Connect with us

Dom i Wnętrze

Dlaczego domy drewniane stały się modne?

Published

on

Moda na domy z drewna panuje w Polsce od wielu lat – ich właściciel przekonują, że taki dom nie tylko jest wysoce komfortowy, ale także wspiera oszczędzanie, rachunki są znacznie niższe. Jak w praktyce wygląda budowa takiego domu? Czy faktycznie jego budowa trwa zaledwie kilka miesięcy? Czy rzeczywiście cena za taki dom jest znacznie niższa niż w przypadku domu murowanego? Jakie możliwości czekają na nas na polskim rynku?

Co czeka na osoby pragnące kupić własny dom w Polsce?

Możliwości jest kilka. Dom możemy zacząć budować samodzielnie – konieczne jest w tym celu kupienie działki budowlanej, która znacząco podnosi koszty samej inwestycji, szczególnie jeśli jest to urokliwa okolica. Druga sprawa to znalezienie odpowiednich ekip budowlanych, które wzniosą dla nas ten dom. Trzecia sprawa to oczywiście czas – budowa takiego domu może przeciągać się w nieskończoność!
Drugą opcją jest skorzystanie z gotowych domów oferowanych przez polskich deweloperów. Domy takie stoją często blisko centrów miast czy też w atrakcyjnych dzielnicach. W ich przypadku musimy jednak liczyć się z olbrzymią ceną, na którą składa się cena za nowe budownictwo oraz marża samego dewelopera. W tym przypadku zaciągnięcie kredytu będzie wiązało się z jego wieloletnim spłacaniem.
Alternatywą dla budowania domu oraz kupna go od dewelopera są domy w konstrukcji szkieletowej, które wybudują dla nas takie firmy jak mawit.com.pl. Dom drewniany wydaje się być interesującą opcją dla osób, które nie chcą latami czekać na gotowy dom czy też kupować domy z olbrzymią marżą. Decydując się na budowę domu z drewna możemy liczyć na to, że uda nam się do niego wprowadzić po upływie niecałego roku od rozpoczęcia budowy. Jakie są zalety tego rodzaju domów?

Niska cena, szybka budowa

Przede wszystkim zaletą jest to, że nie musimy czekać z rozpoczęciem budowy na ładną pogodę – ze względu na wykorzystanie drewna budowa może rozpocząć się praktycznie w dowolnym momencie w roku. Druga zaleta to oczywiście czas budowy, wahający się od 2 do 8 miesięcy, w zależności od tego w jakim stanie dom ma być oddany. Trzecia ważna sprawa to koszty – są one znacznie niższe niż w przypadku budowy domu murowanego.

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Wyposażenie kuchni – co wybrać?

Published

on

Wyposażanie i aranżowanie nowego mieszkania to zawsze wyjątkowa przygoda. Pragniemy mieszkać wygodnie i otaczać się przedmiotami, które sprawiają nam radność. Dzisiaj wybór wyposażenia do mieszkań jest olbrzymi: poczynając od klasycznych mebli, poprzez sprzęt gospodarstwa domowego, aż po dodatki, które tworzą charakter pomieszczeń. Gdzie i co kupować, aby mieć pewność, że nasze mieszkanie czy dom stanie się bezpieczną ostoją? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Luksusowe meble ogrodowe dla branży HoReCa

Published

on

Luksusowe meble ogrodowe

To, czy Twój lokal gastronomiczny odniesie sukces na rynku, zależy od wielu elementów. Oprócz wyśmienitej kuchni, cenionego szefa kuchni, obsługi na wysokim poziomie i odpowiednich cen, ważny jest jeszcze jeden czynnik – wystrój wnętrza i ogródka. Jakie meble doskonale sprawdzą się w wymagającej branży usług gastronomicznych i hotelarskich? Sprawdź! (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Znajdź meble ogrodowe idealne dla siebie i bliskich

Published

on

Znajdź meble ogrodowe idealne dla siebie i bliskich

Posiadacze ogrodu nie potrzebują wiele, aby z tej przestrzeni uczynić miejsce idealne do odpoczynku. Wystarczy kilka prostych mebli i parasol ogrodowy, aby w okresie wiosny, lata i nawet wczesnej jesieni cieszyć się bliskością natury i świeżego powietrza. Warto znaleźć komplety meblowe, które będą nie tylko cieszyć nasze oczy, ale również takie, które przetrwają z nami wiele lat. Jakich produktów szukać? (więcej…)

Continue Reading

Popularne