Connect with us

Dom i Wnętrze

Domy szkieletowe i ich budowa

Published

on

Domy szkieletowe czy domy tradycyjne? Przed takim dylematem stają obecnie osoby, które decydują się na budowę własnego domu. O domach murowanych wiemy bardzo dużo. Warto więc poszerzyć swoją wiedzę na temat domów drewnianych, które są nowością na naszym rynku.

Czas na domy szkieletowe

Czas zdecydowanie przemawia na korzyść domów szkieletowych. Szybkość postawienia całej konstrukcji szkieletowej może trwać nawet kilka dni, jeżeli tylko zdecydujemy się na gotowe elementy. Dodatkową zaletą jest także możliwość wykonania wszystkich prac w okresie zimowym. Jeżeli komuś zależy na czasie i jak najszybszej przeprowadzce, to powinien postawić na domy szkieletowe, które wykazuje się również dobrą izolacją cieplną. Ściany budynków drewnianych wyłożone są folią paroizolacyjną oraz wiatroizolacyjną i wełną mineralną. Dzięki temu ciepło w zimie utrzyma się bardzo długo, a w lecie będzie zapewniało bardzo przyjemne ciepło. Na dodatek takie ściany zapewnią nam bardzo niskie koszty eksploatacji.

Konstrukcja domu drewnianego

W środowisku panuje błędna opinia, że rozbudowa domu murowanego jest łatwiejsza. To mit! Domy szkieletowe mają o wiele lepszą, łatwiejszą konstrukcję, która pozwala na łatwiejsze wykonanie prac związanych z przebudową. Wystarczy wyburzyć odpowiednie ścianki działowe i można działać w dowolnym kierunku zgodnie z projektem technicznym. Dodatkowo warto wiedzieć, że nawet wymiana uszkodzonej instalacji znajdującej się w ścianach nie powinna stanowić dla nikogo większego problemu. 

Dom i Wnętrze

Ozdoby do salonu w minimalistycznym stylu – czyli jak nie wprowadzić do mieszkania chaosu

Published

on

Doceniamy minimalistyczny styl urządzania wnętrz między innymi ze względu na jego funkcjonalność. W niezaśmieconym dużą ilością przedmiotów mieszkaniu zdecydowanie łatwiej i szybciej się sprząta, przy czym sama aranżacja jest znacznie tańsza. Nie wszyscy lubimy jednak zimne, laboratoryjne wręcz pomieszczenia; potrzebujemy przynajmniej kilku dekoracji, które ocieplą wnętrze. Jak dobrać je w taki sposób, by pomieszczenie nie zostało „zagracone”, a jednak zyskało nieco rodzinnego klimatu? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

O czym pamiętać układając płytki?

Published

on

O czym pamiętać układając płytki?

Choć każdy typ płytek ma swoją specyfikę, osoby myślące o układaniu ich bez specjalistycznego wsparcia powinny pamiętać o przynajmniej kilku zasadach, które okazują się niezmienne pomimo upływu czasu. Ich przyswojenie usprawnia zadanie, sprawia też, że staje się ono mniej stresujące. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Tapety w pokoju dziecka – najważniejsze kryteria wyboru

Published

on

Tapety w pokoju dziecka - najważniejsze kryteria wyboru

Nie jest prawdą to, że tapety do pokoju dziecięcego różnią się w znaczący sposób od tych, które pojawiają się w salonie lub jadalni. Nie sposób się jednak nie zgodzić, że wybierając je środek ciężkości kładzie się na nieco inne parametry. Jak zatem znaleźć taką, która spełni oczekiwania zarówno dziecka, jak i rodzica? (więcej…)

Continue Reading

Popularne

benmizrachi.com amata-us.org unixos2.com