Connect with us

Zdrowie i Uroda

Alergia na nikiel

Published

on

Alergia na nikiel

Lekarze alarmują: aż 60 milionów Europejczyków boryka się z nadwrażliwością na nikiel. Niestety, z roku na rok problem coraz bardziej narasta i alergię niklową coraz częściej określa się niechlubnym mianem choroby cywilizacyjnej. Co warto wiedzieć o chorobie, która zatacza w społeczeństwie coraz szersze kręgi?

Najczęściej występujące objawy alergii na nikiel

Ze względu na swoją odporność na uszkodzenia i korozję oraz połyskujące, ładne wykończenie, nikiel jest powszechnie używaną domieszką do stali nierdzewnej (szacuje się, że srebrzysty metal bierze udział w procesie produkcji aż 70% światowych zasobów stali). W efekcie większość przedmiotów, których na co dzień używamy, zawiera w sobie alergen, który może szkodzić kondycji naszej skóry. Z niklem stykamy się na każdym kroku. Występuje w monetach, taniej biżuterii, oprawkach okularów, guzikach, zamkach błyskawicznych, sprzęcie AGD, igłach czy sztućcach.

Na jakie objawy alergii na nikiel najczęściej skarżą alergicy? Nadwrażliwość na nikiel przeważnie daje o sobie znać w postaci zaczerwienienia, pękającego naskórka, uczucia pieczenia i swędzenia, egzemy. Brak zdecydowanej reakcji i wdrożenia leczenia może doprowadzić do wystąpienia ostrego stanu zapalnego skóry.

Alergia pokarmowa

O ile występowanie niklu w metalowych przedmiotach nikogo nie dziwi, to zaskoczyć może fakt, że nikiel obecny jest również w produktach spożywczych, a alergia na nikiel może przybierać również formę pokarmową. Stosowanie sztucznych nawozów i pestycydów oraz wysoki stopień zanieczyszczenia środowiska oraz masowa produkcja spowodowały, że codziennie spożywamy niewielką dawkę uczulającego metalu. Dla alergików potencjalnym źródłem zagrożenia są na przykład gorzka czekolada, czarna herbata, biała fasola, pszenica, soja.

Zadbaj o swoje zdrowie!

Walka z alergią niklową polega na redukcji do minimum kontaktu ze szkodliwym czynnikiem oraz stosowaniu preparatów barierowych. Na stronie alergiananikiel.pl znajdziesz wysokiej jakości maści i żele, które przywracają komfort codziennego życia.

 

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Kiedy warto odwiedzić gabinet ginekologa?

Published

on

Kiedy warto odwiedzić gabinet ginekologa?

Wiele kobiet pytanych o to, dlaczego nie odwiedziły jeszcze ginekologa, zwraca uwagę na to, że jak dotąd nie miały potrzeby złożenia takiej wizyty w gabinecie. Jak to możliwe? Wiele wskazuje na to, że winne jest przestarzałe myślenie o ginekologu jako o osobie, która pomaga swoim pacjentkom jedynie wtedy, gdy ich zdrowie wyraźnie szwankuje. Aby takie myślenie zmienić, warto zadać sobie pytanie o to, kiedy najlepiej jest pomyśleć o odwiedzeniu gabinetu ginekologicznego. (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Jak wybrać salon od manicure hybrydowego?

Published

on

Metoda żelowa zdobienia paznokci z uwagi na swe jakże liczne zalety cieszy się obecnie coraz to większą popularnością. Niestety zazwyczaj dość trudno jest znaleźć odpowiedni salon, w którym by można było wykonać taki zabieg. Czym bowiem takim szczególnym charakteryzuje się metoda żelowa zdobienia paznokci? Jak znaleźć najlepszy salon?
(więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Nietrzymanie moczu

Published

on

Nietrzymanie moczu

Dolegliwością, która dotyka mnóstwo kobiet w różnym wieku jest nietrzymanie moczu. To problem, który w istotny sposób wpływa na samopoczucie kobiety, a także poziom jej samooceny. Nietrzymanie moczu skutkuje spadkiem samooceny, a także ograniczeniem aktywności społecznej. Dlatego tak ważne jest, aby szybko wdrożyć odpowiednią metodę leczenia. (więcej…)

Continue Reading

Popularne