Connect with us

Zdrowie i Uroda

Histerektomia laparoskopowa

Published

on

Histerektomia laparoskopowa

Histerektomia to zabieg, który polega na wycięciu macicy. Istnieje szereg wskazań do wykonania tego typu zabiegu, wśród których najczęściej wymienia się schorzenia takie jak rak endometrium czy trzonu macicy. Wskazaniem do zabiegu z przyczyn nieonkologicznych jest zazwyczaj występowanie licznych lub bardzo dużych mięśniaków, których usunięcie nie jest możliwe na drodze wyłuszczania lub powodują one bardzo obfite krwawienia miesiączkowe odbijające się na poważnie na zdrowiu pacjentki.

Usuwanie macicy przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym na drodze chirurgii klasycznej lub metodami małoinwazyjnymi takimi jak technika laparoskopowa. Wykorzystanie metod małoinwazyjnych niesie szereg korzyści, wśród których najczęściej wymienia się mniejszy uraz chirurgiczny, brak szpecącej blizny, mniejsze dolegliwości bólowe, minimalizację ryzyka wystąpienia powikłań oraz szybszy okres rekonwalescencji i powrót do codziennych aktywności.

Oferta szpitala Medfemina

Szpital Medemina we Wrocławiu to prywatna placówka, która specjalizuje się w takich zabiegach jak usuwanie macicy, usuwanie endometriozy, mięśniaków macicy, torbieli, operacjach nietrzymania moczu, oraz pozostałym zakresie operacji ginekologicznych. Sprawdź naszą ofertę na szpital.medfemina.pl.

Zdrowie i Uroda

Kiedy warto się wybrać do endokrynologa?

Published

on

Kiedy warto się wybrać do endokrynologa?

Endokrynolog jest jednym z tych lekarzy, którego szybka reakcja może przyczynić się nie tylko do ochrony zdrowia, ale również życia pacjenta. Nie każdy wie jednak, kiedy wizyta u niego staje się koniecznością. (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Kiedy warto zdecydować się na USG 3D?

Published

on

Kiedy warto zdecydować się na USG 3D?

USG 3D nie zalicza się do tych badań, których wykonanie w trakcie ciąży jest obowiązkowe. Jest jednak cennym wsparciem dla lekarza dającym mu wgląd w stan płodu, nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się na jego wykonanie. Kiedy najlepiej to zrobić i czego się spodziewać? (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Czym zajmuje się ginekolog?

Published

on

Czym zajmuje się ginekolog?

Ginekolog jest lekarzem specjalistom, zajmującym się zdrowiem u kobiet. Wizyty u ginekologa powinny odbywać się regularnie już od 16 roku życia bądź od momentu rozpoczęcia współżycia. Ginekolog we Wrocławiu to także często położnik, albowiem te specjalizacje dość ściśle się ze sobą łączą. Czym właściwie zajmuje się ginekolog we Wrocławiu? (więcej…)

Continue Reading

Popularne

tpzlun.pl bestiae.pl mna-sf.org