Connect with us

Dom i Wnętrze

Dlaczego domy drewniane stały się modne?

Published

on

Moda na domy z drewna panuje w Polsce od wielu lat – ich właściciel przekonują, że taki dom nie tylko jest wysoce komfortowy, ale także wspiera oszczędzanie, rachunki są znacznie niższe. Jak w praktyce wygląda budowa takiego domu? Czy faktycznie jego budowa trwa zaledwie kilka miesięcy? Czy rzeczywiście cena za taki dom jest znacznie niższa niż w przypadku domu murowanego? Jakie możliwości czekają na nas na polskim rynku?

Co czeka na osoby pragnące kupić własny dom w Polsce?

Możliwości jest kilka. Dom możemy zacząć budować samodzielnie – konieczne jest w tym celu kupienie działki budowlanej, która znacząco podnosi koszty samej inwestycji, szczególnie jeśli jest to urokliwa okolica. Druga sprawa to znalezienie odpowiednich ekip budowlanych, które wzniosą dla nas ten dom. Trzecia sprawa to oczywiście czas – budowa takiego domu może przeciągać się w nieskończoność!
Drugą opcją jest skorzystanie z gotowych domów oferowanych przez polskich deweloperów. Domy takie stoją często blisko centrów miast czy też w atrakcyjnych dzielnicach. W ich przypadku musimy jednak liczyć się z olbrzymią ceną, na którą składa się cena za nowe budownictwo oraz marża samego dewelopera. W tym przypadku zaciągnięcie kredytu będzie wiązało się z jego wieloletnim spłacaniem.
Alternatywą dla budowania domu oraz kupna go od dewelopera są domy w konstrukcji szkieletowej, które wybudują dla nas takie firmy jak mawit.com.pl. Dom drewniany wydaje się być interesującą opcją dla osób, które nie chcą latami czekać na gotowy dom czy też kupować domy z olbrzymią marżą. Decydując się na budowę domu z drewna możemy liczyć na to, że uda nam się do niego wprowadzić po upływie niecałego roku od rozpoczęcia budowy. Jakie są zalety tego rodzaju domów?

Niska cena, szybka budowa

Przede wszystkim zaletą jest to, że nie musimy czekać z rozpoczęciem budowy na ładną pogodę – ze względu na wykorzystanie drewna budowa może rozpocząć się praktycznie w dowolnym momencie w roku. Druga zaleta to oczywiście czas budowy, wahający się od 2 do 8 miesięcy, w zależności od tego w jakim stanie dom ma być oddany. Trzecia ważna sprawa to koszty – są one znacznie niższe niż w przypadku budowy domu murowanego.

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Kuchnia – jak urządzić i nie żałować?

Published

on

Trudno o pomieszczenie, które wzbudzałoby więcej kontrowersji niż kuchnia. Jak urządzić ją zatem tak, aby budziła uznanie w oczach domowników, była funkcjonalna, a jednocześnie cieszyła oczy? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Nowoczesne zadaszenie tarasu dla każdego

Published

on

Chwile spędzone na tarasach powinny należeć do tych najprzyjemniejszych. Podstawą są oczywiście wygodne meble oraz dodatki, które zapewnią nam komfort. Coraz więcej osób decyduje się również na instalację nowoczesnej tarasoli, której zadaniem jest ochrona przed silnym słońcem czy deszczem. Czy takie rozwiązanie sprawdzi się blisko naszego domu? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Komplet pościeli 140×200 – który materiał wybrać?

Published

on

Urządzając sypialnię, trzeba pomyśleć nie tylko o wygodnym łóżku i pojemnej szafie, ale także o tekstyliach. Najważniejszym z nich jest bez wątpienia pościel. Ta wpływa nie tylko na estetykę pomieszczenia, ale przede wszystkim na jakość snu. Miękka i przyjemna w dotyku ułatwia zasypianie i korzystnie wpływa na komfort. Idealnym rozwiązaniem do większości sypialni jest standardowy komplet pościeli 140×200. Ten występuje jednak w wielu opcjach, jeśli chodzi o materiał – która tkanina będzie najlepszym wyborem?
(więcej…)

Continue Reading

Popularne