Connect with us

Zdrowie i Uroda

Histerektomia

Published

on

Histerektomia

Histerektomia, czyli usuwanie macicy, to bardzo inwazyjny zabieg polegający, w zależności od potrzeb, na usunięciu macicy oraz także jajników, szyjki macicy, części pochwy, a nawet przyległych węzłów chłonnych. Pozostawienie szyjki macicy ma często wskazania psychologiczne, ale stwarza ryzyko powstania zmian chorobowych, zwłaszcza u pacjentek cierpiących na zmiany nowotworowe.

Wskazania do histerektomii

Usuwanie macicy to poważna operacja, która nie jest wykonywana bez bardzo silnych wskazań. Najczęściej jest to choroba nowotworowa organów rodnych kobiety, w przypadku której usunięcie tkanek jest jedynym sposobem na powstrzymanie rozwoju nowotworu. Usuwanie macicy prowadzone jest także u pacjentek ,u których dochodzi do bardzo poważnych problemów z rozwojem macicy, na przykład do skrajnie ostrej endometriozy. Ich efektem jest bezpłodność połączona z bardzo bolesnymi i krwawymi miesiączkami, które mogą nawet zagrażać życiu. U kobiet starszych, w wyniku osłabienia mięśni, może dochodzić do wypadania macicy, co musi być zabezpieczone operacyjnie.

Zdrowie i Uroda

Kiedy warto się wybrać do endokrynologa?

Published

on

Kiedy warto się wybrać do endokrynologa?

Endokrynolog jest jednym z tych lekarzy, którego szybka reakcja może przyczynić się nie tylko do ochrony zdrowia, ale również życia pacjenta. Nie każdy wie jednak, kiedy wizyta u niego staje się koniecznością. (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Kiedy warto zdecydować się na USG 3D?

Published

on

Kiedy warto zdecydować się na USG 3D?

USG 3D nie zalicza się do tych badań, których wykonanie w trakcie ciąży jest obowiązkowe. Jest jednak cennym wsparciem dla lekarza dającym mu wgląd w stan płodu, nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się na jego wykonanie. Kiedy najlepiej to zrobić i czego się spodziewać? (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Czym zajmuje się ginekolog?

Published

on

Czym zajmuje się ginekolog?

Ginekolog jest lekarzem specjalistom, zajmującym się zdrowiem u kobiet. Wizyty u ginekologa powinny odbywać się regularnie już od 16 roku życia bądź od momentu rozpoczęcia współżycia. Ginekolog we Wrocławiu to także często położnik, albowiem te specjalizacje dość ściśle się ze sobą łączą. Czym właściwie zajmuje się ginekolog we Wrocławiu? (więcej…)

Continue Reading

Popularne

sigmasystem.pl d41teachers.org http://tmfportal.org/kiedy-wykorzystac-pomoc-adwokata/