Connect with us

Motoryzacja

Dbaj o silnik swojego samochodu – pamiętaj o regularnej wymianie oleju

Published

on

Jedną z podstawowych, a tym samym bardzo ważnych czynności serwisowych samochodu jest regularna wymiana oleju. W przypadku większości samochodów wymiana oleju powinna następować po przejechaniu określonej ilości kilometrów, zwykle nie więcej niż 30 000 km (maksymalnie 10 000 km gdy jeździmy głównie po mieście). W przypadku kiedy ten przebieg nie zostanie osiągnięty a upłynnienie rok od ostatniej wymiany – również olej trzeba wymienić.

Regularna wymiana oleju – to większa żywotność silnika

Regularna wymiana oleju jest niezwykle ważna, ponieważ silnik pracujący na starym wypracowanym oleju szybciej się zużywa, znacznie tracą na swojej żywotności. Może to być przyczyną wielu poważnych uszkodzeń silnika, a tym samy awarii samochodu. Z tego też powodu należy pamiętać o regularnej wymianie oleju, najlepiej w zaufanych warsztacie samochodowym w Tomaszowie Lubelskim.

Każdy producent samochodu określa po jakim przebiegu lub w jakim czasie należy wykonać wymianę oleju, ponieważ jest ona zależna od różnych czynników, między innymi rodzaju silnika i oleju, ułatwiającego i gwarantującego jego prawidłową pracę. Poza tym na częstotliwość wymiany oleju wpływa choćby wiek samochodu. Zwykle im starszy, tym większe ryzyko tak zwanego brania przez silnik oleju, co z kolei wiąże się z potrzebą jego uzupełniania. Nawet jeśli mało jeździmy, należy pamiętać o okresowej wymianie oleju.

Wymiana oleju pod fachowym nadzorem

Warsztat samochodowy w Tomaszowie Lubelskim świadczy między innymi usługę wymiany oleju. Wyróżnia ich profesjonalizm, który przekłada się na sprawną i szybką realizację świadczonych usług. Dlatego warto wymianę oleju zlecić fachowcom, którzy kompleksowo wykonają usługę szybko i w pełni profesjonalnie.

W związku z tym, ze warsztat samochodowy w Tomaszowie Lubelskim poza serwisem ma również swój sklep motoryzacyjny, to zapewniają oleje oraz filtry znanych i renomowanych producentów, więc mamy pewność wysokiej jakości usługi.

Usługa w dogodnym terminie

Dodatkowo warsztat samochodowy w Tomaszowie Lubelskim wychodzi na przeciw potrzebom swoich klientów ceniąc sobie ich czas i umożliwia rezerwację wizyty w serwisie. Można więc na wymianę oleju umówić się w dogodnym dla nas terminie i zadbać o swój samochód bez kolejek.

Atutem jest również to, że rezerwacji takiej można dokonać na wiele sposobów. Klient warsztatu samochodowego w Tomaszowie Lubelskim ma do dyspozycji kilka kanałów kantaku:

  • na miejscu w serwisie;
  • telefonicznie;
  • prze formularz kontaktowy lub mailowo;
  • przez fanpage na Facebooku.
Continue Reading

Motoryzacja

Kurs na prawo jazdy kategorii B

Published

on

Kurs na prawo jazdy kategorii B

Wiele osób ni potrafi sobie wyobrazić funkcjonowania bez posiadania prawa jazdy. Prowadzenie auta to ogromna samodzielność. Aby jednak było to możliwe, niezbędne jest zdobycie prawa jazdy. A do tego potrzebne jest ukończenie kursu i zdanie egzaminu. (więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Transport ciężarówkami

Published

on

Transport ciężarówkami

Cały czas jednym z najbardziej lukratywnych zajęć dla osób bez studiów wyższych pozostaje kierowanie pojazdami ciężarowymi wielokołowymi w transporcie międzynarodowym. Chociaż w tej branży było w ostatnich latach sporo zawirowań, niewiele jest możliwości zrobienia tak szybko tak świetlanej kariery. (więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Mały, miejski Hyundai – poznaj i10!

Published

on

Coraz częściej w miastach nie ma odpowiednich warunków do jazdy samochodem. A z pewnością do prowadzenia samochodu o dużych rozmiarach, charakteryzującego się wysokim spalaniem paliwa. (więcej…)

Continue Reading

Popularne