Connect with us

Dom i Wnętrze

Dlaczego domy drewniane stały się modne?

Published

on

Moda na domy z drewna panuje w Polsce od wielu lat – ich właściciel przekonują, że taki dom nie tylko jest wysoce komfortowy, ale także wspiera oszczędzanie, rachunki są znacznie niższe. Jak w praktyce wygląda budowa takiego domu? Czy faktycznie jego budowa trwa zaledwie kilka miesięcy? Czy rzeczywiście cena za taki dom jest znacznie niższa niż w przypadku domu murowanego? Jakie możliwości czekają na nas na polskim rynku?

Co czeka na osoby pragnące kupić własny dom w Polsce?

Możliwości jest kilka. Dom możemy zacząć budować samodzielnie – konieczne jest w tym celu kupienie działki budowlanej, która znacząco podnosi koszty samej inwestycji, szczególnie jeśli jest to urokliwa okolica. Druga sprawa to znalezienie odpowiednich ekip budowlanych, które wzniosą dla nas ten dom. Trzecia sprawa to oczywiście czas – budowa takiego domu może przeciągać się w nieskończoność!
Drugą opcją jest skorzystanie z gotowych domów oferowanych przez polskich deweloperów. Domy takie stoją często blisko centrów miast czy też w atrakcyjnych dzielnicach. W ich przypadku musimy jednak liczyć się z olbrzymią ceną, na którą składa się cena za nowe budownictwo oraz marża samego dewelopera. W tym przypadku zaciągnięcie kredytu będzie wiązało się z jego wieloletnim spłacaniem.
Alternatywą dla budowania domu oraz kupna go od dewelopera są domy w konstrukcji szkieletowej, które wybudują dla nas takie firmy jak mawit.com.pl. Dom drewniany wydaje się być interesującą opcją dla osób, które nie chcą latami czekać na gotowy dom czy też kupować domy z olbrzymią marżą. Decydując się na budowę domu z drewna możemy liczyć na to, że uda nam się do niego wprowadzić po upływie niecałego roku od rozpoczęcia budowy. Jakie są zalety tego rodzaju domów?

Niska cena, szybka budowa

Przede wszystkim zaletą jest to, że nie musimy czekać z rozpoczęciem budowy na ładną pogodę – ze względu na wykorzystanie drewna budowa może rozpocząć się praktycznie w dowolnym momencie w roku. Druga zaleta to oczywiście czas budowy, wahający się od 2 do 8 miesięcy, w zależności od tego w jakim stanie dom ma być oddany. Trzecia ważna sprawa to koszty – są one znacznie niższe niż w przypadku budowy domu murowanego.

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Jaki zestaw do sypialni wybrać?

Published

on

Wybór odpowiednich zestawów do sypialni na pewno nie jest łatwy i trzeba czasami dokonać się zastanowić, aby wybrać coś, co będzie nam dobrze służyło przez dłuższy czas. Jeśli chodzi o wybór w sklepach, to zestaw do sypialni jest jedną z najczęstszych propozycji, jakie występują w sklepach. W tym artykule opiszemy troszkę to, jak powinna wyglądać odpowiednia sypialnia. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

JR MEBLE – materace na każdą miarę

Published

on

JR MEBLE - materace na każdą miarę

Gdy przyjmujemy pozycję leżącą, nasze ciało wymaga odpowiedniego podparcia. Jeśli je otrzymuje, zwykle odwdzięcza się nam spokojnym snem, my zaś możemy mieć pewność, że sen ten będzie trwał całą noc, a nas samych nic nie będzie wówczas niepokoiło. Aby znaleźć takie idealne podparcie, warto odwiedzić sklep z materacami JR MEBLE. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Wypoczynek nad brzegiem basenu w ogrodzie

Published

on

Posiadacze ogrodów mają możliwość aranżowania przydomowej przestrzeni zielonej zgodnie ze swoimi potrzebami i oczekiwaniami. Najczęściej w ogrodach pojawiają się kwiaty, drzewka owocowe. Z czasem taki ogród może stać się także miejscem wypoczynku i relaksu. Niewiele trzeba, aby w ogrodzie znaleźć spokój. Wybór konkretnych mebli sprawi, że będziemy mogli cieszyć się każdą chwilą na świeżym powietrzu. (więcej…)

Continue Reading

Popularne