytuacji przyda się orteza na opadającą stopę. W jaki sposób ją wybrać?

Wygoda i solidność

Ortezy na opadające stopy nosi się co najmniej kilka godzin dziennie, by mogły cały czas korygować ich położenie. Dlatego głównym czynnikiem, na który trzeba zwrócić uwagę jest komfort, ale także solidne i profesjonalne wykonanie. W ortezę na opadającą stopę należy zaopatrzyć się w dobrym sklepie medycznym.

Trzeba zwrócić uwagę na to, czy została ona wyprodukowana przez cenioną w branży rehabilitacyjnej firmę. Jeżeli pacjent ma wątpliwość, dotyczącą zakupu konkretnej ortezy, najlepiej poradzić się swojego ortopedy. Model musi być także wygodny, na przykład posiadać wkładki, które pozwolą uniknąć otarć i podrażnień skóry podczas wielogodzinnego noszenia.

Skuteczne działanie

Dobre ortezy na opadającą stopę powinny być skonstruowane w ten sposób, by korygować położenie stopy i nie dopuszczać do jej opadania w czasie chodu, kiedy trzeba przednią jej część podnieść do góry. Ponadto sprzęt nie może ograniczać ruchomości stopy.

Najlepiej, by urządzenie było w miarę lekki oraz wykonane z cienkich elementów, wtedy jego noszenie nie sprawia większej trudności. Jeżeli pacjent zdecyduje się na mocne tworzywo, to będzie mógł korzystać z ortezy na opadającą stopę przez wiele miesięcy, bez ryzyka jej zniszczenia.

Co jeszcze wziąć pod uwagę?

Na pewno ważne, by materiał był łatwo do czyszczenia. Dzięki temu można zachować higienę ortezy, która brudzi się przy normalnym jej użytkowaniu. Produkt dopasowuje się do konkretnego rozmiaru stopy. Każdy model, w zależności od rozmiaru ma także określoną wysokość. Przed podjęciem decyzji o zakupie trzeba przymierzyć ortezę, a jeżeli dokonuje się zakupów w sklepie internetowym, należy dobrze sprawdzić rozmiar.

Ortezy na opadającą stopę są dla pacjentów jedynym rozwiązaniem by uporać się z problemem od razu, chociaż na czas użytkowania produktu. Rehabilitacja bowiem trwa nieraz wiele tygodni lub miesięcy, zaś opadająca stopa znacznie utrudnia chodzenie. Warto więc połączyć noszenie ortezy wraz z rehabilitacją, dzięki czemu można będzie choć częściowo prowadzić normalny tryb życia przy uszkodzeniu nerwu strzałkowego.

Więcej informacji znajdziesz na stronie ortezy na opadającą stopę

Continue Reading

Ciekawe

Czy wiesz, jak wynająć pokój w Wiśle, z którego będziesz zadowolony?

Published

on

Wisła to miasto, które każdego roku przyciąga rzesze turystów. Przyjeżdżają zarówno po to, żeby odkrywać urokliwe szlaki górskie, jak i w celu poznania miejsca, z którego pochodzi Adam Małysz. W Wiśle znajdziemy muzeum z prawdziwymi trofeami polskiego skoczka oraz jego pomnik wykonany w całości z białej czekolady. Jak na turystyczne miasteczko przystało, Wisła apartamenty posiada niemal na każdym kroku – w wielu uliczkach dostrzeżemy ogromne hotele i rodzinne pensjonaty. Dowiedz się, jak znaleźć nocleg w górach, z którego będziesz zadowolony!
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Na co zwrócić uwagę, kupując rower miejski?

Published

on

Oryginalne rowery miejskie od renomowanych producentów jak powszechnie wiadomo bardzo dużo kosztują, dlatego też warto poważnie przemyśleć swój zakup, aby wybrać taki sprzęt, który nie zawiedzie nas w najmniej spodziewanym momencie. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, na jakie elementy należy zwrócić szczególną uwagę przy zakupie nowego roweru. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Chrzan – niezbędny element domowej apteczki

Published

on

Obecnie ludzie faszerują się aptecznymi specyfikami, nawet gdy dopada ich zwykłe przeziębienie czy mały katar. Z tak łagodnymi dolegliwościami warto natomiast walczyć przy pomocy domowych sposobów – np. poprzez zastosowanie chrzanu tartego. Jego właściwości szybko pokonają liczne bakterie i wirusy.
(więcej…)

Continue Reading

Popularne