Connect with us

Zdrowie i Uroda

Histerektomia

Published

on

Histerektomia

Histerektomia, czyli usuwanie macicy, to bardzo inwazyjny zabieg polegający, w zależności od potrzeb, na usunięciu macicy oraz także jajników, szyjki macicy, części pochwy, a nawet przyległych węzłów chłonnych. Pozostawienie szyjki macicy ma często wskazania psychologiczne, ale stwarza ryzyko powstania zmian chorobowych, zwłaszcza u pacjentek cierpiących na zmiany nowotworowe.

Wskazania do histerektomii

Usuwanie macicy to poważna operacja, która nie jest wykonywana bez bardzo silnych wskazań. Najczęściej jest to choroba nowotworowa organów rodnych kobiety, w przypadku której usunięcie tkanek jest jedynym sposobem na powstrzymanie rozwoju nowotworu. Usuwanie macicy prowadzone jest także u pacjentek ,u których dochodzi do bardzo poważnych problemów z rozwojem macicy, na przykład do skrajnie ostrej endometriozy. Ich efektem jest bezpłodność połączona z bardzo bolesnymi i krwawymi miesiączkami, które mogą nawet zagrażać życiu. U kobiet starszych, w wyniku osłabienia mięśni, może dochodzić do wypadania macicy, co musi być zabezpieczone operacyjnie.

Zdrowie i Uroda

Okulary i oprawki okularowe damskie i męskie w PiekneOksy.pl. Unikalny design, który podkreśli styl niezależnie od wieku

Published

on

Dobrze dobrane okulary mogą zmienić diametralnie wygląd kobiety lub mężczyzny. Obecnie na rynku jest tak duży wybór, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Sklep internetowy PiekneOksy.pl stworzył własną, unikatową linię okularów – LUKSY, LuDivine oraz DrOKSY. Interesują Cię ekskluzywne, eleganckie czy awangardowe kształty? Sprawdź naszą ofertę damskich i męskich oprawek inspirowane najnowszymi trendami. Oferujemy doskonałe okulary w świetnych cenach. Zapraszamy do zakupów! (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Zniszczone włosy – po czym je rozpoznać i jak je zregenerować?

Published

on

Nieodpowiednia pielęgnacja, a może styl życia i zła dieta? Istnieje mnóstwo przyczyn, które wpływają na pogorszenie stanu naszych włosów, a tym samym powodują, że nie czujemy się z nimi dobrze. Jesteś tu, a więc chcesz zacząć świadomie o nie dbać i uzyskać piękne, mocne i lśniące włosy. Prawda? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, co świadczy o złym stanie Twoich włosów, a także, w jaki sposób je zregenerować.  (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Depilacja laserowa – przewaga nad tradycjonalnymi metodami

Published

on

Wszystkie tradycyjne metody depilacji jak żyletki, depilatory czy pianki do golenia są bardzo często wybierane przez dużą część społeczeństwa. Jednak niestety są one rozwiązaniem problemy tylko na chwilę – dosłownie wiele osób na drugi/trzeci dzień po goleniu musi znowu po nie sięgać i depilować swoją skórę narażając się na zacięcia i podrażnienia. Depilacja laserowa jest alternatywą, która sprawi, że już nigdy nie będzie trzeba usuwać owłosienia z danej części ciała. (więcej…)

Continue Reading

Popularne