Connect with us

Zdrowie i Uroda

Jak poprawnie stosować nici dentystyczne

Published

on

Nici dentystyczne nie są najpopularniejszym narzędziem do utrzymania higieny jamy ustnej, a to błąd – jeśli nie stosujemy irygatora lub szczoteczki międzyzębowej, to płytka bakteryjna osadza się nam w miejscach, gdzie nie dotrze szczoteczka ani płukanka. Trzeba jednak wiedzieć, jak nici dentystyczne stosować, aby nie uszkodzić sobie dziąseł i szkliwa.

Jak wybrać nić dentystyczną?

Nim zaczniemy ją stosować, warto przyjrzeć się, jakie są rodzaje nici i które są dla nas najbardziej wskazane. Jednym z podstawowych parametrów jest nawoskowanie nici. Jeśli mamy zęby upakowane bardzo ciasno, powinniśmy zainwestować w nici woskowane. Ich powłoka pokryta woskiem sprawia, że nić łatwiej wprowadzić w przestrzeń międzyzębową. Do wyboru mamy np. nici Curaprox lekko woskowaną lub GUM woskowaną. Natomiast nici, których powierzchnia nie jest niczym pokryta (tu również producent GUM), nadają się do standardowych zębów, są przy tym nieco bardziej podatne na strzępienie. Dodatkowo, możemy wybrać nici z mentolem, które pozwalają zachować dłużej świeży oddech. Producenci stworzyli także nici przeznaczone dla osób, które noszą aparaty ortodontyczne. Rosnąca popularnością cieszą się też specjalne uchwyty, dzięki którym nie musimy używać bezpośrednio dłoni. Inną propozycją dla osób, które mają bardzo ciasno upakowane zęby, są nitki-tasiemki. Ich kształt dodatkowo ułatwia wejście w przestrzeń międzyzębową i ich wyczyszczenie.

Jak poprawnie nitkować zęby?

Przede wszystkim należy pamiętać, iż poprawne nitkowanie przyczynia się do poprawy stanu naszych zębów. Wykonując czynności zgodnie z instrukcją nie powinniśmy mieć żadnych problemów ani dodatkowych powikłań. Możemy skorzystać z uchwytów, ale równie dobrze i sprawnie nitkowanie przebiega wykonane własnoręcznie. Najpierw odcinamy kawałek nici – w zależności od zaleceń producenta ma on mieć od 30 do 50 cm. Koniec nici nawijamy na środkowy palec jednej dłoni – wystarczy tylko kawałek, bo na tę stronę będziemy później nawlekać zużyty fragment nici. Na drugą dłoń analogicznie nawlekamy resztę nici. Aby ją napiąć, trzymamy z obu stron kciukami i palcami wskazującymi. I tak napięty fragment (3 cm) wsuwamy między zęby przez tzw. punkt styczny. Podchodzimy nicią delikatnie pod dziąsło i przesuwamy wzdłuż ścianki zęba w dół lub w górę, w zależności od zęba. I tak czyścimy każdą stronę. Pod żadnym pozorem nie robimy tego poziomo, tzn. nie piłujemy zębów, ponieważ może to podrażnić dziąsła i spowodować ich cofnięcie. W ten sposób możemy być pewni, iż nasze przestrzenie międzyzębowe będą wolne od bakterii.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.profimed.com/przestrzenie-miedzyzebowe-nici-c4172

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Kiedy warto odwiedzić gabinet ginekologa?

Published

on

Kiedy warto odwiedzić gabinet ginekologa?

Wiele kobiet pytanych o to, dlaczego nie odwiedziły jeszcze ginekologa, zwraca uwagę na to, że jak dotąd nie miały potrzeby złożenia takiej wizyty w gabinecie. Jak to możliwe? Wiele wskazuje na to, że winne jest przestarzałe myślenie o ginekologu jako o osobie, która pomaga swoim pacjentkom jedynie wtedy, gdy ich zdrowie wyraźnie szwankuje. Aby takie myślenie zmienić, warto zadać sobie pytanie o to, kiedy najlepiej jest pomyśleć o odwiedzeniu gabinetu ginekologicznego. (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Jak wybrać salon od manicure hybrydowego?

Published

on

Metoda żelowa zdobienia paznokci z uwagi na swe jakże liczne zalety cieszy się obecnie coraz to większą popularnością. Niestety zazwyczaj dość trudno jest znaleźć odpowiedni salon, w którym by można było wykonać taki zabieg. Czym bowiem takim szczególnym charakteryzuje się metoda żelowa zdobienia paznokci? Jak znaleźć najlepszy salon?
(więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Nietrzymanie moczu

Published

on

Nietrzymanie moczu

Dolegliwością, która dotyka mnóstwo kobiet w różnym wieku jest nietrzymanie moczu. To problem, który w istotny sposób wpływa na samopoczucie kobiety, a także poziom jej samooceny. Nietrzymanie moczu skutkuje spadkiem samooceny, a także ograniczeniem aktywności społecznej. Dlatego tak ważne jest, aby szybko wdrożyć odpowiednią metodę leczenia. (więcej…)

Continue Reading

Popularne