Connect with us

Ciekawe

Jak wybrać ortezę na opadającą stopę?

Published

on

Na skutek porażenia nerwu strzałkowego, może u pacjenta dochodzić do opadania stopy, co powoduje zarówno dyskomfort w chodzeniu oraz je spowalnia, ale także jest niebezpieczne. Może doprowadzać do upadków. Porażenie nerwu strzałkowego może być skutkiem udaru, niedowładu i wielu innych schorzeń, a niekiedy także guzka uciskającego na nerwy stopy. W każdej sytuacji przyda się orteza na opadającą stopę. W jaki sposób ją wybrać?

Wygoda i solidność

Ortezy na opadające stopy nosi się co najmniej kilka godzin dziennie, by mogły cały czas korygować ich położenie. Dlatego głównym czynnikiem, na który trzeba zwrócić uwagę jest komfort, ale także solidne i profesjonalne wykonanie. W ortezę na opadającą stopę należy zaopatrzyć się w dobrym sklepie medycznym.

Trzeba zwrócić uwagę na to, czy została ona wyprodukowana przez cenioną w branży rehabilitacyjnej firmę. Jeżeli pacjent ma wątpliwość, dotyczącą zakupu konkretnej ortezy, najlepiej poradzić się swojego ortopedy. Model musi być także wygodny, na przykład posiadać wkładki, które pozwolą uniknąć otarć i podrażnień skóry podczas wielogodzinnego noszenia.

Skuteczne działanie

Dobre ortezy na opadającą stopę powinny być skonstruowane w ten sposób, by korygować położenie stopy i nie dopuszczać do jej opadania w czasie chodu, kiedy trzeba przednią jej część podnieść do góry. Ponadto sprzęt nie może ograniczać ruchomości stopy.

Najlepiej, by urządzenie było w miarę lekki oraz wykonane z cienkich elementów, wtedy jego noszenie nie sprawia większej trudności. Jeżeli pacjent zdecyduje się na mocne tworzywo, to będzie mógł korzystać z ortezy na opadającą stopę przez wiele miesięcy, bez ryzyka jej zniszczenia.

Co jeszcze wziąć pod uwagę?

Na pewno ważne, by materiał był łatwo do czyszczenia. Dzięki temu można zachować higienę ortezy, która brudzi się przy normalnym jej użytkowaniu. Produkt dopasowuje się do konkretnego rozmiaru stopy. Każdy model, w zależności od rozmiaru ma także określoną wysokość. Przed podjęciem decyzji o zakupie trzeba przymierzyć ortezę, a jeżeli dokonuje się zakupów w sklepie internetowym, należy dobrze sprawdzić rozmiar.

Ortezy na opadającą stopę są dla pacjentów jedynym rozwiązaniem by uporać się z problemem od razu, chociaż na czas użytkowania produktu. Rehabilitacja bowiem trwa nieraz wiele tygodni lub miesięcy, zaś opadająca stopa znacznie utrudnia chodzenie. Warto więc połączyć noszenie ortezy wraz z rehabilitacją, dzięki czemu można będzie choć częściowo prowadzić normalny tryb życia przy uszkodzeniu nerwu strzałkowego.

Więcej informacji znajdziesz na stronie ortezy na opadającą stopę

Continue Reading

Ciekawe

Czym tak naprawdę jest coaching?

Published

on

Czym tak naprawdę jest coaching?

Coaching to jeden z tych terminów, o których z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że są modne. Okazuje się jednak, że choć mówimy o nim sporo, ciągle jeszcze trudno jest nam odpowiedzieć sobie na pytanie o to, czym właściwie się zajmuje i na jakie wymierne korzyści z nim związane możemy liczyć. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Niezbędne alkomaty policyjne

Published

on

W ostatnim czasie na rynku pojawiło się bardzo dużo różnorodnych alkomatów policyjnych. Nic w tym dziwnego, ponieważ ludzie coraz częściej decydują się na zakup alkomatu policyjnego, który może okazać się bardzo przydatnym narzędziem po całonocnej imprezie. Alkomat policyjny jednak jest urządzeniem, który choć jest coraz bardziej popularny, ma bardzo różnorodne ceny. Zatem na zakup jakiego produktu warto się zdecydować?
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Dobry serwis narciarski

Published

on

Przynajmniej miesiąc przed wyjazdem na narty warto sprawdzić stan swojego sprzętu w odpowiednio do tego przygotowanym serwisie, który zajmie się wszystkim profesjonalnie i bez pośpiechu. Szybkie ostrzenie nart przed samym wyjazdem mija się z celem – szybko wykonana praca nie zawsze, a raczej nawet rzadko równo się pracy dobrze wykonanej.
(więcej…)

Continue Reading

Popularne