Connect with us

Ciekawe

Co warto wiedzieć o przydomowych przepompowniach ścieków?

Published

on

Przydomowe przepompownie ścieków służą do odprowadzania ścieków, czy to komunalnych, czy sanitarnych do dostępnej kanalizacji zbiorczej albo do pobliskiej oczyszczalni ścieków. Takie urządzenia są stosowane w przypadkach, gdy nie ma możliwości podłączenia domu do ogólnego systemu wodno-kanalizacyjnego albo wykonanie takiej instalacji jest mało opłacalne.

Zasady działania przydomowej przepompowni

Przydomowa przepompownia ścieków opiera się na prostym sposobie działania. Zastosowanie takiego rozwiązania jest szybkie i wygodne, w związku z czym wzrasta popularność przydomowych przepompowni i powoli zastępują one przydomowe szamba.

Na początku procesu transportu ścieki są odbierane z domu i przez system rur trafiają do głównego zbiornika przepompowni przydomowej. Na tym etapie najczęściej wykorzystywany jest system grawitacyjny, o ile pozwala na to ukształtowania terenu. Na dalszym etapie, w głównym zbiorniku działa zestaw pomp, które wykorzystując tłoczenie ciśnieniowe sprawnie transportuje ścieki do centralnej sieci kanalizacyjnej albo wprost do właściwej oczyszczalni ścieków.

Zalety przydomowych przepompowni

Przydomowa przepompownia ścieków jest urządzeniem, które nie wymaga dużo uwagi użytkownika, gdy tylko zostanie zamontowana i po raz pierwszy uruchomiona. Procentuje to na wysokim komfortem użytkowania oraz niską awaryjnością przepompowni.

Dodatkowo przydomowe przepompownie nie są drogie w utrzymaniu i dzięki temu szybko zwracają się początkowo poniesione koszty. Wpływają również na niezależność od zewnętrznych dostawców usług wodno-kanalizacyjnych. Poza tym jest to rozwiązanie proekologiczne.

Jak wybrać przepompownię?

Aby przydomowa przepompownia sprostała wszystkim potrzebom danego gospodarstwa domowego i sprawnie funkcjonowała przez długi okres, trzeba przeanalizować jej podstawowe parametry. Przede wszystkim znaczenie ma wydajność pomp oraz ilość ścieków, które mogą maksymalnie być przetworzone. Dla każdego gospodarstwa potrzebne będą inne parametry. Przede wszystkim wpływa na nie ilość mieszkańców.

Bardzo ważna będzie też graniczna wysokość, na jaką mogą być podniesione ścieki, szczególnie w przypadku, gdy dom jest położony w terenie o zróżnicowanym ukształtowaniu. Inne parametry, na które dobrze zwrócić uwagę to wielkość i wytrzymałość głównego zbiornika przepompowni oraz materiał, z jakiego został wykonany.

Zakup przydomowej przepompowni ścieków powinien być skonsultowany z fachowcem, który pomoże wybrać nam najkorzystniejsze rozwiązanie oraz zaplanować wykonanie całej instalacji.

Continue Reading

Ciekawe

Dobry serwis narciarski

Published

on

Przynajmniej miesiąc przed wyjazdem na narty warto sprawdzić stan swojego sprzętu w odpowiednio do tego przygotowanym serwisie, który zajmie się wszystkim profesjonalnie i bez pośpiechu. Szybkie ostrzenie nart przed samym wyjazdem mija się z celem – szybko wykonana praca nie zawsze, a raczej nawet rzadko równo się pracy dobrze wykonanej.
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Sklep z żelkami

Published

on

Sklep z żelkami

Stojący na naprawdę wysokim poziomie sklep z żelkami, który zadowoli nawet najbardziej wybrednych klientów. Oferuje szeroki wybór żelków w różnych smakach i kolorach, co pozwoli wybrać żelki idealnie wpisujące się w potrzeby i oczekiwania. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Sklep spożywczy Spar w Krakowie na Ruczaju

Published

on

Sklep spożywczy Spar w Krakowie na Ruczaju

Galeria handlowa Lubostroń 15 w Krakowie na Ruczaju przygotowała dla odwiedzających nasze podwoje klientów szereg znakomitych propozycji. Jedną z naszych gwiazd jest sklep spożywczy Spar w Krakowie na Ruczaju, czyli sklep ogólnospożywczy w zupełnie nowym wydaniu. (więcej…)

Continue Reading

Popularne