Connect with us

Dom i Wnętrze

Domy drewniane całoroczne –kto decyduje się na budowę?

Published

on

Aktualnie można powiedzieć, że minęły już te czasy, kiedy domki drewniane kojarzyły się tylko z domkiem na działce letniskowej. Teraz mamy domy drewniane całoroczne, które powstają w takiej ilości, jak domy murowane i w których bez problemu można mieszkać sobie wiele długich lat.

Czy są jakieś obawy?

 

Większości osobom na pewno domy drewniane całoroczne będą kojarzyły się z czymś mniej trwałym, łatwym do zniszczenia i raczej nie będą się kojarzyły z opcją na cały rok – nic bardziej mylnego. Takie domy są idealne do wszystkich warunków, sprawdzają się świetnie na różnych działkach i mieszka się w nich tak dobrze, jak w domach murowanych. Nie ma co zwlekać, jeśli się ktoś zastanawia!

 

Wiele plusów – czyli co oferujądomy drewniane całoroczne

 

Technologia budowy domów drewnianych całorocznych zdecydowanie posiada dużo więcej plusów niż minusów, a tymi plusami zdecydowanie są:

 

  • szybki czas budowy
  • budowa możliwa w ciągu całego roku
  • dość mocno obniżone koszty
  • łatwość modernizacji domu w późniejszym czasie
  • energooszczędność
  • ekologia
  • mniejsze przenikanie ciepła.

 

A to tylko kilka plusów. Wiele można byłoby jeszcze znaleźć plus dodatkowo do tego każdy może znaleźć to, co będzie u się w takim budownictwie podobało najbardziej.

 

Skąd się pojawiły?

 

Domy takie wbrew pozorom powstały w bardzo chłodnych i mroźnych klimatach, a to na pewno świadczy o tym, że zachowują ciepło i sprawdzą się nawet w tych najgorszych warunkach, a więcej informacji i całej technologii można szukać u producentów domów drewnianych.

 

 

 

Dom i Wnętrze

Ozdoby do salonu w minimalistycznym stylu – czyli jak nie wprowadzić do mieszkania chaosu

Published

on

Doceniamy minimalistyczny styl urządzania wnętrz między innymi ze względu na jego funkcjonalność. W niezaśmieconym dużą ilością przedmiotów mieszkaniu zdecydowanie łatwiej i szybciej się sprząta, przy czym sama aranżacja jest znacznie tańsza. Nie wszyscy lubimy jednak zimne, laboratoryjne wręcz pomieszczenia; potrzebujemy przynajmniej kilku dekoracji, które ocieplą wnętrze. Jak dobrać je w taki sposób, by pomieszczenie nie zostało „zagracone”, a jednak zyskało nieco rodzinnego klimatu? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

O czym pamiętać układając płytki?

Published

on

O czym pamiętać układając płytki?

Choć każdy typ płytek ma swoją specyfikę, osoby myślące o układaniu ich bez specjalistycznego wsparcia powinny pamiętać o przynajmniej kilku zasadach, które okazują się niezmienne pomimo upływu czasu. Ich przyswojenie usprawnia zadanie, sprawia też, że staje się ono mniej stresujące. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Tapety w pokoju dziecka – najważniejsze kryteria wyboru

Published

on

Tapety w pokoju dziecka - najważniejsze kryteria wyboru

Nie jest prawdą to, że tapety do pokoju dziecięcego różnią się w znaczący sposób od tych, które pojawiają się w salonie lub jadalni. Nie sposób się jednak nie zgodzić, że wybierając je środek ciężkości kładzie się na nieco inne parametry. Jak zatem znaleźć taką, która spełni oczekiwania zarówno dziecka, jak i rodzica? (więcej…)

Continue Reading

Popularne

meblebukowe.info hcfsc.org warshipsband.com