Connect with us

Dom i Wnętrze

Co warto wiedzieć o domach drewnianych pod klucz?

Published

on

Piękny, drewniany dom kojarzy nam się zazwyczaj z lasem, życiem blisko natury i z dala od uciążliwej cywilizacji. Dzisiaj wzniesienie takiego domu nie jest trudne – moda na budownictwo szkieletowe dotarła do Polski i coraz więcej osób korzysta z możliwości, jakie daje. Obecnie w kraju znajdziemy setki firm oferujących nam budowanie domów drewnianych w konstrukcji szkieletowej. Czy taki dom stanie się spełnieniem naszych marzeń o wyjątkowym życiu?

 

Dlaczego właśnie domy z drewna?

Decydując się na budowę domu w konstrukcji szkieletowej stawiamy na oszczędność czasu i pieniędzy. Konstrukcje takie buduje się znacznie szybciej niż klasyczne domy murowane. Zazwyczaj producent szacuje, że dom w stanie surowym zamkniętym oddaje się po 2 miesiącach, dom w stanie deweloperskim – po 8 miesiącach. Niezwykle ważne jest również to, że dom z drewna jest znacznie tańszy od klasycznych domów murowanych. Szacuje się, że jego cena jest o ok.35% niższa! Tak niskie ceny sprawiają, że widmo kredytu oddala się znacząco.

 

W poszukiwaniu inspiracji na dom marzeń

Skąd wziąć projekt domów drewnianych pod klucz? Nie musimy się o to martwić czy szukać architekta. Firmy specjalizujące się w budownictwie szkieletowym zaproponują nam katalog projektów, dostosowanych do potrzeb konkretnych klientów. Wśród projektów znajdziemy domy parterowe z możliwością zabudowania poddasza, jak również domy piętrowe z balkonami czy tarasami. Dodatkowo wiele topowych firm zaproponuje nam także projekty uwzględniające garaże czy podjazdy. Wewnątrz domów znajdziemy wiele światła i przestrzeni.

 

Jak buduje się dom z drewna?

Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć, że pora roku nie ma znaczenia. Nie musimy czekać na cieplejsze dni, aby rozpocząć budowę. Jedynym elementem wymagającym schnięcia są fundamenty domu. Kolejno stawiany jest szkielet, ściany, dach, wstawiane są okna i drzwi. W między czasie wykonywane jest również ocieplenie.

Dom i Wnętrze

Znajdź meble ogrodowe idealne dla siebie i bliskich

Published

on

Znajdź meble ogrodowe idealne dla siebie i bliskich

Posiadacze ogrodu nie potrzebują wiele, aby z tej przestrzeni uczynić miejsce idealne do odpoczynku. Wystarczy kilka prostych mebli i parasol ogrodowy, aby w okresie wiosny, lata i nawet wczesnej jesieni cieszyć się bliskością natury i świeżego powietrza. Warto znaleźć komplety meblowe, które będą nie tylko cieszyć nasze oczy, ale również takie, które przetrwają z nami wiele lat. Jakich produktów szukać? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Na co zwrócić uwagę wybierając narzuty pikowane?

Published

on

Wybierając idealne narzuty na łóżko warto kierować się przede wszystkim praktycznymi wskazówkami. Pamiętać należy nie tylko o jakości wykonania i rodzaju zastosowanych materiałów, ale również o stopniu łatwości późniejszej konserwacji. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Tarasola, która odmieni wygląd tarasu

Published

on

Eleganckie tarasole coraz częściej stosowane są w polskich ogrodach czy na tarasach. Rozwiązanie to nie tylko wpływa na nasz komfort i chroni przed słońcem, ale też niebagatelnie zmienia estetykę tarasu. Czy taka konstrukcja sprawdzi się w naszej przestrzeni wypoczynkowej? Jak jeszcze możliwe jest urozmaicenie tarasoli? (więcej…)

Continue Reading

Popularne