Connect with us

Dom i Wnętrze

Dlaczego domy drewniane stały się modne?

Published

on

Moda na domy z drewna panuje w Polsce od wielu lat – ich właściciel przekonują, że taki dom nie tylko jest wysoce komfortowy, ale także wspiera oszczędzanie, rachunki są znacznie niższe. Jak w praktyce wygląda budowa takiego domu? Czy faktycznie jego budowa trwa zaledwie kilka miesięcy? Czy rzeczywiście cena za taki dom jest znacznie niższa niż w przypadku domu murowanego? Jakie możliwości czekają na nas na polskim rynku?

Co czeka na osoby pragnące kupić własny dom w Polsce?

Możliwości jest kilka. Dom możemy zacząć budować samodzielnie – konieczne jest w tym celu kupienie działki budowlanej, która znacząco podnosi koszty samej inwestycji, szczególnie jeśli jest to urokliwa okolica. Druga sprawa to znalezienie odpowiednich ekip budowlanych, które wzniosą dla nas ten dom. Trzecia sprawa to oczywiście czas – budowa takiego domu może przeciągać się w nieskończoność!
Drugą opcją jest skorzystanie z gotowych domów oferowanych przez polskich deweloperów. Domy takie stoją często blisko centrów miast czy też w atrakcyjnych dzielnicach. W ich przypadku musimy jednak liczyć się z olbrzymią ceną, na którą składa się cena za nowe budownictwo oraz marża samego dewelopera. W tym przypadku zaciągnięcie kredytu będzie wiązało się z jego wieloletnim spłacaniem.
Alternatywą dla budowania domu oraz kupna go od dewelopera są domy w konstrukcji szkieletowej, które wybudują dla nas takie firmy jak mawit.com.pl. Dom drewniany wydaje się być interesującą opcją dla osób, które nie chcą latami czekać na gotowy dom czy też kupować domy z olbrzymią marżą. Decydując się na budowę domu z drewna możemy liczyć na to, że uda nam się do niego wprowadzić po upływie niecałego roku od rozpoczęcia budowy. Jakie są zalety tego rodzaju domów?

Niska cena, szybka budowa

Przede wszystkim zaletą jest to, że nie musimy czekać z rozpoczęciem budowy na ładną pogodę – ze względu na wykorzystanie drewna budowa może rozpocząć się praktycznie w dowolnym momencie w roku. Druga zaleta to oczywiście czas budowy, wahający się od 2 do 8 miesięcy, w zależności od tego w jakim stanie dom ma być oddany. Trzecia ważna sprawa to koszty – są one znacznie niższe niż w przypadku budowy domu murowanego.

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Meble dopasowane do nowoczesnego ogrodu

Published

on

Meble dopasowane do nowoczesnego ogrodu

Wybór mebli ogrodowych od dłuższego czasu nie powinien być żadnym problemem – produkty z tej półki znajdziemy zarówno w sklepach wnętrzarskich, jak i wprost u producentów. Często jednak nie potrafimy podjąć szybkiej decyzji – możliwości jest wiele, a my sami chcemy wybrać produkty najlepsze. Czym kierować się podczas dokonywania wyboru? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Nowe garnki – czym się kierować?

Published

on

Kupno solidnego kompletu garnków to inwestycja na lata. Wszystkim tym, którzy chcą wyposażyć swoją kuchnię w niezawodne i trwałe naczynia podpowiadamy, czym kierować się podczas wizyty w sklepie. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Jakie baterie do wanny asymetrycznej?

Published

on

Zakup nowej wanny asymetrycznej to dopiero połowa drogi do sukcesu ponieważ bardzo ważną kwestią jest także zakup porządnych baterii. W dzisiejszych czasach zdecydowana większość baterii wannowych ma w korpusie specjalny przełącznik na prysznic i to właśnie one są godne polecenia. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą kupić niezawodne baterie wannowe, ale niestety nie mają zielonego pojęcia, jak za to zadanie się odpowiednio zabrać. (więcej…)

Continue Reading

Popularne