Connect with us

Dom i Wnętrze

Co warto wiedzieć o domach drewnianych pod klucz?

Published

on

Piękny, drewniany dom kojarzy nam się zazwyczaj z lasem, życiem blisko natury i z dala od uciążliwej cywilizacji. Dzisiaj wzniesienie takiego domu nie jest trudne – moda na budownictwo szkieletowe dotarła do Polski i coraz więcej osób korzysta z możliwości, jakie daje. Obecnie w kraju znajdziemy setki firm oferujących nam budowanie domów drewnianych w konstrukcji szkieletowej. Czy taki dom stanie się spełnieniem naszych marzeń o wyjątkowym życiu?

 

Dlaczego właśnie domy z drewna?

Decydując się na budowę domu w konstrukcji szkieletowej stawiamy na oszczędność czasu i pieniędzy. Konstrukcje takie buduje się znacznie szybciej niż klasyczne domy murowane. Zazwyczaj producent szacuje, że dom w stanie surowym zamkniętym oddaje się po 2 miesiącach, dom w stanie deweloperskim – po 8 miesiącach. Niezwykle ważne jest również to, że dom z drewna jest znacznie tańszy od klasycznych domów murowanych. Szacuje się, że jego cena jest o ok.35% niższa! Tak niskie ceny sprawiają, że widmo kredytu oddala się znacząco.

 

W poszukiwaniu inspiracji na dom marzeń

Skąd wziąć projekt domów drewnianych pod klucz? Nie musimy się o to martwić czy szukać architekta. Firmy specjalizujące się w budownictwie szkieletowym zaproponują nam katalog projektów, dostosowanych do potrzeb konkretnych klientów. Wśród projektów znajdziemy domy parterowe z możliwością zabudowania poddasza, jak również domy piętrowe z balkonami czy tarasami. Dodatkowo wiele topowych firm zaproponuje nam także projekty uwzględniające garaże czy podjazdy. Wewnątrz domów znajdziemy wiele światła i przestrzeni.

 

Jak buduje się dom z drewna?

Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć, że pora roku nie ma znaczenia. Nie musimy czekać na cieplejsze dni, aby rozpocząć budowę. Jedynym elementem wymagającym schnięcia są fundamenty domu. Kolejno stawiany jest szkielet, ściany, dach, wstawiane są okna i drzwi. W między czasie wykonywane jest również ocieplenie.

Dom i Wnętrze

Wypoczynek nad brzegiem basenu w ogrodzie

Published

on

Posiadacze ogrodów mają możliwość aranżowania przydomowej przestrzeni zielonej zgodnie ze swoimi potrzebami i oczekiwaniami. Najczęściej w ogrodach pojawiają się kwiaty, drzewka owocowe. Z czasem taki ogród może stać się także miejscem wypoczynku i relaksu. Niewiele trzeba, aby w ogrodzie znaleźć spokój. Wybór konkretnych mebli sprawi, że będziemy mogli cieszyć się każdą chwilą na świeżym powietrzu. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Gotowanie – nowe hobby

Published

on

Gotowanie to świetny sposób na rozluźnienie się po długim dniu – dla wielu osób przygotowywanie posiłków ma wręcz funkcję terapeutyczną! Czas spędzony w kuchni powinien być dla nas przyjemny – warto więc zadbać o to, aby pomieszczenie to było odpowiednio dopasowane do naszych potrzeb. Jakie elementy warto wybrać, aby gotowanie stało się naszą pasją? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Wyposażenie kuchni – co wybrać?

Published

on

Wyposażanie i aranżowanie nowego mieszkania to zawsze wyjątkowa przygoda. Pragniemy mieszkać wygodnie i otaczać się przedmiotami, które sprawiają nam radność. Dzisiaj wybór wyposażenia do mieszkań jest olbrzymi: poczynając od klasycznych mebli, poprzez sprzęt gospodarstwa domowego, aż po dodatki, które tworzą charakter pomieszczeń. Gdzie i co kupować, aby mieć pewność, że nasze mieszkanie czy dom stanie się bezpieczną ostoją? (więcej…)

Continue Reading

Popularne