Connect with us

Ciekawe

Co warto wiedzieć o przydomowych przepompowniach ścieków?

Published

on

Przydomowe przepompownie ścieków służą do odprowadzania ścieków, czy to komunalnych, czy sanitarnych do dostępnej kanalizacji zbiorczej albo do pobliskiej oczyszczalni ścieków. Takie urządzenia są stosowane w przypadkach, gdy nie ma możliwości podłączenia domu do ogólnego systemu wodno-kanalizacyjnego albo wykonanie takiej instalacji jest mało opłacalne.

Zasady działania przydomowej przepompowni

Przydomowa przepompownia ścieków opiera się na prostym sposobie działania. Zastosowanie takiego rozwiązania jest szybkie i wygodne, w związku z czym wzrasta popularność przydomowych przepompowni i powoli zastępują one przydomowe szamba.

Na początku procesu transportu ścieki są odbierane z domu i przez system rur trafiają do głównego zbiornika przepompowni przydomowej. Na tym etapie najczęściej wykorzystywany jest system grawitacyjny, o ile pozwala na to ukształtowania terenu. Na dalszym etapie, w głównym zbiorniku działa zestaw pomp, które wykorzystując tłoczenie ciśnieniowe sprawnie transportuje ścieki do centralnej sieci kanalizacyjnej albo wprost do właściwej oczyszczalni ścieków.

Zalety przydomowych przepompowni

Przydomowa przepompownia ścieków jest urządzeniem, które nie wymaga dużo uwagi użytkownika, gdy tylko zostanie zamontowana i po raz pierwszy uruchomiona. Procentuje to na wysokim komfortem użytkowania oraz niską awaryjnością przepompowni.

Dodatkowo przydomowe przepompownie nie są drogie w utrzymaniu i dzięki temu szybko zwracają się początkowo poniesione koszty. Wpływają również na niezależność od zewnętrznych dostawców usług wodno-kanalizacyjnych. Poza tym jest to rozwiązanie proekologiczne.

Jak wybrać przepompownię?

Aby przydomowa przepompownia sprostała wszystkim potrzebom danego gospodarstwa domowego i sprawnie funkcjonowała przez długi okres, trzeba przeanalizować jej podstawowe parametry. Przede wszystkim znaczenie ma wydajność pomp oraz ilość ścieków, które mogą maksymalnie być przetworzone. Dla każdego gospodarstwa potrzebne będą inne parametry. Przede wszystkim wpływa na nie ilość mieszkańców.

Bardzo ważna będzie też graniczna wysokość, na jaką mogą być podniesione ścieki, szczególnie w przypadku, gdy dom jest położony w terenie o zróżnicowanym ukształtowaniu. Inne parametry, na które dobrze zwrócić uwagę to wielkość i wytrzymałość głównego zbiornika przepompowni oraz materiał, z jakiego został wykonany.

Zakup przydomowej przepompowni ścieków powinien być skonsultowany z fachowcem, który pomoże wybrać nam najkorzystniejsze rozwiązanie oraz zaplanować wykonanie całej instalacji.

Continue Reading

Ciekawe

Czym tak naprawdę jest coaching?

Published

on

Czym tak naprawdę jest coaching?

Coaching to jeden z tych terminów, o których z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że są modne. Okazuje się jednak, że choć mówimy o nim sporo, ciągle jeszcze trudno jest nam odpowiedzieć sobie na pytanie o to, czym właściwie się zajmuje i na jakie wymierne korzyści z nim związane możemy liczyć. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Jak przygotować grunty inwestycyjne na sprzedaż?

Published

on

Mając działkę można ją po prostu sprzedać, a można też przygotować ją tak, aby jej wartość wzrosła naprawdę wielokrotnie. Drugie postępowanie jest obecnie coraz częstsze i nosi nazwę przygotowania gruntów inwestycyjnych na sprzedaż.
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Niezbędne alkomaty policyjne

Published

on

W ostatnim czasie na rynku pojawiło się bardzo dużo różnorodnych alkomatów policyjnych. Nic w tym dziwnego, ponieważ ludzie coraz częściej decydują się na zakup alkomatu policyjnego, który może okazać się bardzo przydatnym narzędziem po całonocnej imprezie. Alkomat policyjny jednak jest urządzeniem, który choć jest coraz bardziej popularny, ma bardzo różnorodne ceny. Zatem na zakup jakiego produktu warto się zdecydować?
(więcej…)

Continue Reading

Popularne