Connect with us

Dom i Wnętrze

Co warto wiedzieć o domach drewnianych pod klucz?

Published

on

Piękny, drewniany dom kojarzy nam się zazwyczaj z lasem, życiem blisko natury i z dala od uciążliwej cywilizacji. Dzisiaj wzniesienie takiego domu nie jest trudne – moda na budownictwo szkieletowe dotarła do Polski i coraz więcej osób korzysta z możliwości, jakie daje. Obecnie w kraju znajdziemy setki firm oferujących nam budowanie domów drewnianych w konstrukcji szkieletowej. Czy taki dom stanie się spełnieniem naszych marzeń o wyjątkowym życiu?

 

Dlaczego właśnie domy z drewna?

Decydując się na budowę domu w konstrukcji szkieletowej stawiamy na oszczędność czasu i pieniędzy. Konstrukcje takie buduje się znacznie szybciej niż klasyczne domy murowane. Zazwyczaj producent szacuje, że dom w stanie surowym zamkniętym oddaje się po 2 miesiącach, dom w stanie deweloperskim – po 8 miesiącach. Niezwykle ważne jest również to, że dom z drewna jest znacznie tańszy od klasycznych domów murowanych. Szacuje się, że jego cena jest o ok.35% niższa! Tak niskie ceny sprawiają, że widmo kredytu oddala się znacząco.

 

W poszukiwaniu inspiracji na dom marzeń

Skąd wziąć projekt domów drewnianych pod klucz? Nie musimy się o to martwić czy szukać architekta. Firmy specjalizujące się w budownictwie szkieletowym zaproponują nam katalog projektów, dostosowanych do potrzeb konkretnych klientów. Wśród projektów znajdziemy domy parterowe z możliwością zabudowania poddasza, jak również domy piętrowe z balkonami czy tarasami. Dodatkowo wiele topowych firm zaproponuje nam także projekty uwzględniające garaże czy podjazdy. Wewnątrz domów znajdziemy wiele światła i przestrzeni.

 

Jak buduje się dom z drewna?

Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć, że pora roku nie ma znaczenia. Nie musimy czekać na cieplejsze dni, aby rozpocząć budowę. Jedynym elementem wymagającym schnięcia są fundamenty domu. Kolejno stawiany jest szkielet, ściany, dach, wstawiane są okna i drzwi. W między czasie wykonywane jest również ocieplenie.

Dom i Wnętrze

Znajdź sposób na nowoczesne tarasy ogrodowe

Published

on

Aranżowanie tarasów staje się dzisiaj prawdziwą sztuką – posiadacze takich przydomowych przestrzeni prześcigają się w pomysłach na ciekawe i funkcjonalne rozwiązania. Umożliwiają to przede wszystkim sami producenci mebli, którzy co chwilę prezentują nam nowe kolekcje wykonane z trwałych materiałów. Meble cieszą oczy i zapewniają wysoki poziom wygody. Jakie produkty wybrać z szerokiej oferty, aby bez trudu stworzyć wspaniałe miejsce wypoczynkowe?

(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Domy drewniane całoroczne –kto decyduje się na budowę?

Published

on

Aktualnie można powiedzieć, że minęły już te czasy, kiedy domki drewniane kojarzyły się tylko z domkiem na działce letniskowej. Teraz mamy domy drewniane całoroczne, które powstają w takiej ilości, jak domy murowane i w których bez problemu można mieszkać sobie wiele długich lat.

(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Jak sposób żywienia wpływa na nasze życie?

Published

on

Odpowiednio dobrane składniki i produkty żywieniowe są niezbędne do tego, aby nasz organizm funkcjonował prawidłowo. Dobra dieta to także najprostszy sposób na to, aby czuć się dobrze. Samodzielne gotowanie nie jest już dzisiaj wielkim wyzwaniem: mamy do dyspozycji nie tylko wiele interesujących przepisów w sieci czy w książkach kucharskich. Podczas gotowania możemy korzystać z nowoczesnych rozwiązań, które podsuwają nam producenci garnków i wyposażenia kuchennego. Jak zmienić swoje przyzwyczajenia kulinarne na lepsze?

(więcej…)

Continue Reading

Popularne