Connect with us

Motoryzacja

Dbaj o silnik swojego samochodu – pamiętaj o regularnej wymianie oleju

Published

on

Jedną z podstawowych, a tym samym bardzo ważnych czynności serwisowych samochodu jest regularna wymiana oleju. W przypadku większości samochodów wymiana oleju powinna następować po przejechaniu określonej ilości kilometrów, zwykle nie więcej niż 30 000 km (maksymalnie 10 000 km gdy jeździmy głównie po mieście). W przypadku kiedy ten przebieg nie zostanie osiągnięty a upłynnienie rok od ostatniej wymiany – również olej trzeba wymienić.

Regularna wymiana oleju – to większa żywotność silnika

Regularna wymiana oleju jest niezwykle ważna, ponieważ silnik pracujący na starym wypracowanym oleju szybciej się zużywa, znacznie tracą na swojej żywotności. Może to być przyczyną wielu poważnych uszkodzeń silnika, a tym samy awarii samochodu. Z tego też powodu należy pamiętać o regularnej wymianie oleju, najlepiej w zaufanych warsztacie samochodowym w Tomaszowie Lubelskim.

Każdy producent samochodu określa po jakim przebiegu lub w jakim czasie należy wykonać wymianę oleju, ponieważ jest ona zależna od różnych czynników, między innymi rodzaju silnika i oleju, ułatwiającego i gwarantującego jego prawidłową pracę. Poza tym na częstotliwość wymiany oleju wpływa choćby wiek samochodu. Zwykle im starszy, tym większe ryzyko tak zwanego brania przez silnik oleju, co z kolei wiąże się z potrzebą jego uzupełniania. Nawet jeśli mało jeździmy, należy pamiętać o okresowej wymianie oleju.

Wymiana oleju pod fachowym nadzorem

Warsztat samochodowy w Tomaszowie Lubelskim świadczy między innymi usługę wymiany oleju. Wyróżnia ich profesjonalizm, który przekłada się na sprawną i szybką realizację świadczonych usług. Dlatego warto wymianę oleju zlecić fachowcom, którzy kompleksowo wykonają usługę szybko i w pełni profesjonalnie.

W związku z tym, ze warsztat samochodowy w Tomaszowie Lubelskim poza serwisem ma również swój sklep motoryzacyjny, to zapewniają oleje oraz filtry znanych i renomowanych producentów, więc mamy pewność wysokiej jakości usługi.

Usługa w dogodnym terminie

Dodatkowo warsztat samochodowy w Tomaszowie Lubelskim wychodzi na przeciw potrzebom swoich klientów ceniąc sobie ich czas i umożliwia rezerwację wizyty w serwisie. Można więc na wymianę oleju umówić się w dogodnym dla nas terminie i zadbać o swój samochód bez kolejek.

Atutem jest również to, że rezerwacji takiej można dokonać na wiele sposobów. Klient warsztatu samochodowego w Tomaszowie Lubelskim ma do dyspozycji kilka kanałów kantaku:

  • na miejscu w serwisie;
  • telefonicznie;
  • prze formularz kontaktowy lub mailowo;
  • przez fanpage na Facebooku.
Continue Reading

Motoryzacja

Nauka jazdy w Warszawie

Published

on

Nauka jazdy w Warszawie

Szkoła prawa jazdy w Warszawie, która już dawno zdobyła wielkie uznanie klientów. Od samego początku swojej działalności może pochwalić się najwyższą jakością usług. Posiada doskonale przygotowaną do jazdy flotę samochodów, które utrzymane są w doskonałym stanie technicznym. Regularnie przechodzą przeglądy techniczne, co jest gwarantem tego, że samochody nie odmówią posłuszeństwa w czasie jazdy. (więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Kurs na prawo jazdy w Warszawie

Published

on

Kurs na prawo jazdy w Warszawie

Aby uzyskać pierwsze prawo jazdy lub uzyskać kolejną kategorię, trzeba skończyć odpowiedni kurs. Nie ma z tym najmniejszych problemów – w każdej miejscowości działa przynajmniej jedna szkoła jazdy. W wyjątkowo dobrej sytuacji znajdują się osoby, które zamierzają zdobyć prawo jazdy w Warszawie. W stolicy szkół jazdy działa mnóstwo. Ich poziom jest bardzo różny. Wiele osób wybiera tę, która ma bardzo dobre opinie. Tą szkołą jest ta prowadzona przez Automobilklub Polski.

Kurs na prawo jazdy Warszawa w szkole przy Automobilklub Polski decydują się robić nie tylko osoby, które mieszkają w stolicy. Chętnie na kurs zapisują się także mieszkańcy okolicznych miejscowości. Atutem szkoły jest między innymi własny place manewrowy oraz to, że organizuje ona także weekendowe kursy na prawo jazdy. Osoby, które w ciągu tygodnia nie mają czasu zarówno na udział w zajęciach teoretycznych, jak i praktycznych również mają możliwość zdobycia upragnionego prawa jazdy. Kolejny atut to doświadczeni, bardzo cierpliwi instruktorzy.

Prawo jazdy w Warszawie

Szkoła nauki jazdy  AutomobilKlubu Polski zaprasza na kurs prawa jazdy www.automobilklubpolski.pl/szkola-prawa-jazdy-warszawa-bemowo.

Continue Reading

Motoryzacja

Kurs na prawo jazdy kategorii B

Published

on

Kurs na prawo jazdy kategorii B

Wiele osób ni potrafi sobie wyobrazić funkcjonowania bez posiadania prawa jazdy. Prowadzenie auta to ogromna samodzielność. Aby jednak było to możliwe, niezbędne jest zdobycie prawa jazdy. A do tego potrzebne jest ukończenie kursu i zdanie egzaminu. (więcej…)

Continue Reading

Popularne