Connect with us

Ciekawe

Do czego służy sportowy monitor aktywności?

Published

on

Coraz częściej pojawia się określenie opaska sportowa albo sportowy monitor aktywności. Urządzenia te mają wielu zwolenników,a ich producenci prześcigają się we wymyślaniu nowych modeli. Ale, do czego właściwie służy taki monitor?

Zamiast smartwatcha

Sportowe monitory aktywności, to takie smartwatche dla biegaczy, Tyle, że dużo lepsze. Mają więcej funkcji, które są nastawione wyłącznie na zaspokojenie potrzeb sportowców.Monitory, najczęściej mogą robić to samo, co smartwatche. Pokazują powiadomienia z telefonu, pokazują przebytą trasę i pomagają zaplanować następny trening. Opaski mają wszystkie te funkcje bardzo rozbudowane. Ponadto sportowy monitor aktywności, cały czas bada zachowanie swojego użytkownika. Zbiera dane o nim, nawet w czasie snu. Może też przysyłać powiadomienia o braku aktywności.

Motywacja

Sportowe monitory aktywności, mają przede wszystkim zachęcać do ruchu. Powiadomienia o braku aktywności, planowana treningi – wszystko to, motywuje do wysiłku fizycznego. Jest to kluczowe, w czasach, w których wiele osób prowadzi siedzący tryb życia.Monitor aktywności, zapobiega w ten sposób otyłości, która coraz szerzej dotyka naszego społeczeństwa. W końcu, żeby się poruszać wystarczy odrobina dobrej woli. Z tego też powodu, po monitory sportowej aktywności, nie powinni sięgać jedynie profesjonaliści, ale też amatorzy. Osoby, które chcą zrzucić zbędne kilogramy – potrzebują takiego sprzętu.

Bezpieczeństwo

Sportowy monitor aktywności zapisuje tętno swojego użytkownika, nawet w czasie snu. Pozwala to nie tylko na określenie intensywności ruchów wykonywanych w czasie snu. Przede wszystkim pozwala to na monitorowanie pracy serca.Informacje o wydolności mięśnia sercowego są kluczowe dla dobrania właściwego treningu. Były już sytuacje, gdy ludzie przeceniali swoje możliwości. Nadwyrężali się, brali na siebie zbyt wiele lub przebiegali maraton bez wystarczającego przygotowania. Takie podejście, może skończyć się tragicznie. Dzięki sportowym monitorom aktywności – nie musi. Urządzenie wysyła do swojego użytkownika informację o tym, że jego tętno jest na niepokojąco wysokim poziomie i należy natychmiast przerwać trening. Jest to też informacja o tym, na jak dużo sportowiec może sobie pozwolić.

Markowe monitory aktywności znaleźć można w sklepie Watchbook.pl

Continue Reading

Ciekawe

Czym tak naprawdę jest coaching?

Published

on

Czym tak naprawdę jest coaching?

Coaching to jeden z tych terminów, o których z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że są modne. Okazuje się jednak, że choć mówimy o nim sporo, ciągle jeszcze trudno jest nam odpowiedzieć sobie na pytanie o to, czym właściwie się zajmuje i na jakie wymierne korzyści z nim związane możemy liczyć. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Jak przygotować grunty inwestycyjne na sprzedaż?

Published

on

Mając działkę można ją po prostu sprzedać, a można też przygotować ją tak, aby jej wartość wzrosła naprawdę wielokrotnie. Drugie postępowanie jest obecnie coraz częstsze i nosi nazwę przygotowania gruntów inwestycyjnych na sprzedaż.
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Niezbędne alkomaty policyjne

Published

on

W ostatnim czasie na rynku pojawiło się bardzo dużo różnorodnych alkomatów policyjnych. Nic w tym dziwnego, ponieważ ludzie coraz częściej decydują się na zakup alkomatu policyjnego, który może okazać się bardzo przydatnym narzędziem po całonocnej imprezie. Alkomat policyjny jednak jest urządzeniem, który choć jest coraz bardziej popularny, ma bardzo różnorodne ceny. Zatem na zakup jakiego produktu warto się zdecydować?
(więcej…)

Continue Reading

Popularne