Connect with us

Ciekawe

Jak przygotować grunty inwestycyjne na sprzedaż?

Published

on

Mając działkę można ją po prostu sprzedać, a można też przygotować ją tak, aby jej wartość wzrosła naprawdę wielokrotnie. Drugie postępowanie jest obecnie coraz częstsze i nosi nazwę przygotowania gruntów inwestycyjnych na sprzedaż.

Sprzedaż gruntów na inwestycje – najważniejsze informacje

Generalnie rzecz ujmując, zajmują się takimi sprawami zazwyczaj profesjonaliści. Oni wiedzą, jakie działki należy kupować tak, aby po wstępnym przygotowaniu i zebraniu dokumentacji, ich wartość wzrosła wielokrotnie.

Niemniej jednak nie oznacza to, że grunty inwestycyjne na sprzedaż są tylko i wyłącznie ich domeną i że już nikt inny nie może podjąć się takiego działania. Może ono być tym bardziej opłacalne, jeśli jesteśmy właścicielami jakiegoś gruntu, albo w naszej okolicy wiele ziem, które znamy jest sprzedawanych. Jak jednak przygotować takie grunty inwestycyjne na sprzedaż?

Dokładna dokumentacja – klucz do sukcesu

Przede wszystkim należy zebrać naprawdę dobrą dokumentację odnośnie danego gruntu inwestycyjnego na sprzedaż i przygotować ją w postaci swoistego memorandum inwestycyjnego. Co ono będzie posiadało? Na pewno zawierać ono musi przeróżne dokumenty odnośnie samej działki – wypis i wpis z ksiąg ewidencji, księgi wieczystej. Przyszły inwestor na pewno będzie chciał znać historię tej działki – o ile jest to możliwe, warto ją przedstawić.

Ponadto bardzo istotne są wszelkie dokumenty i papiery mówiące o tym, jakiego rodzaju inwestycje można wykonać w danym miejscu. Konkretniej oznacza to badanie geotechniczne mówiące wiele na temat potencjalnego skażenia oraz własności gruntu. Ważne są również wszelkie dane dotyczące możliwości głębokości fundamentów itp.

Grunty inwestycyjne na sprzedaż a inwestor

Ważny jest również miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Określa on bowiem np. jakie budowy przewidziane są w określonym terenie w przyszłości, jakie inwestycje będą tu przeprowadzone. Pamiętajmy, że dla niektórych inwestorów może to być spory problem jeśli np obok zostanie wybudowana ogromna hala sportowa.

Ważne są także wszelkie dane dotyczące infrastruktury technicznej, drogowej itp. Potencjalny nabywca gruntu inwestycyjnego na sprzedaż na pewno bowiem będzie chciał wiedzieć, jak wygląda stan dróg, czy są to drogi państwowe czy prywatne, czy można je rozbudować. Ponadto bardzo ważny jest tu również koszt, możliwości i szybkość podłączenia poszczególnych mediów do firmy.

Continue Reading

Ciekawe

Keysight – nowoczesna technologia

Published

on

Na rynku z roku na rok pojawiają się nowe firmy, które oferują innowacyjne produkty z różnym ich skutkiem. Jedną z firm, która zajmuje coraz lepszą pozycję w branży elektronicznej jest zdecydowanie Keysight Technologies. To firma niezwykle profesjonalna i doświadczona, która przedstawia klientom innowacyjne rozwiązania w zakresie łączności bezprzewodowej, lotnictwa, obrony i innych. Co ciekawe firma rozwija się już w ponad 100 krajach świata a jej pozytywne działanie przynosi efekt w dziedzinach naukowych i laboratoryjnych. Dlaczego warto się nią zainteresować? Zapraszam do zapoznania się z poniższym artykułem. Naprawdę warto.
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Czym tak naprawdę jest coaching?

Published

on

Czym tak naprawdę jest coaching?

Coaching to jeden z tych terminów, o których z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że są modne. Okazuje się jednak, że choć mówimy o nim sporo, ciągle jeszcze trudno jest nam odpowiedzieć sobie na pytanie o to, czym właściwie się zajmuje i na jakie wymierne korzyści z nim związane możemy liczyć. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Niezbędne alkomaty policyjne

Published

on

W ostatnim czasie na rynku pojawiło się bardzo dużo różnorodnych alkomatów policyjnych. Nic w tym dziwnego, ponieważ ludzie coraz częściej decydują się na zakup alkomatu policyjnego, który może okazać się bardzo przydatnym narzędziem po całonocnej imprezie. Alkomat policyjny jednak jest urządzeniem, który choć jest coraz bardziej popularny, ma bardzo różnorodne ceny. Zatem na zakup jakiego produktu warto się zdecydować?
(więcej…)

Continue Reading

Popularne