Connect with us

Zdrowie i Uroda

Alergia na nikiel

Published

on

Alergia na nikiel

Lekarze alarmują: aż 60 milionów Europejczyków boryka się z nadwrażliwością na nikiel. Niestety, z roku na rok problem coraz bardziej narasta i alergię niklową coraz częściej określa się niechlubnym mianem choroby cywilizacyjnej. Co warto wiedzieć o chorobie, która zatacza w społeczeństwie coraz szersze kręgi?

Najczęściej występujące objawy alergii na nikiel

Ze względu na swoją odporność na uszkodzenia i korozję oraz połyskujące, ładne wykończenie, nikiel jest powszechnie używaną domieszką do stali nierdzewnej (szacuje się, że srebrzysty metal bierze udział w procesie produkcji aż 70% światowych zasobów stali). W efekcie większość przedmiotów, których na co dzień używamy, zawiera w sobie alergen, który może szkodzić kondycji naszej skóry. Z niklem stykamy się na każdym kroku. Występuje w monetach, taniej biżuterii, oprawkach okularów, guzikach, zamkach błyskawicznych, sprzęcie AGD, igłach czy sztućcach.

Na jakie objawy alergii na nikiel najczęściej skarżą alergicy? Nadwrażliwość na nikiel przeważnie daje o sobie znać w postaci zaczerwienienia, pękającego naskórka, uczucia pieczenia i swędzenia, egzemy. Brak zdecydowanej reakcji i wdrożenia leczenia może doprowadzić do wystąpienia ostrego stanu zapalnego skóry.

Alergia pokarmowa

O ile występowanie niklu w metalowych przedmiotach nikogo nie dziwi, to zaskoczyć może fakt, że nikiel obecny jest również w produktach spożywczych, a alergia na nikiel może przybierać również formę pokarmową. Stosowanie sztucznych nawozów i pestycydów oraz wysoki stopień zanieczyszczenia środowiska oraz masowa produkcja spowodowały, że codziennie spożywamy niewielką dawkę uczulającego metalu. Dla alergików potencjalnym źródłem zagrożenia są na przykład gorzka czekolada, czarna herbata, biała fasola, pszenica, soja.

Zadbaj o swoje zdrowie!

Walka z alergią niklową polega na redukcji do minimum kontaktu ze szkodliwym czynnikiem oraz stosowaniu preparatów barierowych. Na stronie alergiananikiel.pl znajdziesz wysokiej jakości maści i żele, które przywracają komfort codziennego życia.

 

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Chlamydia tachomatis – najważniejsze informacje

Published

on

Chalmydia to bakteria mająca wiele różnych twarzy i powodująca różne zakażenia. W tym artykule przedstawimy jedno z jej obliczy, a mianowicie Chlamydię trachomatis, która odpowiedzialna jest za zakażenia układu moczowo- płciowego oraz rzadziej – za zapalenie spojówek. (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Perfekcyjny makijaż permanentny

Published

on

Perfekcyjny makijaż permanentny

Masz dość codziennego malowania ust bądź brwi? Chcesz wreszcie mieć perfekcyjne kreski na powiekach? Nie czekaj. Najlepiej od razu odwiedź gabinet Laser Skin Care i umów się na zabieg makijażu permanentnego. (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Nifty – skuteczne, nieinwazyjne badanie prenatalne

Published

on

Nifty - skuteczne, nieinwazyjne badanie prenatalne

Badania prenatalne nie są niczym nowym. Z powodzeniem przeprowadza się je od lat i znane są przypadki, w których ich wyniki uratowały życie zarówno przyszłej matce, jak i jej potomkowi. Nie oznacza to jednak, że nie budzą one kontrowersji. Te o charakterze światopoglądowym można pominąć zakładając, że każdy powinien rozpatrzyć je samodzielnie. O wiele poważniejsze wydają się zastrzeżenia odnoszące się do ryzyka związanego z badaniami. To właśnie ono sprawia, że wiele kobiet rezygnuje z badań prenatalnych nawet pomimo tego, że poważnie zastanawia się nad ich przeprowadzeniem. (więcej…)

Continue Reading

Popularne