Connect with us

Dom i Wnętrze

Dlaczego domy drewniane stały się modne?

Published

on

Moda na domy z drewna panuje w Polsce od wielu lat – ich właściciel przekonują, że taki dom nie tylko jest wysoce komfortowy, ale także wspiera oszczędzanie, rachunki są znacznie niższe. Jak w praktyce wygląda budowa takiego domu? Czy faktycznie jego budowa trwa zaledwie kilka miesięcy? Czy rzeczywiście cena za taki dom jest znacznie niższa niż w przypadku domu murowanego? Jakie możliwości czekają na nas na polskim rynku?

Co czeka na osoby pragnące kupić własny dom w Polsce?

Możliwości jest kilka. Dom możemy zacząć budować samodzielnie – konieczne jest w tym celu kupienie działki budowlanej, która znacząco podnosi koszty samej inwestycji, szczególnie jeśli jest to urokliwa okolica. Druga sprawa to znalezienie odpowiednich ekip budowlanych, które wzniosą dla nas ten dom. Trzecia sprawa to oczywiście czas – budowa takiego domu może przeciągać się w nieskończoność!
Drugą opcją jest skorzystanie z gotowych domów oferowanych przez polskich deweloperów. Domy takie stoją często blisko centrów miast czy też w atrakcyjnych dzielnicach. W ich przypadku musimy jednak liczyć się z olbrzymią ceną, na którą składa się cena za nowe budownictwo oraz marża samego dewelopera. W tym przypadku zaciągnięcie kredytu będzie wiązało się z jego wieloletnim spłacaniem.
Alternatywą dla budowania domu oraz kupna go od dewelopera są domy w konstrukcji szkieletowej, które wybudują dla nas takie firmy jak mawit.com.pl. Dom drewniany wydaje się być interesującą opcją dla osób, które nie chcą latami czekać na gotowy dom czy też kupować domy z olbrzymią marżą. Decydując się na budowę domu z drewna możemy liczyć na to, że uda nam się do niego wprowadzić po upływie niecałego roku od rozpoczęcia budowy. Jakie są zalety tego rodzaju domów?

Niska cena, szybka budowa

Przede wszystkim zaletą jest to, że nie musimy czekać z rozpoczęciem budowy na ładną pogodę – ze względu na wykorzystanie drewna budowa może rozpocząć się praktycznie w dowolnym momencie w roku. Druga zaleta to oczywiście czas budowy, wahający się od 2 do 8 miesięcy, w zależności od tego w jakim stanie dom ma być oddany. Trzecia ważna sprawa to koszty – są one znacznie niższe niż w przypadku budowy domu murowanego.

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Pergole tarasowe, które urozmaicą przestrzeń ogrodu

Published

on

Pergole tarasowe, które urozmaicą przestrzeń ogrodu

Ogród to doskonałe miejsce do odpoczynku – przekonują o tym przede wszystkim architekci zieleni. Sam ogród może zostać zaaranżowany na wiele sposobów: może stać się oazą zieleni, jak również idealnym miejscem do organizowania grilla. Tylko od nas zależy, jak faktycznie wykorzystywane będzie to miejsce. Bez względu na okazje warto jednak zadbać o wygodne meble oraz odpowiednie zadaszenie. Co wybrać? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Fotel wiszący z technorattanu urozmaici przestrzeń tarasu

Published

on

Fotel wiszący z technorattanu urozmaici przestrzeń tarasu

Lato to najlepszy moment na to, aby zadbać o nasz taras i urządzić go w taki sposób, aby w dowolnej chwili móc korzystać z jego uroków. Jak poradzić sobie z zaniedbanym tarasem? Jakie meble wybrać, aby nadać mu szyku? Okazuje się, że nie trzeba wiele czasu, aby stworzyć miejsce wyjątkowe! (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Praktyczne prezenty dla nowożeńców

Published

on

Kupno odpowiedniego prezentu to nie lada sztuka. Większość osób z obawy o to, że dokona niewłaściwego wyboru, wybiera drogę na skróty i decyduje się wręczyć młodej parze kopertę z gotówką. A może warto nieco bardziej się wysilić i podarować nowożeńcom podarunek, który będzie towarzyszył im w codziennym życiu? Sprawdź, jakie prezenty na pewno okażą się strzałem w dziesiątkę! (więcej…)

Continue Reading

Popularne